Kamery termowizyjne – zasada działania
Kamera termowizyjna działa w oparciu o zjawisko niewidzialnego promieniowania podczerwonego, czyli tak zwanej detekcji energii fal elektromagnetycznych w zakresie od 7 do 14 µm (tzw. daleka podczerwień).
Nowa kamera Fluke z serii użytkowej TiS75 – jeszcze wyższa...
Firma Fluke wprowadza do sprzedaży na rynku polskim nową kamerę z serii użytkowej – model TiS75. Będzie to najwyższy dostępny obecnie model w zapoczątkowanej w tym roku serii kamer TiS. Wszystkie modele tej linii współpracują z systemem Fluke Connect™, umożliwiającym łączność bezprzewodową ze smartfonami, przechowywanie danych w chmurze oraz współpracę całego zespołu techników bez względu na dzielące ich odległości. Charakteryzują się też bardzo wysoką jakością obrazu.
Nowa seria kamer termowizyjnych Fluke z automatycznym systemem regulacji ostrości LaserSharp™
Firma Fluke wprowadziła na polski rynek nową serię kamer termowizyjnych o wysokiej wydajności – Fluke Ti200, Fluke Ti300 oraz Fluke Ti400. Urządzenia zostały wyposażone w zaawansowany system łączności oraz automatyczny system regulacji ostrości LaserSharp™, który do wskazania dokładnego miejsca pomiaru wykorzystuje laser.
Fluke VT02 – opinie użytkowników
Termowizja, dynamicznie rozwijająca się dziedzina badań pomiarowych, okazuje się niezbędna nie tylko w popularnej już certyfikacji energetycznej budynków. Badania w podczerwieni są efektywną i wiarygodną metodą na przykład przy wykrywaniu nieszczelności w instalacjach HVAC/R. Praktyka pokazuje, że przy takim zastosowaniu kosztowne kamery termowizyjne doskonale można zastąpić lekkim i poręcznym pirometrem graficznym. O opinię na jego temat poprosiliśmy Tomasza Nowakowskiego – specjalistę instalacji HVAC.
Aktualizacja oprogramowania kamer
Firma Testo Sp. z o.o., obok wprowadzania na rynek zupełnie nowych typów kamer termowizyjnych, konsekwentnie prowadzi również program ustawicznej modernizacji i poszerzania możliwości już eksploatowanych modeli kamer.