eSMOG – nowa funkcja w czujnikach dymu

  Zdolność do jak najwcześniejszego wykrywania dymu i ognia jest bezsprzecznie najważniejszą funkcją każdego systemu przeciwpożarowego i jego czujek. Wykrycie pożaru w bardzo wczesnej fazie pozwala operatorowi zareagować zanim pożar się rozprzestrzeni, co znacznie zmniejsza ryzyko obrażeń ciała i utraty cennych zasobów.

  esmog nowa funkcja w czujnikach dymu - eSMOG – nowa funkcja w czujnikach dymu

  Czasami jednak zdarzają się fałszywe alarmy, które dają pod wątpliwość czy ewakuacja jest konieczna. Widzialne zakłócenia (np. para wodna, pył lub dym papierosowy) powodują jeden na cztery fałszywe alarmy systemów wykrywania pożaru, podczas gdy większość pozostałych można przypisać usterkom, brakowi konserwacji lub nieprawidłowemu ustawieniu. Rozwiązaniem problemu widzialnych zakłóceń jest technologia Dual Ray firmy Bosch, wykorzystująca dwie różne długości fal w celu wykrywania mniejszych i większych cząstek dymu. Jednak zakłócenia widzialne to tylko jedna strona medalu. Drugą stanowią zakłócenia niewidzialne. Badania wykazały, że prawdopodobnie najważniejszym elementem przyczyniającym się do nich są zakłócenia elektromagnetyczne.
  W odpowiedzi na oczekiwania rynku firma Bosch opracowała technologię, która radzi sobie z zakłóceniami elektromagnetycznymi i ich wpływem na czujki dymu. Wraz z zapowiedzią nowych detektorów AVENAR z rodziny 4000, przedstawiono nową funkcję zwaną eSMOG.
  Funkcję eSMOG można połączyć z technologią Dual Ray w tej samej czujce, co znacznie zmniejsza liczbę fałszywych alarmów spowodowanych zarówno czynnikami widzialnymi, jak i niewidocznymi.

  www.boschsecuritysystems.pl

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułAIRCON – nowa oferta i nowa identyfikacja
  Następny artykułWentylatory promieniowe

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here