Eco Extreme – nowe, niezwykle energooszczędne jednostki VRF od Panasonic

Panasonic rozszerzył ofertę zasilanych elektrycznie układów typu VRF o nową serię ECOi EX wyróżniającą się niezwykle wysoką efektywnością energetyczną oraz możliwością pracy w skrajnych temperaturach. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o małych budynkach komercyjnych, takich jak sklepy czy biura, jak również dużych obiektach przemysłowych.

Eco Extreme - nowe, niezwykle energooszczędne jednostki VRF od Panasonic

Nowa linia ECOi EX 7 oznaczona symbolem ME2 jest dostępna na polskim rynku od listopada br. Oferuje modele w trzech rozmiarach, o mocach od 8 KM do 20 KM. Rozwiązanie zapewnia dużą elastyczność w projektowaniu instalacji, pozwalając na tworzenie rozległych układów o łącznej mocy do 80 KM. Dzięki temu oraz zwiększonej długości orurowania układ można dostosować do budynków różnych rodzajów i wielkości. Jednostki wewnętrzne można umieścić w odległości do 200 m od modułu zewnętrznego i do 50 metrów poniżej jego poziomu. Z kolei łączna długość orurowania może wynosić nawet 1000 m, co oznacza możliwość tworzenia bardzo rozległych układów grzewczochłodzących.

Cechą wyróżniającą nowe modele ECOi jest najwyższy w ofercie wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej ESEER na poziomie 9,33. Rozwiązanie oferuje przy tym bardzo szeroki zakres temperatur pracy. W trybie chłodzenia system może działać nieprzerwanie przy temperaturze zewnętrznej do 52°C, zaś w trybie ogrzewania do -25°C. Co ważne, jednostki pozostają wówczas efektywne, zapewniając 100 proc. wydajności nawet przy temperaturach zewnętrznych sięgających 43°C.

Wysoką sprawność systemy Panasonic ECOi EX zawdzięczają między innymi innowacyjnej konstrukcji. W urządzeniach zastosowano wymiennik ciepła o podwyższonej wydajności. Składa się on się z trzech połączonych powierzchni tworzących wymiennik, dzięki czemu zapewnia szczególnie dużą powierzchnię wymiany. Jednostki zyskały również wentylator nowej konstrukcji ze zwężonym wylotem, który zapewnia lepszy przepływ powietrza przy niższym zużyciu energii oraz niższym poziomie hałasu. Wszystko to gwarantuje maksymalną oszczędność kosztów i cichą pracę urządzeń, co jest szczególnie istotne dla obiektów komercyjnych znajdujących się w przestrzeni miejskiej. Oprócz tego, zoptymalizowany został układ orurowania wewnątrz jednostek. Poprawiło to jego efektywność i pozwoliło zwiększyć wydajność wymiany ciepła o 5 proc.

Linia ECOi EX została również wyposażona w 2-stopniowy inteligentny system gospodarowania olejem, który pozwala zmniejszyć zużycie tego surowca. Czujniki poziomu oleju, zainstalowane przy każdej sprężarce, monitorują jego poziom i umożliwiają odzyskanie aż do 90 proc. oleju.

Z kolei w jednostkach wewnętrznych zainstalowano czujnik ECONAVI, który wykrywa i monitoruje obecność i aktywność osób w budynku, dzięki czemu pozwala uniknąć niepotrzebnych strat energii, gdy dane pomieszczenie jest puste. System ECONAVI automatycznie dostosowuje wydajność urządzeń, aby poprawić komfort użytkowników i jednocześnie zaoszczędzić jak najwięcej energii.

Pracę instalacji VRF można jeszcze bardziej zoptymalizować przy pomocy sytemu AC Smart Cloud. Pozawala on monitorować i zarządzać instalacjami grzewczo-chodzącymi serii ECOi EX 7 z dowolnego miejsca za pomocą telefonu, tabletu bądź komputera. Zarządca obiektu może uzyskać w ten sposób dostęp do wszystkich jednostek – nawet w ramach wielu instalacji. To oznacza możliwość przewidywania ewentualnych awarii, kontrolę urządzeń w czasie rzeczywistym i tym samym optymalizację kosztów.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Poprzedni artykułCztery kolory montażu dzięki systemowi mocowań STANLEY
Następny artykułPompy ciepła HEWALEX do c.w.u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj