ESBE – Sterownik ciągu ATA200 do kotłów stałopalnych

Mimo wielu innych dostępnych źródeł energii cieplnej kotły na paliwa stałe wciąż cieszą się dużą popularnością.

ESBE - Sterownik ciągu ATA200

Od czasów, gdy do ogrzewania używano prostych, często nieekonomicznych kotłów, wiele się zmieniło. Producenci wciąż udoskonalają oferowane urządzenia, umożliwiając kontrolę procesów spalania, poprawiając wydajność i sprawność kotłów.

W prostych układach często spotykamy się z koniecznością ręcznego sterowania ciągiem. Jest to dosyć uciążliwe dla użytkownika, bo wiąże się z częstymi wizytami w kotłowni. Aby zapobiec takim niedogodnościom firma ESBE przygotowała proste i funkcjonalne urządzenie zwane sterownikiem ciągu typu ATA.

REKLAMA


Sterownik ATA 200 służy do regulacji temperatury kotłów stałopalnych poprzez zmianę dopływu powietrza. Nie wymaga skomplikowanego montażu ani instalacji elektrycznej.

Dane techniczne
Maks. temperatura robocza 100ºC
Zakres regulacji 35 – 95ºC lub 60 – 95ºC
Siła udźwigu 10 N
Wysokość podnoszenia 55 mm
Długość łańcucha 1,6 m
Przyłącze Gwint zewnetrzny, ISO 228/1 60-9060

Termostatyczna głowica sterująca mierzy temperaturę na kotle, a następnie za pomocą dźwigni i łańcucha dostosowuje położenie klapy otworu wentylacyjnego regulując w ten sposób dopływ powietrza spalania do kotła. Sterownik jest podłączony bezpośrednio do przewodów wodnych kotła za pomocą gwintowanej kieszeni zanurzeniowej.

Sterownik ciągu ATA 200 zastępuje starszą wersję ATA100.

www.esbe.eu/pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze