Buderus – solidny partner w technice grzewczej

  W życiu szukamy partnera, na którym można polegać. Im przyjemniejsze ciepło zagwarantuje Twojemu domowi Twój system grzewczy, tym cieplejsza będzie jego atmosfera. Buderus oferuje innowacyjną, kompleksową technikę grzewczą, która gwarantuje spokojną przyszłość.

  buderus solidny partner w technice grzewczej - Buderus – solidny partner w technice grzewczejPompa ciepła typu powietrze-woda Logatherm WPL 6/14 AR
  Fot. Buderus

  Każdy właściciel domu lub mieszkania, prędzej czy później, staje przed koniecznością wyboru typu ogrzewania. Zarówno budując nowy dom, jak i będąc posiadaczem przestarzałej, wyeksploatowanej instalacji grzewczej, musimy zastanowić nad tym, które z wielu dostępnych na rynku rozwiązań będzie dla nas najlepsze. Buderus oferuje systemowe rozwiązania grzewcze dopasowane do wymagań klientów.

  buderus solidny partner w technice grzewczej 1 - Buderus – solidny partner w technice grzewczejGazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB072.
  Fot. Buderus

  Dobrym wyborem są kotły kondensacyjne marki Buderus. Stanowią one oszczędne i ekonomiczne źródło ciepła zarówno dla wodnych instalacji grzejnikowych jak i podłogowych w domach, mieszkaniach oraz budynkach biurowych lub usługowych. Sprawność kotłów kondensacyjnych oraz oszczędności eksploatacyjne są tym wyższe, im niższa jest temperatura wody w kotle i instalacji grzewczej.

  Kotły kondensacyjne typu Logamax plus GB072 ze względu na ich budowę oraz specyfikę pracy stanowią oszczędne źródła ciepła zasilając zarówno instalacje ogrzewania podłogowego, jak i instalacje wyposażone w grzejniki. Przy zastosowaniu regulacji pogodowej, temperatura wody w instalacji, przez ponad 90% sezonu grzewczego, jest zwykle znacznie niższa od maksymalnej. Dlatego, nawet jeśli instalacja grzejnikowa została zaprojektowana na temperaturę wody grzewczej 80oC, to i tak przez większość sezonu grzewczego zasilana jest wodą o znacznie niższej temperaturze, a kocioł odzyskuje ciepło w procesie kondensacji. Automatyka kotłów Logamax plus GB072 wyposażona w duży, czytelny i podświetlany wyświetlacz LCD ma m.in. wbudowane funkcje „booster” i „ciepły start” dodatkowo podwyższające komfort użytkowania ciepłej wody. Umożliwia ona samodzielną pracę urządzenia bez dodatkowych sterowników, jak również sterowanie pracą kotła i systemu grzewczego za pomocą dodatkowych, opcjonalnych regulatorów i modułów stref grzewczych. W przypadku rozbudowanych systemów ogrzewania istnieje możliwość zastosowania nowoczesnych i zaawansowanych systemów regulacji Logamatic EMS lub Logamatic serii 4000 pozwalających sterować wieloma obiegami, strefami grzewczymi i układami kaskadowymi, wielokotłowymi. Dodatkowo, systemy regulacji EMS umożliwiają sterowanie bezprzewodowe do 3 obiegów grzewczych.

  buderus solidny partner w technice grzewczej 2 - Buderus – solidny partner w technice grzewczejSystem mobilnej kontroli i sterowania EasyControl.
  Fot. Buderus

  Nowością jest również możliwość współpracy kotłów Logamax plus GB072 z systemem mobilnej kontroli i sterowania EasyControl. Wyposażając kocioł GB072 w regulator RC35 i moduł web KM200, użytkownik zyskuje możliwość komunikacji z kotłem za pomocą smartfona lub tabletu. Oznacza to mobilną możliwość sterowania kotłem i obiegami grzewczymi, zmiany trybów pracy (automatyczny lub manualny), nastawy temperatury (dziennej, nocnej, antyzamarzaniowej), programowania dobowego i tygodniowego (do 10 niezależnych programów). Dodatkowo, korzystając z EasyControl, użytkownik kotła Logamax plus GB072 ma dostęp do informacji o temperaturze zewnętrznej i wewnętrznej w budynku, mocy palnika i uzysku solarnym (przy współpracy z instalacją solarną z modułem SM10) oraz automatycznie powiadamiany jest o ewentualnych usterkach.

