Elektronarzędzia – udogodnienie czy zbędny wydatek?

Elektronarzędzia wciąż budzą wątpliwości. Dobre nie kosztują mało, a w porównaniu z tradycyjnymi narzędziami wypadają jeszcze drożej. Nie jesteś pewien, czy taki wydatek jest ci potrzebny? Przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Elektronarzędzia - udogodnienie czy zbędny wydatek?

Elektronarzędzia nie są koniecznością

To prawda. Praktycznie każde elektronarzędzie można zastąpić alternatywą, która nie wymaga podłączenia do prądu. Najczęściej jest ona o wiele tańsza.

W przypadku tradycyjnych metod budowlanych bez wykorzystania elektronarzędzi trzeba jednak patrzeć na nieco inne koszta. Czas poświęcony danej czynności i ilość wykorzystanych sił są niebotycznie większe.

REKLAMA

Elektronarzędzia przyspieszają i ułatwiają większość prac. Są więc rodzajem udogodnienia. Fakty są jednak takie, że dziś trudno wyobrazić sobie zarówno budowlankę, jak i podstawowe prace remontowe bez ich wykorzystania.

Elektronarzędzia, które warto mieć

To, że elektronarzędzia ułatwiają pracę, nie oznacza przymusu rezygnacji z tradycyjnych rozwiązań. Są jednak narzędzia wymagające prądu, które można nazwać swoistym niezbędnikiem majsterkowicza.

1. Wiertarka

Wiercenie dziur bez użycia wiertarki jest niemal niemożliwe. Ponadto wiertarka nie służy jedynie do wiercenia. Można z jej pomocą wkręcić i wykręcić śruby lub wkręty oraz wyszlifować daną powierzchnię (dzięki tarczy z papierem ściernym).

Jeśli zajmujesz się majsterkowaniem jedynie w domowym zaciszu, w zupełności wystarczy ci wiertarka udarowa. Najlepiej, aby posiadała kilka wierteł.

2. Wkrętarka

To elektronarzędzie o zdecydowanie niższej mocy od wiertarki, ale wystarczające do wkręcania i wykręcenia wkrętów oraz śrub. Jest podstawą przy składaniu mebli, dzięki której kilka godzin pracy zamienia się w kilkanaście minut. Przy wyborze wkrętarki trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wydajność.

3. Szlifierka

Ręczne szlifowanie jakiejkolwiek powierzchni to prawdziwa mordęga – strata czasu i sił. Dlatego kupno szlifierki jest bardzo dobrym pomysłem. Wykorzystuje ona tzw. ściernice, które połączone ze spoiwem ziaren danego materiału pozwalają nadać powierzchni pożądanego kształtu.

Jest kilka rodzajów szlifierek: kątowa, oscylacyjna, taśmowa, mimośrodowa. Zanim dokonasz wyboru, zorientuj się, która odpowiada twoim potrzebom.

4. Lutownica

Precyzyjne połączenie dwóch elementów jest możliwe dzięki lutowaniu. Polega to na wykorzystaniu lutownicy, która wykorzystuje lut – metalowe spoiwo o temperaturze topnienia niższej od temperatury łączonych elementów.

Warto mieć na uwadze moc lutownicy. Niewielkie elementy można połączyć urządzeniem o niskiej mocy, jednak w przypadku grubych kabli lepiej sprawdzi się duża moc. Zainwestowanie w lutownice z przełącznikiem mocy jest dobrym pomysłem.

Elektronarzędzia nie są zbędnym wydatkiem

Zalety elektronarzędzi sprawiają, że ich kupno jest po prostu dobrą decyzją. Warto jednak zadbać o to, aby wydatek był warty swojej ceny. Dlatego wybierz wydajne narzędzia wysokiej jakości.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *