Kominy i systemy kominowe
-
Nowość w ofercie De Dietrich: systemy odprowadzania spalin PP/Alu certyfikowane z gazowymi kotłami kondensacyjnymi De Dietrich
Firma BDR Thermea Poland, ceniony lider na rynku rozwiązań grzewczych, wprowadziła do swojej oferty systemy odprowadzania spalin z tworzywa sztucznego CoxDENS®. Oferowany do gazowych kotłów kondensacyjnych marki De Dietrich, system spalinowy CoxDENS® firmy Cox Geelen, jest jedynym dostępnym w Polsce systemem spalinowym, wykonanym z tworzywa PP, który został przebadany i certyfikowany z kotłami De Dietrich.…
-
Nasada na komin dymowy – po co montować?
Nasada to obowiązkowy element komina na północy i na południu Polski. Nawet jeżeli mieszkasz poza tym obszarem, warto zastanowić się nad ich montażem. Dzięki nasadzie możesz szybko poprawić ciąg kominowy i wyeliminować wszelkie zakłócenia. Sprawdź jak działa nasada kominowa i jakie modele są dostępne na rynku. Wpływ nasady kominowej na wentylację budynku Nasada to niepozorny…
-
Ogrzewanie ekogroszkiem a wybór odpowiedniego systemu kominowego
W ostatnich latach zainteresowanie ekogroszkiem jest bardzo duże i nie ma w tym nic dziwnego: paliwo to jest znacznie tańsze od gazu, ale równie efektywne energetycznie. Aby jednak proces jego spalania przebiegał poprawnie, oprócz wysokiej klasy kotła i odpowiedniej jakości paliwa, konieczny będzie wybór właściwego komina. Na co należy zwrócić uwagę w tym aspekcie? Decydując…
-
Komin odporny na emisję trujących spalin – jakie wymagania musi spełniać?
Duszący zapach i szary dym ulatniające się z komina – z takim widokiem najczęściej mamy do czynienia podczas okresu grzewczego. Spaliny z urządzeń grzewczych stanowią groźne dla zdrowia, a w dużym stężeniu również dla życia substancje. Szczególnie użytkownicy piecyków i kominków powinni zwracać uwagę na zapewnienie odpowiedniej ilości tlenu do spalania, by nie dopuścić do…
-
Innowacyjny system kominowy Schiedel Dual
Schiedel Dual to przyjazny architektonicznie, dwuciągowy komin wielofunkcyjny przeznaczany do odprowadzania spalin z kotłów na paliwa stałe, gazowe i olejowe, w tym z kotłów kondensacyjnych. To rewolucyjne rozwiązanie na rynku, pozwalające na oszczędność powierzchni mieszkalnej. Jego ogromną zaletą jest wysoka jakość wykonania, świetne parametry izolacyjne oraz niskie koszty montażu.
-
Jak poprawić ciąg kominowy?
Wybierając, a następnie instalując system centralnego ogrzewania domu, większość osób zwraca uwagę przede wszystkim na dwa parametry: moc kotła i jego sprawność. Mało kto przy tym zdaje sobie sprawę z tego, że na ostateczną efektywność spalania wpływa wiele czynników. O ilości zużywanego paliwa i uzyskiwanego z niego ciepła w dużej mierze decyduje m. in. ciąg…
-
Zbiorczy system powietrzno-spalinowy JEREMIAS CLV
Ostatnimi czasy w budownictwie wielomieszkaniowym coraz częściej znajdują zastosowanie kotły gazowe c.o. o niewielkich mocach (do 21 kW) montowane dotychczas w domkach jednorodzinnych.
-
Jak dobrać system kominowy do kotła
Kluczową kwestią w przypadku doboru systemu kominowego jest jego dostosowanie do urządzenia grzewczego, z którego będą odprowadzane spaliny. Wpływa to na bezpieczną eksploatację oraz bezpieczeństwo użytkowników. Nie zapominajmy ponadto, że sposób zaprojektowania i wykonania komina wpływa na wydajność kotła oraz parametry jego pracy.
-
Ucieczka przed czadem
Nowoczesne urządzenia grzewcze z zamkniętą komorą spalania zdobywają coraz więcej zwolenników w naszym kraju. W połączeniu z systemami kominowymi nowej generacji eliminują zagrożenie zatrucia czadem oraz znacznie poprawiają efektywność energetyczną. Warto jednak wiedzieć, że aby te urządzenie były bezpieczne – muszą spełniać szczegółowe normy obowiązujące na terenie UE.
-
Dobry system kominowy to inwestycja w bezpieczeństwo
Z badań opublikowanych przez Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa wynika, że około 50% inwestycji budowlanych w Polsce to prywatne przedsięwzięcia. Wolimy samodzielnie budować domy, ponieważ uważamy że taki scenariusz jest najkorzystniejszy cenowo. Chcąc obniżać koszty przedsięzwięcia, często korzystamy z jak najtańszych materiałów budowanych. Takie oszczędności mogą okazać się nie tylko złudne, ale również niebezpieczne.…