EXCLUSIVE GREEN E – idealne rozwiązanie dla każdego domu jednorodzinnego

Kocioł kondensacyjny z serii Exclusive Green E marki Beretta to idealne i nowoczesne rozwiązanie dla każdego domu, które gwarantuje oszczędności eksploatacyjne, większą swobodę w montażu i możliwość inteligentnego sterowania. Kocioł ten jest również jednym z najbardziej efektywnych energetycznie kotłów na naszym rynku i jest certyfikowany do pracy na każdy rodzaj gazu (G20, G2.350, G27 i LPG).

Swoboda montażu

Sercem urządzenia jest rurowy wymiennik o unikalnej budowie, który wykonany jest ze stopu aluminium i nie posiada żadnych łączeń spawanych. Przewodność cieplna materiału, z jakiego jest wykonany, pozwala na równomierny rozkład temperatury, co zapobiega tworzeniu się miejsc przegrzewu, a tym samym zwiększa trwałość wymiennika. Bardzo istotnym jest fakt, że dostęp do wymiennika, jak i pozostałych podzespołów kotła znajduje się od przodu, co umożliwia większą swobodę przy montażu Exclusive Green E. Właściciele domów i mieszkań docenią na pewno, że nie ma w zasadzie ograniczeń związanych z wymogami zachowania minimalnych odległości od ściany. W zasadzie, ponieważ jedyne o czym należy pamiętać to możliwość zdjęcia obudowy, ponieważ wszystkie prace konserwacyjno- serwisowe można sprawnie przeprowadzić od przodu kotła. Profesjonaliści z kolei dostrzegą innowacyjny system szyn, który umożliwia wysuwanie i wsuwanie wymiennika jak „szuflady”, co wpływa korzystnie na czas wykonania przeglądu.

exclusive green e idealne rozwiazanie dla kazdego domu jednorodzinnego1 - EXCLUSIVE GREEN E – idealne rozwiązanie dla każdego domu jednorodzinnego
Fot. 1. Programator BeSmart.

Możliwość sterowania systemem grzewczym z poziomu mobilnej aplikacji

Dzięki udoskonalonej technologii, wymienniki w modelach 25 kW marki Beretta charakteryzują się bardzo wysoką sezonową efektywnością energetyczną na poziomie 94% (sprawność liczona w sposób podyktowany nową dyrektywą Unii Europejskiej ErP) i posiadają klasę efektywności energetycznej A. Podłączając do kotła inteligentny programator BeSMART Wi-Fi w trybie komunikacji cyfrowej, otrzymuje się możliwość zdalnego sterowania kotłem, a także całym systemem za pomocą mobilnej aplikacji na smartfonie lub tablecie. Takie połączenie kotła z programatorem gwarantuje klasę efektywności energetycznej już na poziomie A+. W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji na temat nowego programatora BeSMART zapraszamy na specjalną stronę internetową www.besmart-home.pl.

exclusive green e idealne rozwiazanie dla kazdego domu jednorodzinnego2 - EXCLUSIVE GREEN E – idealne rozwiązanie dla każdego domu jednorodzinnego
Fot. 2. Aplikacja mobilna BeSmart.

Perfekcyjnie dobrana moc

Kotły Exclusive Green E są certyfikowane RANGE RATED. Homologacja umożliwia dostosowanie maksymalnej mocy kotła do rzeczywistego cieplnego zapotrzebowania systemu grzewczego, do wielkości ogrzewanej powierzchni i wyliczeń projektanta. Nowo wybrana moc będzie stanowić maksymalną moc kotła w systemie centralnego ogrzewania, co wpłynie pozytywnie na pozostałe parametry pracy urządzenia: wzrost sprawności kotła, mniejsze zużycie gazu oraz obniżenie emisji spalin, CO i NOx. Z kolei maksymalna moc na c.w.u. pozostanie na poziomie 25 kW, gwarantując komfort ciepłej wody użytkowej. Kolejnym elementem mającym duży wpływ na niższe koszty ogrzewania jest szeroki zakres modulacji mocy. Kocioł, modulując do dolnej granicy zakresu regulacji mocy (2,8 kW), znacząco redukuje częstotliwość włączania i wyłączania się urządzenia, w efekcie wydłużając jego żywotność.

5 Lat gwarancji

W związku z wysoką jakością urządzeń marki Beretta, firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. oferuje 5-letnią gwarancję, której warunki znajdują się na stronie www.beretta.pl. Dzięki rejestracji kotła (http://rejestracja.beretta.pl), użytkownik zostanie poinformowany o planowanym przeglądzie urządzenia, a w przypadku zagubienia karty gwarancyjnej, wszystkie dane odnośnie serwisowania kotła znajdą się w bazie danych producenta. Należy również podkreślić, że firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. jest polskim producentem wiszących kotłów gazowych, z fabryką zlokalizowaną w Toruniu.

exclusive green e idealne rozwiazanie dla kazdego domu jednorodzinnego3 - EXCLUSIVE GREEN E – idealne rozwiązanie dla każdego domu jednorodzinnego
Fot. 3. Kocioł kondensacyjny Exlusive Green E

Grażyna Bentkowska
Product Manager BERETTA

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFachowy Instalator 1/2018
Następny artykułCentrale typu rooftop

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here