Ciepło domowego ogniska i efektywne ogrzewanie!

Kominek to nie tylko dekoracja salonu – oprócz tego, że daje efekt przytulności i możemy przy nim miło spędzić czas z całą rodziną, to również efektywne urządzenie wspomagające ogrzewanie.

cieplo domowego ogniska i efektywne ogrzewanie - Ciepło domowego ogniska i efektywne ogrzewanie!FOT. 1. Zuzia DIN DECO 15 z wężownicą. Fot.: Kratki.pl

Decydując się na kominek w domu, należy przede wszystkim podjąć decyzję jaką funkcję ma on pełnić. Jeżeli postanowimy, że kominek ma za zadanie dogrzewać nasz dom, warto rozważyć kilka kwestii.

Powietrzny czy z płaszczem wodnym?

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć to ta, czy kominkiem chcemy ogrzać tylko powietrze czy podłączyć go do systemu c.o., by również ogrzewał, np. wodę płynącą w kaloryferach. Dzięki możliwości jaką daje podłączenie kominka do c.o., coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie domu za pomocą wkładów wodnych. Skłaniają do tego, m.in. rosnące koszty gazu, oleju i prądu. Instalując kominek z płaszczem wodnym nie musimy wykonywać odrębnego układu, ponieważ wykorzystujemy już istniejącą instalację centralnego ogrzewania. Ponadto wygląd zabudowanego wkładu z zespołem wodnym nie różni się niczym od typowego wkładu powietrznego, dzięki czemu nie musimy pomijać aspektów wizualnych. Dowodem na to jest nowa linia wkładów z płaszczem wodnym o nazwie DECO.

cieplo domowego ogniska i efektywne ogrzewanie 1 - Ciepło domowego ogniska i efektywne ogrzewanie!FOT. 2. Zuzia 15 DECO. Fot.: Kratki.pl

Nowoczesny i elegancki

W nowych modelach drzwi są bezramowe, co oznacza, ze szyba zajmuje całą ich powierzchnię, dzięki czemu płomień jest lepiej wyeksponowany. Ponadto, nie jest to tradycyjna ceramika szklana, ale szyba o nazwie system glass, która dodatkowo wzbogacona jest delikatnym wzorem umieszczonym wzdłuż krawędzi. Zastosowanie tego systemu sprawia, ze wkłady nabierają nowoczesnego i eleganckiego wyglądu, który dodatkowo optycznie powiększa front wkładu. Dodatkowo komora spalania wkładów DECO została wyłożona materiałem Acumotte ceramiczną mieszanką szamotu i betonu, która podwyższa temperaturę spalania wpływając na poprawę parametrów paleniska. Jednakże Acumotte to nie tylko właściwości techniczne, to również aspekty wizualne – dzięki jasnemu kolorowi i ryflowanemu kształtowi, nadaje on komorze spalania przestrzennego wyglądu i elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here