Automatyczne odpowietrzanie, pomiar, napowietrzanie i spuszczanie nadciśnienia w jednym elemencie – zwarta kotłowa grupa bezpieczeństwa Taconova TriBloc

Kompaktowa kotłowa grupa bezpieczeństwa TriBloc jest przeznaczona do instalacji grzewczych o mocy do 50 kW (DIN 4751). Urządzenie pełni jednocześnie cztery funkcje, odpowiadając za odpowietrzanie, pomiar, napowietrzanie i spuszczanie nadciśnienia. Innowacyjny system przyłączy gwarantuje szybki i łatwy montaż bez żadnych dodatkowych złączek.

automatyczne odpowietrzanie pomiar napowietrzanie i spuszczanie nadcisnienia w jednym elemencie zwarta grupa bezpieczenstwa taconova tribloc - Automatyczne odpowietrzanie, pomiar, napowietrzanie i spuszczanie nadciśnienia w jednym elemencie – zwarta kotłowa grupa bezpieczeństwa Taconova TriBloc
Kompaktowa kotłowa grupa bezpieczeństwa TriBloc pełni jednocześnie cztery funkcje, odpowiadając za odpowietrzanie, pomiar, napowietrzanie i spuszczanie nadciśnienia.

Grupa TriBloc może być z powodzeniem stosowana zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach publicznych czy przemysłowych. Ze względu na swoje zalety konstrukcyjne i montażowe oferuje szereg korzyści, istotnych z punktu widzenia instalatorów oraz inwestorów. Urządzenie składa się z mosiężnej belki podtrzymującej z zaworem bezpieczeństwa (ciśnienie zadziałania 2,5 lub 3 bar), szybkiego odpowietrznika TacoVent HyVent i manometru z samouszczelniającym gwintem przyłączeniowym. Dodatkowo TriBloc dysponuje dwoma dodatkowymi przyłączami gwintowymi do naczynia wzbiorczego (R 3/4″) i króćca do napełniania i opróżniania (Rp ½”).

Sposób działania

W odpowietrzniku TacoVent HyVent, pływak leży na zwierciadle wody i za pomocą iglicy zaworu szczelnie zamyka otwór odpowietrzający. Jeżeli powietrze zbiera się w kotle, pływak obniża się poprzez spadający poziom wody i uwalnia w sposób ciągły nagromadzone powietrze. Rura łącząca kieruję wodę i powietrze bez przeszkód do komory powietrza.

Atestowany zawór bezpieczeństwa, w który wyposażona jest grupa kotłowa, zapobiega przyrostowi ciśnienia ponad znamionowe ciśnienie pracy, dzięki spuszczaniu wody grzewczej przez dedykowaną membranę.

Szybki i wygodny montaż

Najważniejszą cechą wyróżniającą grupę TriBloc jest wielofunkcyjny system przyłączeniowy, który umożliwia wiele wariantów podłączenia i eliminuje konieczność stosowania dodatkowych złączek. Przekłada się to na dużą oszczędność czasu przy montażu urządzenia. Kluczowe zalety z punktu widzenia instalatora to:

  • zawór bezpieczeństwa, który można obrócić w pożądanym kierunku poprzez obracane przyłącze śrubowe
  • odpowietrznik, który można podłączyć do korpusu grupy bezpieczeństwa w różnych wariantach, tak by w każdej pozycji montażowej był położony pionowo, bez dodatkowych kątowników
  • manometr z gwintem samouszczelniającym montowany z boku lub od strony czołowej armatury
test
Poprzedni artykułRegulacja hydrauliczna w instalacjach solarnych – zawory równoważące TacoSetter Bypass Solar
Następny artykułBLACK FRIDAY w IGLOTECH!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here