  buderus solidny partner w technice grzewczej 3 - Buderus – solidny partner w technice grzewczejKolektor słoneczny Logasol SKN 4.0
  Fot. Buderus

  Buderus oferuje także szeroki wybór kolektorów słonecznych zarówno płaskich jak i próżniowych. W ofercie handlowej znajdują się też gotowe pakiety solarne. Kolektory słoneczne marki Buderus idealnie nadają się do współpracy z kotłami gazowymi występującymi w ofercie a nawet z pompą ciepła do ciepłej wody użytkowej. W ofercie marki Buderus znajdują się także dedykowane moduły solarne. Stosując kolektory słoneczne marki Buderus można mieć pewność, że energia słoneczna zostanie wykorzystana w maksymalny sposób. Wszystkie kolektory marki Buderus mają pięcioletnią gwarancję producenta oraz certyfikat „Solar Keymark”, który jest niezbędny do uzyskania dofinansowania.

  Inną grupą urządzeń wykorzystujących do zasilania energię odnawialną są pompy ciepła. W ofercie marki Buderus można wyróżnić trzy typoszeregi urządzeń Logatherm WPS czerpiących ciepło z gruntu oraz powietrzne pompy ciepła typu Logatherm WPL AR a także pompy ciepła typu Logatherm WPT 270/2, które efektywnie wykorzystują darmową energię z powietrza do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Te ostatnie urządzenia mogą współpracować z innymi systemami grzewczymi a oprócz tego, mają dodatkową zaletę – mogą zapewnić przyjemny chłód w upalne dni.

  buderus solidny partner w technice grzewczej 4 - Buderus – solidny partner w technice grzewczejPompa ciepła typu glikol-woda Logatherm WPS 6/10K-1 z zasobnikiem buforowym typu Logalux.
  Fot. Buderus

  Gruntowe pompy ciepła Buderus mają współczynniki COP sięgające nawet wartości 5, czyli z 1 kWh energii elektrycznej urządzenie wytwarza aż 5 kWh energii cieplnej, zatem efektywność działania sięga 500%! W wyposażeniu standardowym pompa ciepła, w zależności od przeznaczenia, może mieć nawet kilkanaście czujników. Pozwala to na dokładną regulację, co wpływa na poprawienie wydajności urządzenia oraz większą satysfakcję klienta. Cechą wartą podkreślenia jest cicha praca urządzenia. W przypadku urządzeń do 17 kW osiągnięcie poziomu hałasu poniżej 34 dB.

  buderus solidny partner w technice grzewczej 6 - Buderus – solidny partner w technice grzewczejPompa ciepła powietrze/woda WPL Logatherm AR – jednostka zewnętrzna i jednostka wewnętrzna.
  Fot. Buderus

  Powietrzne pompy ciepła Logatherm WPL AR składają się z modułu wewnętrznego i zewnętrznego i nadaja się zarówno do nowych budynków jak i do tych modernizowanych. Tego typu rozwiązania są niezwykle energooszczędne, ponieważ czerpią energię z powietrza i zamieniają je w ciepło. Urządzenie w wyposażeniu standardowym ma możliwość podłączenia do internetu, co sprawia, że system może być obsługiwany przy użyciu smartfona lub tabletu.

  Istotnymi argumentami, na które również warto zwrócić szczególną uwagę, choć niezwiązanymi bezpośrednio z działaniem urządzeń grzewczych są: gwarancja oraz fachowa obsługa przez autoryzowane firmy instalacyjne. Przeszkolone firmy instalacyjne zapewniają najwyższy poziom usług, a na urządzenia udzielana jest gwarancja do 5 lat.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here