Kominki


 • Z czego wznieść obudowę kominka do salonu

  Z czego wznieść obudowę kominka do salonu

  Nowoczesne kominki występują w wielu wariantach. Można znaleźć modele do ciasnych saloników lub rozległych pokojów dziennych. Występują rozwiązania, dzięki którym tworzy się przytulny klimat i zapewnia ciepło w pomieszczeniu kominkowym, lub konstrukcje zapewniające ciepło we wszystkich domowych wnętrzach. W większości przypadków wkłady kominkowe wymagają jednak odpowiedniej obudowy, by można było z nich korzystać w pełni…

 • Farba do kominka – czyli jak i czym malować elementy narażone na wysokie temperatury?

  Farba do kominka – czyli jak i czym malować elementy narażone na wysokie temperatury?

  Kominek nie tylko pozwala ogrzać dom, ale też nadaje wnętrzu wspaniały klimat – płonące kawałki drewna dają przyjemne ciepło, relaksują i odprężają. Ale abyśmy mogli w pełni cieszyć się swoim kominkiem, należy zadbać o to, aby wyglądał on elegancko i pasował kolorystyką do ścian i wystroju. Wszelkie plamy, pęknięcia i odpryski starych farb mogą sprawić,…

 • Kominek do zabudowy – co warto o nim wiedzieć?

  Kominek do zabudowy – co warto o nim wiedzieć?

  Kominek do zabudowy jest przeciwieństwem kominka wolnostojącego. Niemal każdy rodzaj wkładu kominkowego (akumulacyjny, z płaszczem wodnym czy konwekcyjny) da się obudować i coraz więcej inwestorów z tej opcji chętnie korzysta. Kominek można zabudować na różne sposoby, zamieniając go w integralny element aranżacyjny salonu, który stanie się centrum rodzinnych spotkań w zimowe wieczory. Jak wyglądają kominki…

 • Czy kominek gazowy to słuszny wybór

  Czy kominek gazowy to słuszny wybór

  Kominki gazowe coraz częściej zastępują w salonach tradycyjne kominki opalane drewnem. Na taki wybór wpływa wiele czynników, jak na przykład komfort, ekologia czy estetyka. Poniżej prezentujemy kilka argumentów potwierdzających słuszność takiego wyboru. Piękno naturalnego ognia Kominki gazowe łączą w sobie z jednej strony piękno naturalnego płomienia a z drugiej komfort użytkowania. Dzięki zastosowanym w nich…

 • Połączenie kotła gazowego z kominkiem czyli ogień w nowym wydaniu

  Połączenie kotła gazowego z kominkiem czyli ogień w nowym wydaniu

  Przez wieki ewolucji człowieka i techniki aż do dziś, ogień dostarcza nam tych samych warunków komfortu, co człowiekowi pierwotnemu. Choć dzięki nowoczesnym technologiom fizycznie ognia nie widać, to skutki jego oddziaływania są wykorzystywane przez człowieka praktycznie na każdej płaszczyźnie życia.

 • Jak wybrać kominek?

  Jak wybrać kominek?

  Dawniej kominki miały duże rozmiary, budowano je na planie półkola, przy czym istotną rolę odgrywał specjalny okap. Kominki najczęściej były umieszczane przy ścianach szczytowych po to, aby ułatwić wyprowadzenie komina.

 • Liczy się projekt, czyli o kominkach z DGP

  Liczy się projekt, czyli o kominkach z DGP

  Podstawowe, najważniejsze instalacje wymagają dokładnego zaplanowania i zaprojektowania już na etapie projektowania całego budynku. Nie inaczej jest w przypadku systemu dystrybucji gorącego powietrza, czyli tzw. kominka z DGP.

 • Zabezpieczenie kominków z płaszczem wodnym przed przegrzaniem

  Zabezpieczenie kominków z płaszczem wodnym przed przegrzaniem

  Kominek z płaszczem wodnym wymaga skutecznego zabezpieczenia przed przegrzaniem. Warto zatem wspomnieć o wężownicach schładzających, naczyniach przelewowych, zaworach spustowych bezpieczeństwa oraz elektronicznym sterowaniu kominka. Kluczową rolę odgrywają również integratory pozwalające na bezpieczne łączenie źródeł ciepła.

 • Ciepło domowego ogniska i efektywne ogrzewanie!

  Ciepło domowego ogniska i efektywne ogrzewanie!

  Kominek to nie tylko dekoracja salonu – oprócz tego, że daje efekt przytulności i możemy przy nim miło spędzić czas z całą rodziną, to również efektywne urządzenie wspomagające ogrzewanie.

 • Kominki w każdym domu

  Kominki w każdym domu

  Jeśli marzy ci się piękne wnętrze, doskonały nastrój i niepowtarzalny urok, to rozwiązanie jest proste. Pomyśl o kominku, który sprawi, że klimat mieszkania znacznie się poprawi. Niezbędne jest jednakże dostosowanie go do naszych potrzeb, trybu życia oraz możliwości. Co powinieneś wiedzieć o kominkach?


Najnowszy numer

 • Fachowy Instalator 1/2024