Aplikacje i programy komputerowe


 • Kalkulator strat ciśnienia na stronie viega.pl – wygodne narzędzie dla projektantów i wykonawców instalacji

  Kalkulator strat ciśnienia na stronie viega.pl – wygodne narzędzie dla projektantów i wykonawców instalacji

  Potrzebujesz szybko obliczyć średnicę rurociągu i stworzyć tabele strat ciśnienia? Z nowym narzędziem firmy Viega jest to wyjątkowo proste i wymaga zaledwie kilku kliknięć. Kalkulator można znaleźć na stronie internetowej producenta w zakładce „Serwis”. To dodatkowe ułatwienie podczas pracy z systemami instalacyjnymi Viega. Wykonawcy i projektanci instalacji coraz częściej korzystają z elektronicznych narzędzi przyspieszających i upraszczających…

 • Lekkość projektowania, czyli Gree VRF Selector Ultimate

  Lekkość projektowania, czyli Gree VRF Selector Ultimate

  Rozplanowanie dobrze funkcjonującego systemu klimatyzacji typu VRF to nie lada sztuka. Przed projektantami stawiane są bowiem problemy dobrania odpowiedniego typu jednostek wewnętrznych i zewnętrznej, ich mocy, zaplanowania instalacji czynnika chłodniczego, instalacji elektrycznej czy odprowadzenia skroplin. Przy każdym z powyższych etapów nawet najdrobniejszy błąd może skutkować podwyższeniem kosztów inwestycji lub eksploatacji, a nawet nieprawidłowego działania układu.…

 • Geberit BIM – maksymalne bezpieczeństwo projektowania

  Geberit BIM – maksymalne bezpieczeństwo projektowania

  W celu zapewnienia optymalnego wsparcia inwestorom, architektom, inżynierom i projektantom, Geberit oferuje do wszystkich istotnych produktów dane parametryczne BIM. Są one dostępne bezpłatnie do pobrania i wspomagają najbardziej rozpowszechnione na świecie rozwiązanie dotyczące oprogramowania BIM – AutoDesk Revit.

 • Konfigurator płytek uruchamiających Viega

  Konfigurator płytek uruchamiających Viega

  Jeśli chcemy by łazienka wyglądała spójnie i elegancko, należy zadbać także o wybór detali. Dopasowanie płytki uruchamiającej, która harmonijnie wkomponuje się w aranżację nie zawsze jest sprawą prostą i oczywistą. Dlatego firma Viega uruchomiła praktyczny internetowy konfigurator, pozwalający klientowi lub projektantowi szybko i wygodnie znaleźć idealny w danej sytuacji produkt.

 • Domowy systemem grzewczy zarządzany aplikacją Junkers

  Domowy systemem grzewczy zarządzany aplikacją Junkers

  Aplikacja firmy Junkers to nowe rozwiązanie pozwalające zdalnie sterować praca systemu grzewczego. Jest to kolejny przykład nowoczesnej technologii, która znajduje praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.

 • Zdalny odczyt liczników

  Zdalny odczyt liczników

  HWg-PWR to rozwiązanie do zbierania danych z mierników energii, wody, gazu, ciepła, poprzez magistralę M-Bus.

 • Program MKing: wycena systemu kominowego staje się prostsza

  Program MKing: wycena systemu kominowego staje się prostsza

  Firma MK Systemy Kominowe przygotowała nowoczesny program do ofertowania i szybkiej wyceny systemów kominowych. Za pomocą MKing można w prosty sposób dowiedzieć się, który z kominów jest najodpowiedniejszy dla naszego domu oraz poznać jego cenę z wyszczególnieniem wszystkich elementów składowych.

 • Prostsze projektowanie systemów klimatyzacyjnych VRF z nowym oprogramowaniem Panasonic

  Prostsze projektowanie systemów klimatyzacyjnych VRF z nowym oprogramowaniem Panasonic

  Już niedługo dostępne będzie nowe oprogramowanie Advanced VRF Designer, służące do projektowania systemów klimatyzacyjnych w technologii VRF, tak elektrycznych, jak i gazowych, produkowanych przez Panasonic. Dzięki niemu projektanci będą mogli szybciej i łatwiej tworzyć precyzyjne układy, dopasowane do potrzeb użytkownika, oraz szacować koszty ich eksploatacji, pracując na szkicach zaimportowanych z programu AutoCAD. Od 14 września…

 • ESBE wprowadziło nową aplikację na telefon

  ESBE wprowadziło nową aplikację na telefon

  ESBE wprowadziło pierwszą aplikację na telefon. Głównym zadaniem aplikacji jest pomoc instalatorom i projektantom w doborze odpowiedniego zaworu. Aplikacja ESBE służy wymiarowaniu zaworów i pomaga wybrać odpowiednią serię zaworu zgodnie z zadanymi parametrami.

 • Panasonic wprowadził aplikację do zdalnego sterowania klimatyzacją

  Panasonic wprowadził aplikację do zdalnego sterowania klimatyzacją

  Jako jeden z pierwszych na rynku, Panasonic wprowadził aplikację pozwalającą na sterowanie klimatyzacją przez urządzenia mobilne.


Najnowszy numer

 • Fachowy Instalator 2/2024