Grupy pompowe PrimoTherm i RTA do instalacji c.o.

Nowoczesna instalacja c.o. składa się z wielu podzespołów. Wykonując taką instalację bazując na grupach pompowych PrimoTherm ograniczamy liczbę oddzielnych elementów, a także skracamy czas oraz poziom skomplikowania montażu, uzyskując przy tym gwarancję szczelności i niezawodności.

grupy pompowe primotherm i rta do instalacji c o - Grupy pompowe PrimoTherm i RTA do instalacji c.o.Fot. 1. Zastosowanie nowoczesnych grup pompowych gwarantuje szczelności i niezawodności instalacji.

Grupy pompowe przeznaczone są do pompowania medium w instalacjach grzewczych. Grupy PrimoTherm 180-1 wyposażono w zintegrowane termometry oraz zabezpieczenia przed przepływem zwrotnym.
W wersji PrimoTherm 180-2 dodatkowo zastosowano zawór mieszający do regulacji temperatury zasilania instalacji. Jest to 3-drogowy obrotowy zawór mieszający, który może zostać doposażony w siłownik elektryczny ARM lub regulator stałotemperaturowy ACT. Pozwalają one na automatyczną regulację temperatury medium płynącego do instalacji.
Grupy pompowe PrimoTherm 180-3 przeznaczone są do zabezpieczenia kotła na paliwo stałe lub kotła dwupaliwowego. Zostały wyposażone w zawór temperaturowy do zabezpieczenia minimalnej temperatury medium do powrotu kotła lub ładowania zbiornika akumulacyjnego.
Wszystkie grupy pompowe PrimoTherm AFRISO umieszczone są w estetycznej izolacji cieplnej i posiadają 3 lata gwarancji.
Uzupełnieniem oferty są grupy pompowe RTA z wbudowanym zaworem temperaturowym. Przeznaczone są do montażu na powrocie do źródła ciepła i zabezpieczają kocioł na paliwo stałe przed korozją wywołaną zbyt niską temperaturą powracającej z instalacji wody. Wystarczą 2 lub 3 grupy pompowe PrimoTherm, połączone rozdzielaczem KSV, aby zrealizować wszystkie funkcje instalacji c.o. + c.w.u. Dzięki temu rozwiązaniu w szybki sposób uzyskamy np. zasilanie instalacji c.w.u., grzejnikowej i podłogowej wraz z regulacją, przy jednoczesnym uproszczeniu instalacji i poprawieniu walorów estetycznych samej kotłowni.

grupy pompowe primotherm i rta do instalacji c o1 - Grupy pompowe PrimoTherm i RTA do instalacji c.o.Fot. 2. Grupa pompowa PrimoTherm 180-2, DN 32, z zaworem mieszającym i siłownikiem ARM 343 oraz pompą Wilo-Stratos PARA 30-1/7 r. K. grupy pompowe primotherm i rta do instalacji c o2 - Grupy pompowe PrimoTherm i RTA do instalacji c.o.Fot. 3. Grupa pompowa PrimoTherm 180-2, DN25, pompa Grundfos Alpha 2 L25 -60, 3-drogowy zawór mieszający z siłownikiem ARM 343.

Zalety grup pompowych PrimoTherm

  • wyposażone w pompę o wysokiej sprawności wraz z wtyczką elektryczną (w wersji z pompą)
  • możliwość zamiany stron zasilania i powrotu
  • zintegrowane kieszenie na czujniki temperatury
  • zabezpieczają instalację przed powrotem zimnej wody do kotła (PrimoTherm 180-3 lub RTA)

Zastosowanie grup pompowych PrimoTherm

  • 180-1 – montowana gdy nie ma potrzeby żadnej regulacji na instalacji (montaż grzejników lub zbiornika na ciepłą wodę użytkową)
  • 180-2 – montowana kiedy konieczna jest regulacja temperatury (np. ogrzewanie podłogowe)
  • 180-3 oraz RTA – montowane gdy musimy zabezpieczyć powrót do kotła przed zbyt niską temperaturą powracającą, bądź w instalacji wyposażonej w bufor ciepła

Rozdzielacze KSV do grup pompowych PrimoTherm

W razie konieczności zastosowania kilku grup pompowych PrimoTherm w jednej instalacji, można je podłączyć za pomocą rozdzielacza KSV w wersji ze sprzęgłem hydraulicznym lub bez. Rozdzielacze KSV umożliwiają szybkie i łatwe podłączenie dwóch, trzech lub czterech grup pompowych PrimoTherm do jednego źródła ciepła. Rozdzielają strumień wody grzewczej, w instalacji zgodnej z normą PN – EN 12828.
Rozdzielacze KSV składają się z 2, 3 lub 4 par przyłączy zasilających i powrotnych obiegów pompowych. Całość znajduje się w zdejmowanej izolacji termicznej. Wersje rozdzielaczy KSV HW wyposażone są dodatkowo w sprzęgło hydrauliczne, do rozdzielania obiegów oraz 2 przyłącza do zamontowania zaworów spustowych lub czujników temperatury. W zestawie z każdym rozdzielaczem dołączony jest również zestaw uchwytów ściennych do montażu rozdzielacza. Co istotne, przy użyciu rozdzielaczy KSV nie ma potrzeby mocowania do ściany kotłowni samych grup pompowych PrimoTherm. Zdecydowanie ułatwia i przyspiesza to montaż instalacji.

reklama

Zmiana na lepsze

Oferta rozdzielaczy AFRISO KSV 2- i 3-obiegowych została w ostatnim czasie zmodyfikowana. Rozdzielacze KSV w obu wersjach są spawane laserowo. Dodatkowo przyłącza do grup pompowych z nakrętkami zostały lekko wydłużone, dzięki czemu można je łatwiej spasować z izolacją grup pompowych. Do oferty 2- i 3-obiegowych rozdzielaczy KSV zostały dołożone dodatkowe rozdzielacze na 4 obiegi grzewcze, aby oferta była jeszcze bardziej kompletna.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.afriso.pl w Katalogu online AFRISO w Rozdziale 2 – Armatura Regulacyjna – Grupy pompowe Primo-Therm i PrimoSol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here