Domy z bali drewnianych – rozwiązania na miarę XXI wieku

  Dla większości osób na co dzień mieszkających w blokach budowa własnego domu jest niedoścignionym marzeniem o prywatności i bezpieczeństwie. Coraz większa rzesza osób pragnących żyć w harmonii z naturą i samym sobą decyduje się opuścić zatłoczone centrum miasta i przeprowadzić do swojego własnego, niewielkiego domu usytuowanego z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Pokaźna część z nich rezygnuje z budowy klasycznego, murowanego budynku na rzecz inwestycji w dom zbudowany w całości z drewna. Dlaczego domy z bali drewnianych przyciągają coraz większą uwagę inwestorów?

  domy z bali drewnianych rozwiazania na miare xxi wieku 1024x1024 - Domy z bali drewnianych - rozwiązania na miarę XXI wieku

  Domy z bali okrągłych – życie w harmonii z Matką Naturą

  Drewno jest materiałem od wieków wykorzystywanym w budownictwie na szeroką skalę. I trudno się dziwić – domy zbudowane z tego tworzywa stwarzają odpowiednie warunki do życia, są trwałe i długowieczne (według ekspertów domy z bali drewnianych mogą służyć nawet przez około 140 lat!). Domy z bali okrągłych cieszą się uznaniem osób, które w codziennym życiu kierują się dobrem planety. Drewno, w pełni odnawialny surowiec, nawet w ściętej formie pochłania z atmosfery szkodliwy dwutlenek węgla. Co ważne, w domach drewnianych panuje optymalny komfort cieplny niezależnie od aury. Latem domownicy mogą delektować się przyjemnym, kojącym chłodem, natomiast zimą – ciepłem. Utrzymanie we wnętrzu pożądanej temperatury nie wymaga zużycia dużych nakładów energii, co pozytywnie wpływa zarówno na środowisko naturalne, jak i zasobność portfela.

  Domy z bali okrągłych – poczuj różnicę

  Nowoczesne domy z bali są poważną konkurencją dla klasycznych, murowanych budynków. Inwestorzy odchodzą od tradycyjnej technologii na rzecz budownictwa z drewna nie tylko ze względu na troskę o Matkę Ziemię czy niskie koszty eksploatacji. Budowa domów z bali drewnianych jest znacznie prostsza i tańsza niż realizacja projektu z cegieł. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na zatrudnianie kilku podwykonawców – wybierając solidną, doświadczoną firmę wyspecjalizowaną w tego typu usługach, możesz liczyć na pełną kompleksowość zleceniobiorcy. Firma budowlana zaproponuje projekt współgrający z wymiarami działki, zajmie się przygotowaniem materiału, stawianiem ścian, ociepleniem, impregnacją surowca, wykończeniem domu od zewnątrz i wewnątrz. Czas realizacji może zaskoczyć – możesz odebrać klucze do swojego wymarzonego domu po zaledwie kilku miesiącach od momentu rozpoczęcia prac.

  „Zdrowe domy”

  Domy z bali drewnianych określane są zaszczytnym mianem „zdrowych domów”. Czym zasłużyły sobie one na ten tytuł? W domach z bali panuje specyficzny mikroklimat odpowiadający oczekiwaniom alergików, małych dzieci i osób skarżących się na choroby układu oddechowego. W pełni naturalny surowiec neutralizuje szkodliwe promieniowanie emitowane przez sprzęt elektroniczny i elektryczny oraz ma samoistną zdolność do regulacji poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Po zamieszkaniu w nowym, drewnianym domu z bali szybko zauważysz poprawę komfortu codziennego życia oraz jakości snu.

  Nowoczesne domy z bali na miarę indywidualnych potrzeb

  Kiedy myślisz o drewnianym budownictwie, stają Ci przed oczami obrazy niewielkich, górskich chatek przystosowanych do użytku w czasie wakacyjnych wypadów na łono natury? Najwyższa pora przełamać stereotypy! Nowoczesne domy z bali w niczym nie ustępują murowanym budynkom. W katalogach firm kompleksowo zajmujących się budownictwem drewnianym znajdziesz szeroki wybór domów dostosowanych do szerokiego grona odbiorców. Wśród prac architektów nie brakuje zarówno niewielkich domków letniskowych, jak i piętrowych, całorocznych budynków o rozkładzie pomieszczeń przystosowanym do wymagań wieloosobowej rodziny. Jeśli żaden z projektów proponowanych przez wykonawcę nie spełni Twoich oczekiwań, możesz znaleźć optymalny wariant we własnym zakresie. Większość firm budowlanych elastycznie podchodzi do życzeń klientów, pozwalając na samodzielne dostarczenie projektu przez zleceniodawcę.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here