Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

Niewykorzystane pomieszczenia piwniczne, czy zagracony strych mogą, niczym za sprawką czarodziejskiej różdżki, przeobrazić się w łazienkę. Taka modernizacja może okazać się niezbędna przy małych powierzchniach domu zamieszkałego przez rozrastającą się rodzinę lub podczas przygotowywania pokoju gościnnego.

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

Przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych nie ma już znaczenia poziom spadku w instalacji kanalizacyjnej. Agregaty odprowadzające doskonale poradzą sobie ze ściekami ze wszystkich domowych urządzeń.

Problemem też nie będzie ogrzewanie, czy przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ciepło w nowopowstałej łazience zapewnią maty elektryczne. Instalacje ta, układana w masie samopoziomującej, nie podniesie nam nadmiernie wysokości posadzki, dzięki temu nawet niezbyt wysokie pomieszczenie może stać się pokojem kąpielowym. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne ale również ekonomiczne. Przy zastosowaniu regulatorów temperatury i sterowników czasowych ustawimy nagrzewanie tylko wówczas, kiedy będziemy z łazienki korzystać. jest to szczególnie ważne, jeśli dodatkowa łazienka ma pełnić funkcję gościnnej.

W celu przygotowania ciepłej wody nie musimy rozbudowywać istniejącej instalacji, kuć ścian w wykończonych i użytkowanych już pomieszczeniach. Bogata oferta elektrycznych podgrzewaczy wody zapewni komfort korzystania z prysznica.

A jeśli o prysznicu mowa to, mimo trendu na przestronne kabiny prysznicowe i wanny niczym z salonów SPA na rynku nie brakuje kompaktowych urządzeń. Designerzy nie zapominają o małych pomieszczeniach. Projektując umywalki czy miski ustępowe starają się sprostać również użytkownikom miniaturowych łazienek. Małe wcale nie musi być brzydkie i niewygodne. Wręcz przeciwnie. Dobrze zaprojektowane elementy wyposażenia są funkcjonalne i zaskakują komfortem użytkowania.

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

Poniżej prezentujemy wybrane akcesoria, które pomogą przy modernizacji i stworzeniu idealnej łazienki z niewykorzystanego pomieszczenia gospodarczego (piwnicy lub strychu).

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

Umywalka KLUDI ESPRIT

Umywalka z serii KLUDI ESPRIT dzięki uniwersalnej formie jest idealną propozycją do każdego rodzaju łazienkowego wnętrza. Jej niewielkie wymiary to 142×500×500 mm. Zaprojektowana na kształt kwadratu łatwo dopasuje się do małych łazienek. Wykonanie z ceramiki sanitarnej daje gwarancję trwałości przez lata. Dla osób, które cenią sobie oryginalność i dbałość o detale, KLUDI pozostawia możliwość uatrakcyjnienia umywalki i nadania jej wyjątkowego charakteru poprzez zamontowanie do niej listwy dekoracyjnej w kolorze chrom lub bordo.

Umywalka jest częścią KLUDI ESPRIT home bath concept. Jest to kompletna oferta wyposażenia łazienki w armaturę i akcesoria, meble, ceramikę sanitarną, kabiny prysznicowe i wannę, która dzięki charakterystycznemu wzornictwu pozwala stworzyć w łazienkach wyjątkowy klimat.

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

Agregaty odprowadzające SOLOLIFT2

SOLOLIFT2 to unikalny typoszereg kompaktowych agregatów odprowadzających umożliwiających usuwanie ścieków ze wszystkich domowych urządzeń sanitarnych, gdziekolwiek się znajdują, niezależnie od kanalizacji grawitacyjnej. Zespoły te zbierają i odpompowują ścieki poprzez rurę ciśnieniową o małej średnicy (>23 mm) do następnej rury opadowej – do 6 m wysokości lub na odległość 100 m.

Dodatkowa toaleta lub cała łazienka na poddaszu lub w piwnicy nie musi, dzięki agregatowi SOLOLIFT2, być już tylko pragnieniem.

Typoszereg składa się z 5 wariantów kompaktowych agregatów pompowych do odprowadzania ścieków domowych.

3 zespoły, oznaczone jako WC-1, WC-3 i CWC-3, przeznaczone są do odbioru ścieków z toalet i innych urządzeń sanitarnych. 2 zespoły, oznaczone jako C-2 i D-2, przeznaczone są do odbioru wody szarej (zabrudzonej, bez fekaliów) z kilku urządzeń. Liczby w oznaczeniach wskazują, ile dodatkowych przyłączy wlotowych jest do dyspozycji.

