Era X nadchodzi, a wraz z nią nowa odsłona kotłów kondensacyjnych marki Beretta

Nowością w ofercie marki Beretta jest zastosowanie wymienników kondensacyjnych wykonanych ze stali nierdzewnej AISI 304 L, a nazwy kotłów w nie wyposażone zostały uzupełnione literą “X”. Nowa Era X początkowo zasłynęła z kotłów z serii Mynute X, od tego roku do oferty trafiły nowe modele Exclusive X, a zaplanowane są jeszcze inne modele kotłów, które dołączą do serii ‘X’.

Beretta EXCLUSIVE X
Beretta EXCLUSIVE X

Kotły Exclusive X powstały z myślą o lepszym jutrze, dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań, jako że mogą już przetwarzać mieszaninę gazu i wodoru do max 20% – „zielonego” gazu, który będzie realnym ekologicznym punktem zwrotnym w nadchodzących latach, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju środowiska i procesem dekarbonizacji, do osiągnięcia których dąży w swoich działaniach Unia Europejska.  

Beretta EXCLUSIVE X
Beretta EXCLUSIVE X

Obie serie kotłów “X” dostępne zarówno w wersji jedno- jak i dwufunkcyjnej świetnie sprawdzą się nie tylko w nowej, ale również modernizowanej instalacji za sprawą wysokiej odporności nowego wymiennika na korozyjne działanie kondensatu i ograniczeniu do minimum możliwości powstawania tlenków oraz innych negatywnych zjawisk elektrochemicznych. Z kolei jego kształt geometryczny z pojedynczą rurą zapewnia stały przepływ we wszystkich sekcjach wymiennika, a dostęp od frontu kotła ułatwia okresowe czynności konserwacyjne, czyszczenie komory spalania, a także przynosi korzyści związane z montażem urządzenia, które może być zaaranżowane niemal w każdej przestrzeni.

REKLAMA

Marka Beretta należąca do Grupy Riello, lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania, klimatyzacji i efektywności energetycznej, jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej.  

Kotły te oferują bardzo szeroki zakres modulacji (Mynute X do 1:7, Exclusive X do 1:8) i modulowaną pompę cyrkulacyjną o niskim zużyciu energii (EEI ≤ 0,20). Ponadto posiadają również aprobatę C10 (3CEp) dzięki standardowo zamontowanym we wszystkich modelach zaworom zwrotnym, co czyni je „gotowe do montażu” w instalacjach ze zbiorczymi przewodami kominowymi pod ciśnieniem. Zawór antyzwrotny jest elementem, który umożliwia przepływ spalin przez przewód kominowy wyłącznie w jednym kierunku, od palnika do wylotu spalin. Jego zadaniem jest zapobiegnięcie powrotowi spalin do komory spalania, aby każdy kocioł mógł pracować bez zakłóceń. Warto również podkreślić, że kotły Mynute X mogą pracować na każdy rodzaj gazu (G20, G2.350, G27 oraz LPG), natomiast Kotły Exclusive X na gaz G20 oraz LPG. Te ostatnie nie wymagają stosowania zestawów przezbrojeniowych w przypadku pracy kotła na gaz LPG – wystarczy odpowiednia nastawa parametrów na panelu sterowania kotła. System Aktywnej Kontroli Spalania (ACC) w kotle EXCLUSIVE X, zaprojektowany oraz opracowany przez markę Beretta, zapewnia funkcjonalność, wydajność i niski poziom emisji w każdych warunkach. Zaawansowany, inteligentny system sterowania zapewnia samoregulację spalania, dzięki czemu nie ma potrzeby wstępnej kalibracji.

Panel kontrolny Beretta EXCLUSIVE X
Panel kontrolny Beretta EXCLUSIVE X

Jednym z wyróżniających się i innowacyjnych elementów linii kotłów MYNUTE X oraz EXCLUSIVE X jest panel sterowania. Podświetlany wyświetlacz LCD komunikuje się z użytkownikiem/instalatorem za pomocą intuicyjnych ikon, w przypadku kotła EXCLUSIVE X również za pomocą tekstu w języku polskim. Kolorowy wyświetlacz oraz możliwość programowania godzinowego to cechy innowacyjnego panelu sterowania, w który wyposażony są modele z serii EXCLUSIVE X. Dzięki przyciskom w obu kotłach możliwe jest przeglądanie wszystkich funkcji w prosty i intuicyjny sposób oraz można uzyskać dostęp do wszystkich ustawień oraz parametrów kotła i instalacji.

Podłączając do omawianych urządzeń dedykowany programator Wi-Fi w trybie komunikacji cyfrowej (OT), możliwe jest zdalne sterowanie kotłem, a także całym systemem za pomocą inteligentnej aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie (wymagany jest jedynie dostęp do sieci internet).

Beretta MYNUTE X
Beretta MYNUTE X

Pozostałe ważne cechy i funkcje kotła Mynute X oraz Exclusive X

  • Programator tygodniowy wbudowany w panel sterowania
  • Funkcja podgrzewu c.w.u.
  • Niska emisja zanieczyszczeń: klasa 6 (EN 15502)
  • Elastyczność instalacji
  • Łatwe podłączenie komina dzięki systemowi click-fit bez potrzeby stosowania dodatkowego kołnierza
  • Wbudowany moduł regulacji pogodowej (sonda zewnętrzna dostępna jako akcesorium dodatkowe)
  • Stopień zabezpieczenia przeciwporażeniowego IPX5D
  • Możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. (do modeli jednofunkcyjnych)
  • Możliwość zarządzania dwoma obiegami grzewczymi  

Takie zalety, jak wysoka wydajność, elastyczność instalacji, wbudowany zawór antyzwrotny spalin, niskie zużycie gazu, szeroki zakres modulacji, przyjazny panel sterowania, możliwość zdalnego sterowania przy użyciu mobilnej aplikacji, atuty które posiadają omawiane kotły z serii X sprawiają, że stanowią one bardzo dobry wybór do zastosowania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Na korzyść kotła Mynute X przemawia fakt, że jest certyfikowany na każdy rodzaj gazu, z kolei Exclusive jest wyposażony kolorowy wyświetlacz panelu sterowania, w system ACC, zapewniający samoregulację spalania, dzięki czemu nie ma potrzeby wstępnej kalibracji i nie ma potrzeby stosowania zestawu przezbrojeniowego na gaz LPG. Ponadto marka Beretta wprowadzając Exclusive X zadbała o przyszłe pokolenia, projektując kocioł z możliwością przetwarzania mieszaniny gazu i wodoru (max do 20%), dostępnego w przyrodzie w ogromnych ilościach.

Ważne jest również to, że na montaż kotłów Mynute X oraz Exclusive X można otrzymać dotację, bowiem urządzenia te biorą udział w programie CZYSTE POWIETRZE https://beretta.pl/produkty/czyste-powietrze. Więcej informacji na temat kotłów kondensacyjnych z serii X można znaleźć na stronie www.beretta.pl w zakładce Produkty.

Dodatkowo ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji urządzeń, RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. oferuje 5-letnią gwarancję, której warunki znajdują się na stronie www.beretta.pl. Rejestrując kocioł poprzez stronę internetową, użytkownicy są automatycznie informowani o planowanych przeglądach, a w przypadku utraty karty gwarancyjnej wszystkie dane dotyczące obsługi kotła są w bazie danych producenta.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://beretta.pl/

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *