Ceny okien do domu jednorodzinnego

  Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego? Trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem, głównie ze względu na liczbę okien, które będą wymagały instalacji. To jednak nie wszystkie elementy, które decydują o ostatecznych kosztach. Budżetowa opcja to okna wykonania z PCV, w standardowych rozmiarach i w białym kolorze. Najczęściej stosowane i najbardziej uniwersalne. Jak w stosunku do nich kształtują się ceny, gdy stawiamy na nietypowy rozmiar lub kolorową okleinę?

  ceny okien do domu jednorodzinnego 1024x682 - Ceny okien do domu jednorodzinnego

  Koszt okien do domu – to trzeba wiedzieć!

  Standardowy rozmiar i kolor – biały, oznacza, że za dwuskrzydłowe okno o popularnych wymiarach 1165×1435 mm z opcją uchylania jednego skrzydła, trzeba zapłacić od około 600 zł wzwyż. Mniejsze okna, również białe i bez żadnych dodatkowych elementów, to ceny rozpoczynające się już od 200 zł, ale każdy dodatkowy detal, podwyższa ostateczne koszty.

  Ile kosztuje okno, którego rozmiar lub kolor nie są standardowe, albo zdecydowano się na dodatkowe elementy? Zastosowanie szyby antywłamaniowej wpływa na podwyższenie kosztu o 100-300 zł/m2. Górna granica tego przedziału to również dodatkowy koszt, gdy stawia się na szyby samoczyszczące. Szyby dwukomorowe mogą opiewać na cenę wyższą o około 150 zł/m2, natomiast przy chęci zakupu okna o wyższej izolacyjności akustycznej, trzeba uszczuplić swój budżet nawet o ponad 700 zł/m2.

  Niestandardowe okucia podwyższają ceny zwykle o ponad 100 zł. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, gdy się wybiera funkcję stopniowego uchyłu. Natomiast do całości kosztów stolarki okiennej trzeba doliczyć 10-30% finalnej ceny, jeśli zamiast koloru białego na oknie, ma widnieć okleina w innej barwie lub w kolorystyce odmiennej z obydwu stron. Z tego względu warto się zdecydować na markowe produkty, sprawdzone oferty i doradztwo, jakie oferuje firma Domel. Dzięki temu można liczyć na realizację indywidualnych projektów, ale w kosztach, które finalnie zmieszczą się w budżecie klienta.

  Jakie są ceny okien w zależności od sposobu ich otwierania?

  Dwuszybowe okna uchylne z PCV w rozmiarze 1230×1480 mm, to ceny wahające się między 400-500 zł. Nawet 200 zł trzeba dołożyć do tych samych okien, jeśli mają posiadać funkcję rozwierno-uchylną. Ponad 700 zł będą kosztować okna trzyszybowe uchylne, a ich cena wzrasta o kilkadziesiąt złotych, wraz z wyborem okleiny jednostronnej bądź dwustronnej.

  Między 500 a 650 zł przyjdzie zapłacić za okna dwuszybowe białe w tych samych rozmiarach, ale z zastosowaniem funkcje uchylnej plus szprosów lub okuć antywłamaniowych.

  Praktycznie dwukrotnie wyższe ceny trzeba brać pod uwagę, gdy w grę wchodzi zastosowanie okien tarasowych, których wymiary są również dwa razy większe od standardowych okien wspomnianych wyżej. Ceny, rozmiary i modele drzwi tarasowych dla przyrównania znajdziemy na stronie producenta tutaj

  Koszt okien do domu

  Na to wszystko składają się jeszcze ceny montażu, a także pozostałe elementy dodatkowe, jak rolety czy żaluzje. Właściciele domów muszą dokładnie przemyśleć, na czym najbardziej im zależy. Z których elementów nie mogą zrezygnować, a które nie są im potrzebne do tego, by w domu czuć się bezpiecznie, a przy tym cieszyć swoje oczy estetyką budynku. Na pewno nie warto oszczędzać na jakości, bo stolarka okienna wybierana jest na długie lata. Każda oszczędność na jakości jest tylko pozorna, bo może się okazać, że w niedługim czasie przyjdzie mierzyć się z naprawą lub wymianą, co pociągnie za sobą horrendalne koszty.

  Złoty środek? Pokusić się o dokładną wycenę w wybranej firmie. Skorzystać z doradztwa i sprawdzonych produktów, które w swojej ofercie posiada producent okien Domel. Można mieć wtedy pewność, że uda się połączyć tak ważny budżet ze wszystkimi elementami, które muszą zagościć w stolarce okiennej, a także z równie ważną estetyką.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here