SOLOLIFT2 został zaprojektowany odpowiednio do potrzeb profesjonalistów – z myślą o wysokiej niezawodności i łatwym, czystym serwisie.

Zespoły są gotowe do użytkowania po włożeniu wtyczki do gniazdka i zaczynają działać w pełni automatycznie, gdy ścieki wpłyną do zbiornika.

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

SANIACCESS 3

Seria SANIACCESS to nowa gama produktów SFA z łatwym dostępem do części rozdrabniającej i sterującej (możliwość usunięcia zatoru i kontrola systemu załączania). Do zastosowania domowego oraz publicznego, polecana w niewielkich lokalach użyteczności publicznej – tam gdzie prostą usterkę szybko można usunąć samodzielnie. Pojecie „łatwy dostęp” oznacza bezpośredni dostęp do wnętrza urządzenia, bez konieczności odłączenia go od punktu łazienkowego. W przypadku użycia sanirozdrabniacza niezgodnie z przeznaczeniem usunięcie ciała obcego z koszyka jest bardzo łatwe – wystarczy użyć pęsety, bez potrzeby zanurzania ręki w zbiorniku. System elektromechaniczny Pressotube (zamiast elektronicznej płytki rozruchowej, stosowanej przez innych producentów, będącej najczęstszą przyczyną awarii) pozwala na łatwy dostęp do części sterującej, umieszczonej z prawej strony urządzenia. Odkręcenie dwóch śrub, po jednej z każdej strony urządzenia, odsłania nam jego wnętrze.

Gama SANIACCESS to piękne w kształcie wzornictwo (obudowa złożona z krzywych i krągłości), w swej czystości nawiązujące do harmonii w łazience, uważanej dziś za prawdziwą przestrzeń życiową użytkownika. Pompa SANIACCESS 3 to najbardziej rozbudowana wersja z tej gamy pozwalająca użytkownikowi do podłączenia całej łazienki.

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

SANIWALL

W ofercie firmy SFA dostępny jest model Saniwall Pro, czyli specjalny pompo rozdrabniacz wmontowany w stelaż podtynkowy dedykowany do każdego typu podwieszanej miski klozetowej (rozstaw mocowań miski 18/23 cm). Rozwiązanie jest obecne na rynku od trzech lat. Stelaż umożliwia też podłączenie umywalki, bidetu, pralki bądź prysznica, czyli budowę kompletnej (czasem dodatkowej) łazienki w miejscu dotychczas na nią nie przeznaczonym, z dowolnym pod względem kształtu, koloru czy producenta ceramiką. Stelaż wyposażony jest w podwójny chromowany przycisk spłukujący (spłukiwanie 6/3 l tryb Eco). Stalowa konstrukcja zintegrowana z pomporozdrabniaczem pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni w łazience. Istotne jest, że w tym rozwiązaniu nie ma potrzeby wykonania dodatkowej rewizji. Ruchoma część dolna (rewizja) ułatwia dostęp do urządzenia, które przeznaczone jest do zastosowań domowych. Alternatywą dla Saniwall Pro może być zastosowanie każdego innego stelaża z urządzeniem Sanipack Plus umiejscowionym obok. Wymagana jest wtedy większa ilość miejsca w pomieszczeniu (60×60 cm na rewizję z boku stelaża) w porównaniu z Saniwall Pro. Zaletą tego rozwiązania jest natomiast dowolność w wyborze stelaża (jego cena, wzornictwo, wybór producenta)

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

TRAYMATIC EXT

Brodzik z odpływem i pompą na zewnątrz. Zaprojektowany został specjalnie dla osób starszych, z ograniczoną zdolnością ruchu, również dla niepełnosprawnych na wózkach. Rewelacyjnie niska wysokość brodzika (tylko 46 mm!), trzy różne wymiary oraz dodatkowe wyposażenie. Dostępne opcjonalnie akcesoria mają zapewnić maksymalną łatwość użytkowania i komfortową kąpiel tym, dla których dotychczas korzystanie ze standardowych kabin prysznicowych (albo wanny) nastręczało trudności lub było wręcz niemożliwe. W ofercie również są dostępne (na zamówienie) specjalne dwudzielne kabiny prysznicowe, które pozwalają na kąpiel podopiecznego z zewnątrz kabiny.

www.sfapoland.pl

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

Elektryczna mata grzewcza Raychem T2QuickNet

Elektryczne systemy grzewcze należą do najbardziej efektywnych rozwiązań ogrzewania podłogowego ze względu na niską bezwładność systemu oraz szybki czas nagrzewu. Czas oczekiwania na ciepłą podłogę to 15 – 30 minut, a czas pracy regulowany termostatem zapewnia minimalne zużycie prądu.

