AEG – 120 lat innowacyjnych rozwiązań

Marka AEG zapisała się w historii, jako pierwszy na świecie producent niestacjonarnej wiertarki oraz innych urządzeń, które sprawiły, że prace wykonawcze nabrały nowego wymiaru. W tym roku AEG obchodzi jubileusz 120-lecia swojego istnienia i z dumą może pochwalić się bogatym dorobkiem, który zrewolucjonizował rynek elektronarzędzi.

aeg 120 lat innowacyjnych rozwiazan2 - AEG – 120 lat innowacyjnych rozwiązań

Dumna przeszłość

Historia marki Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft, dziś znanej pod nazwą AEG, sięga już 120 lat. Od początku istnienia marka miała ogromny wkład w rozwój branży narzędziowej. Jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży przenośną wiertarkę elektryczną, pierwszy młot udarowo-obrotowy oraz urządzenia bezszczotkowe, takie jak frezarka oraz szlifierka taśmowa 18 V. Dzięki nieustannemu wprowadzaniu praktycznych i wygodnych dla użytkownika innowacji marka stała się liderem w dziedzinie rozwiązań akumulatorowych. Wielofunkcyjny uchwyt narzędziowy, system antywibracyjny AVS czy system FIXTEC to jedne z najważniejszych udogodnień, które sprawiły, że AEG stworzyła nowe standardy jakości oraz wydajności sprzętu.

aeg 120 lat innowacyjnych rozwiazan1 - AEG – 120 lat innowacyjnych rozwiązań

Nowatorskie rozwiązania dla profesjonalistów

Elektronarzędzia AEG charakteryzują się przede wszystkim długą żywotnością, dużą wydajnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ich konstrukcja została dostosowana do potrzeb i wymagań użytkowników. Kompaktowa budowa oraz niewielki ciężar zapewniają komfort pracy, z kolei wygodne, ergonomiczne włączniki, a także dodatkowe rękojeści i uchwyty znacznie ułatwiają użytkowanie elektronarzędzi. Dzięki temu marka AEG stała się globalnym dostawcą najwyższej jakości sprzętu do profesjonalnego użytku branży budowlanej, hydraulicznej, elektrycznej, instalacyjnej, stolarskiej czy motoryzacyjnej. Asortyment AEG to również szeroka gama akcesoriów. Cały osprzęt – od wierteł do pił tarczowych – gwarantuje niezawodność, łatwość obsługi i wysoką wydajność.

Niezrównana moc akumulatorów AEG

Technologia litowo-jonowa AEG umożliwiła stworzenie platformy niezwykle wydajnych akumulatorów wyposażonych w system potrójnej ochrony, dzięki której elektronarzędzia z oferty marki należą do ścisłej czołówki najwyższej jakości sprzętu w swojej kategorii. Monitoring przeładowania, monitoring temperatury i indywidualny monitoring ogniw, który kontroluje i bilansuje poszczególne ogniwa, wydłużając czas pracy oraz zwiększając bezpieczeństwo akumulatora to gwarancja nieprzerwanego i bezawaryjnego działania nawet w najtrudniejszych warunkach. Potrójna ochrona umożliwia również pracę w najbardziej ekstremalnych warunkach, także przy niskiej i wysokiej temperaturze od -18°C do +50°C. Nowa generacja wyjątkowo wytrzymałych akumulatorów litowo-jonowych była podstawą do stworzenia innowacyjnego systemu PRO 18 V. Obejmuje on już ponad 35 narzędzi zasilanych przy użyciu baterii PRO LITHIUM-ION. Są to przede wszystkim wiertarko-wkrętarki, zakrętarki, pilarki, gwoździarki i kątówki które za sprawą swojej niezawodności znalazły zastosowanie w wielu sektorach branży budowlanej oraz wśród rzemieślników.

aeg 120 lat innowacyjnych rozwiazan3 - AEG – 120 lat innowacyjnych rozwiązań

Bezkonkurencyjna technologia bezszczotkowa

Częścią systemu PRO 18 V są elektronarzędzia bezszczotkowe, które bazują na trzech kluczowych technologiach. Rewolucyjne połączenie kompaktowego silnika PROFLUX z technologią PRO LITHIUM-ION i innowacyjną elektroniką CORETEK zapewnia użytkownikom niezrównaną moc, inteligentne sterowanie oraz maksymalny czas pracy. Motorem napędowym tych urządzeń jest kompaktowy 4-biegunowy silnik bezszczotkowy wyposażony w bardzo silne magnesy neodymowe. Za jego wydajność odpowiedzialny jest duży wentylator, który chłodzi system przy dużych obciążeniach. Stały nadzór oraz optymalna komunikacja pomiędzy akumulatorem i silnikiem to gwarancja długiej żywotności narzędzi i ich efektywnego działania.

aeg 120 lat innowacyjnych rozwiazan4 - AEG – 120 lat innowacyjnych rozwiązań
Z okazji 120-lecia marka AEG wypuściła na rynek limitowaną edycję narzędzi, która od 19 września będzie dostępna w ofercie sklepów Leroy Merlin.

Ekscytująca przyszłość

AEG od 120 lat jest wiodącym na rynku dostawcą profesjonalnych elektronarzędzi sieciowych i akumulatorowych, młotów udarowo-obrotowych, sprzętu do obróbki metalu i drewna, wiertarek udarowych oraz akcesoriów. W oparciu o wieloletnie doświadczenie marka nieustannie poszerza swoje portfolio, dostarczając fachowcom rozwiązań, dzięki którym praca przebiega wydajniej i bezpieczniej, bez ryzyka awarii czy wypadku.

www.aeg.pl

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDo Tajlandii z Iglotech!
Następny artykułFachowy Instalator 5/2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here