Wodne nagrzewnice powietrza – charakterystyka nowoczesnych modeli i rozwiązania poprawiające ich...

Wodne nagrzewnice powietrza są zdecydowanie najpopularniejszymi urządzeniami grzewczo-nadmuchowymi, stosowanymi w pomieszczeniach o średniej i dużej kubaturze, czyli najczęściej w halach produkcyjnych, magazynach, halach wystawowych...

Nagrzewnice wodne – czyli jak oszczędnie oraz skutecznie ogrzać powierzchnię średnio-...

Ogrzewanie dużych i wysokich obiektów jest energochłonne ze względu na dużą objętość powietrza, które należy ogrzać. Poza tym ciepłe powietrze będzie szybko migrować do...

VOLCANO i WING z silnikami EC w standardzie – energooszczędna...

Znaczący udział w poborze energii elektrycznej na świecie, mają silniki stosowane w przemyśle. Wartości te są na tyle duże, że ich zmniejszeniem zainteresowani są...

Wodne nagrzewnice powietrza – pytania czytelników

Temperatura powietrza wewnątrz pomieszczeń jest jednym z najważniejszych czynników, decydujących o jakości funkcjonowania tych pomieszczeń. Stanowi ona kluczowy element komfortu cieplnego, ma również zasadniczy wpływ na jakość prowadzonych procesów przemysłowych oraz bezpieczeństwo składowania produktów. Do ogrzewania obiektów przemysłowych, sportowych i innych pomieszczeń kubaturowych świetnie nadają się wodne nagrzewnice wentylatorowe, charakteryzujące się dużą dynamiką działania i umożliwiające optymalizację kosztów energii. Dziś odpowiemy na najczęściej zadawane pytania, dotyczące tych urządzeń.

Wentylatory 3-biegowe – nowy standard regulacji wydajności

Już od ponad 10 lat FLOWAIR rozwija swoją ofertę, adoptując nowe technologie i rozwiązania na potrzeby branży grzewczo-wentylacyjnej. W tym sezonie firma oferuje nowy, efektywny i pozwalający obniżyć koszty inwestycyjne system sterowania nagrzewnicami wodnymi LEO.

Energia wody i powietrza czyli parę słów o nagrzewnicach

Mała bezwładność systemu sprawia, że szybko i sprawnie ogrzewają dostępną powierzchnię, również w obiektach wielkokubaturowych. Energooszczędność, integracja z systemem BMS, stosunkowo łatwy montaż – nic dziwnego, że wodne nagrzewnice powietrza zyskują na popularności.

Komfortowy nadmuch – pytania czytelników

Do jakich pomieszczeń nadają się najlepiej? Gdzie je montować? Czy tylko grzeją czy mogą również chłodzić? Jak o nie dbać? Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące nagrzewnic nadmuchowych.

Nagrzewnice gazowe

Nagrzewnice gazowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymaga się szybkiego ogrzania pomieszczenia, przy zastosowaniu energooszczędnych urządzeń.

Nagrzewnice powietrza w praktyce

Duże powierzchnie hal i magazynów trudno i nieekonomicznie jest ogrzewać tradycyjnymi metodami.

Dobór wodnych nagrzewnic powietrza

Ogrzewanie nadmuchowe jest jednym z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania pomieszczeń. Powietrze przepływające przez wymiennik ciepła (wodny, gazowy lub elektryczny) w aparacie grzewczym odbiera od niego energię cieplną i przekazuje ją do otoczenia. Dzięki wymuszonej konwekcji system ogrzewania nadmuchowego ma małą bezwładność, zatem za jego pomocą można w krótkim czasie zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu. Ponadto powietrze wprawione w ruch szybciej rozchodzi się po całym obiekcie, ogrzewając go w całej jego kubaturze. W artykule omówiono zagadnienia związane z doborem ogrzewania nadmuchowego na przykładzie nagrzewnic wodnych.