Idealnym rozwiązaniem, dla rozpatrywanej przez nas dodatkowej łazienki w piwnicy będzie elektryczna mata grzewcza Raychem T2QuickNet – zasilana jednostronnie, fabrycznie zakończona, cienka i samoprzylepna; układana w wylewce samopoziomującej do płytek, dzięki czemu nie podniesie poziomu podłogi. Montaż maty jest szybki i prosty, należy jednak pamiętać o wykonaniu wszystkich wymaganych pomiarów przed położeniem posadzki.

Jeśli z dodatkowej łazienki będziemy korzystać nieregularnie – dzięki zastosowaniu termostatu możemy ustawić godziny pracy systemu zgodnie z naszym rozkładem zajęć lub po prostu włączać ogrzewanie, kiedy na przykład spodziewamy się gości, co pozwala zoptymalizować koszty eksploatacji. Brak kosztów konserwacji związanych z corocznymi przeglądami instalacji jak również bezawaryjność elektrycznych przewodów grzejnych (renomowani producenci udzielają pełnej gwarancji na swoje systemy nawet do 20 lat) dodatkowo obniża koszty eksploatacji.

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

Maty grzejne ELEKTRA MD

Maty grzejne są gotowymi do instalacji urządzeniami grzejnymi. Model MD jest zasilany jednostronnie, składa się z przewodu grzejnego przyszytego do siatki z włókna szklanego. Siatka stanowi istotną część konstrukcyjną maty – dzięki niej przewody mogą być ułożone w odpowiednich odległościach, aby zapewnić właściwą moc i odpowiedni komfort termiczny, przez równomierne nagrzewanie powierzchni podłogi. Przyszycie przewodu do siatki w matach firmy ELEKTRA zapobiega przemieszczaniu się przewodów podczas procesu dopasowywania do kształtu pomieszczenia i samej instalacji. Maty mogą być rozcinane, tak aby nie uszkodzić przewodu grzejnego. Pozwala to na ułożenie urządzenia nawet na bardziej skomplikowanej powierzchni podłogi. Szerokość maty wynosi 50 cm, a długość – w zależności od powierzchni – może osiągnąć nawet 24 m. Maty MD występują w wielkościach od 1 m2 do 12 m2 oraz mocy 100 i 160 W/m2.

Ze względu na wszechstronność instalacji doskonale nadają się do adaptacji już istniejących pomieszczeń lub remontów łazienek. Bardzo często wybierane są jako system ogrzewania w nowo budowanych obiektach. Dobór odpowiedniej wielkości jest podyktowany powierzchnią wolną od zabudowy, gdyż maty nie należy układać pod stałą zabudową łazienki. W łazienkach stosuje się najczęściej maty o mocy 160 W/m2, które sterowane są przez programowalny regulator temperatury. Urządzenie załącza się więc automatycznie, na przykład rano i wieczorem.

Adaptacja pomieszczenia piwnicznego lub strychu na potrzeby łazienki

Maty grzejne Comfort Mata

Maty grzejne z serii Comfort Mata stosowane są do ogrzewania podłóg z wykończeniem ceramicznym. Idealnie nadaje się do montażu wewnątrz pomieszczeń, bezpośrednio w kleju pod terakotą zarówno przy remontach starej podłogi, jak i również w nowych pomieszczeniach. Ich podstawowa zaleta to szybki i łatwy montaż. Mata wykonana jest z siatki z włókna szklanego, do której przymocowany jest taśmami ekranowany kabel grzejny. Produkowane są maty jednostronnie zasilane (CM-1) o gęstości mocy 100,150 i 160 W/m2 oraz dwustronnie zasilane (CM-2) o gęstości mocy 160 W/m2.

Comfort Maty grzejne polecane są do komfortowego ogrzewania podłóg z wykończeniem ceramicznym.

www.luxbud.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze