Harmonia aranżacji, czyli jak umiejętnie łączyć różne materiały w łazience

Łazienka niezmienne kojarzy nam się ze strefą wypoczynku i zasłużonego po całym dniu relaksu. Aby stała się również ozdobą domu warto przemyśleć jej projekt w najdrobniejszych szczegółach.

Drainline ze szkła, Fot. www.tece.plDrainline ze szkła
Fot. www.tece.pl

Stosując wybrane elementy armatury łazienkowej i urządzeń sanitarnych TECE możemy stworzyć aranżacje, które wprowadzą do wnętrza szyk i elegancję. Z pomocą przychodzi Dyrektor ds. Sprzedaży Grzegorz Koźmiński, ekspert z firmy TECE, który przedstawia praktyczne wskazówki podpowiadające, jak efektownie komponować funkcjonalne rozwiązania instalacyjne z ponadczasową formą.

Aby projekt domowej łazienki nabrał bardziej integralnego charakteru dobierzmy stylowe elementy, które poza funkcją praktyczną zachwycą walorami estetycznymi. Doskonale w tej roli sprawdzi się rynna odwodnieniowa ze stali, ze szklanym elementem lub wkładką do kamienia naturalnego. Podobnie udanym wyborem będą przyciski spłukujące wykonane z mlecznego, barwionego szkła lub ze stalowym dekorem oraz – dla zwolenników innowacji – od niedawna dostępny na rynku, wyróżniony nagrodą TopBuilder 2013 terminal WC TECElux. Rozwiązania te niosą ze sobą wiele możliwości aranżacyjnych zarówno w przestronnych, jak i ograniczonych metrażem łazienkach.

Kompromis formy i treści

Architekci wnętrz bardzo często odwołują się do takich surowców jak, kamień, szkło czy stal. Sekret udanej aranżacji tkwi w symbiozie materiałów bardzo różnego pochodzenia. Ukryty w nich potencjał dekoracyjny daje bowiem duże możliwości aranżacyjne zarówno w niewielkich łazienkach, jak i dużych salonach kąpielowych. Rozwiązania instalacyjne takie jak rynna odwodnieniowa wykonana ze stali, z elementami mlecznego szkła lub kamienia coraz częściej zajmują miejsce klasycznego brodzika.

Drainline ze stali, Fot. www.tece.plDrainline ze stali
Fot. www.tece.pl

Powodem rezygnacji z dotychczasowej formy zabudowy prysznica są zarówno względy praktyczne jak i estetyczne. Dostępne na rynku rynny idealnie komponując się z powierzchnią podłogi, oszczędzają miejsce pod natryskiem oraz, z uwagi na brak jakichkolwiek progów, stanowią bezpieczne rozwiązanie dla najmłodszych i najstarszych członków rodziny. Co istotne, rynny, których ruszty wykonane są z uniwersalnych materiałów, takich jak szkło czy stal sprawiają, że nie są one jedynie jednosezonowym trendem wnętrzarskim. Niezależnie od późniejszej zmiany koncepcji koloru ścian, oświetlenia czy wymiany armatury z powodzeniem adoptują się do nowego wystroju wnętrza.

„Wkomponowanie rynny z elementami mlecznego szkła w posadzkę łazienki, w której dominującym surowcem jest kamień pozwoli „odciążyć” wizualnie całą aranżację. Zwolennicy bardziej klasycznych projektów mogą pokusić się o zastosowanie rynny do kamienia naturalnego, która pozostając niemal niewidoczna w strukturze podłogi podkreśli spójność wystroju. Tym, którzy szukają bardziej wyrazistych akcentów, spodoba się z pewnością wariant rynny odpływowej wykonany ze stali. Różne wzory rusztów umożliwiają wybór modelu najbliższego naszym upodobaniom. W minimalistycznych wnętrzach, gdzie prym wiodą geometryczne formy i uniwersalne materiały stal urozmaici stylizację pomieszczenia” – mówi Grzegorz Koźmiński, ekspert z firmy TECE.

Drainline do kamienia, Fot. www.tece.plDrainline do kamienia
Fot. www.tece.pl

Detal podkreślający całość

Dopełnieniem niebanalnej aranżacji wnętrza łazienki z pewnością stanowią przyciski spłukujące, które – w zależności od zamysłu – będą nawiązywać stylem do innych elementów wystroju łazienki lub wyraźnie na ich tle wyróżniać się. „Aby spotęgować efekt harmonii we wnętrzu warto zdecydować się na wybór przycisków i odwodnienia utrzymanych w jednej stylizacji. Te z pozoru niezwiązane ze sobą elementy armatury łazienkowej w subtelny sposób zarysowywać będą ogólną koncepcję aranżacyjną pomieszczenia” – wskazuje ekspert z firmy TECE.

Zestawienie stalowych przycisków TECEsquare ze stalową rynną z pewnością podkreśli konsekwencję projektu. Równie harmonijnym wyborem będzie zastosowanie we wnętrzu łazienki kompozycji rynny do kamienia naturalnego oraz przycisków ze stali. Zwłaszcza w przypadku ciemnych kamiennych płytek takie elementy armatury łazienkowej wyglądać będą niezwykle szykownie. Choć stonowana elegancja nigdy nie wychodzi z mody warto pod uwagę wziąć również wpływ nowoczesnych trendów. Wprowadzenie koloru do łazienki w jednym miejscu pomieszczenia może doskonale akcentować kolor przewodni. Pomarańcz, zieleń, srebro, złoty połączone ze sobą lub w kontraście z czernią – wariantów jest naprawdę wiele. Taka kolorystyczna kompozycja dobrze wyglądać będzie w zestawieniu z rynną odwodnieniową zarówno z mlecznego szkła, stali czy kamienia. Sam kolor szklanego dekoru skontrastować mogą metalowe gładkie przyciski. Wszystko zależy od wyobraźni.

Loop czerń, Fot. www.tece.plLoop czerń
Fot. www.tece.pl

„Dostępne na rynku kolorowe przyciski spłukujące ze szkła lub stali mogą pomóc w stworzeniu aranżacji, które się nie znudzą i tchną „kolorową energię” w pomieszczenie. Czasami wystarczy tylko jeden taki element w pomieszczeniu, który sprawi, że nasza łazienka nabierze charakteru” – dodaje ekspert z firmy TECE.

Innowacja w symbiozie z estetyką

Zwolennicy minimalistycznego, nowoczesnego stylu z pewnością docenią innowacyjne terminale WC, które dzięki wysublimowanej stylistyce oraz szerokiej gamie użytecznych funkcji takich jak, czujniki ruchu, spłuczka z elektronicznym mechanizmem spłukującym czy oczyszczacz powietrza zrewolucjonizują dotychczasowe oblicze łazienki.
„Zazwyczaj tradycyjne wyposażenie techniczne montowane jest bezpośrednio na ceramice, a niezbędne rury i przewody instaluje się w widocznym miejscu – obok sedesu. Nie jest to ani bezpieczne ani estetyczne rozwiązanie. Na rynku pojawiły się jednak pionierskie urządzenia, które rozwiązują ten problem w równym stopniu uwzględniając estetykę i funkcjonalność łazienkowej zabudowy” – wskazuje Grzegorz Koźmiński.
Z myślą o pogodzeniu, często sprzecznych ze sobą, funkcjonalności i estetyki urządzeń sanitarnych, firma TECE stworzyła innowacyjny terminal WC TECElux, który skutecznie pozwala przełamać dotychczasowe ograniczenia aranżacyjne. To, co efektowne i nowatorskie, jest jednocześnie niezwykle użyteczne.

Loop zieleń, Fot. www.tece.plLoop zieleń
Fot. www.tece.pl

„Pierwszeństwo dla prostej formy, precyzja wykonania, klasyczne kolory i nowoczesne materiały sprawiają, że terminal WC TECElux nadaje łazience pełen szyku i elegancji wyraz. Warto zwrócić uwagę również na innowacyjne funkcje urządzenia. Jedną z nich jest elektroniczna spłuczka „sen-Touch“ wyposażona w czujnik ruchu, który uaktywnia się, zapalając podświetlanie przycisków, w momencie zbliżenia się osoby do urządzenia. Dodatkowym atutem terminalu WC TECElux jest system oczyszczania powietrza „ceramic-Air“, który pochłania nieprzyjemne zapachy w miejscu ich powstawania, a oczyszczone w ten sposób powietrze ponownie doprowadza do pomieszczenia. Niekwestionowaną zaletą systemu jest też ceramiczny filtr z wkładem węglowym, który wymaga wymiany dopiero po 5 latach użytkowania. Dopełnieniem funkcjonalności nowości produktowej firmy TECE jest interfejs „smart-Connect“, który umożliwia integrację wyposażenia technicznego w module w niewidoczny i bezpieczny sposób” – wylicza zalety urządzenia ekspert z firmy TECE.

Square stal, Fot. www.tece.plSquare stal
Fot. www.tece.pl

Co istotne, na kompletny terminal składają się tylko trzy elementy składowe: odpowiednia wersja modułu TECElux – w zależności od wyposażenia – TECElux 100, 200 lub 400, górna szklana obudowa szklana wraz z mechanizmem uruchamiającym oraz dolna obudowa szklana z możliwością instalacji również toalet myjących. Tak nowatorskie, a przy tym niezwykle eleganckie rozwiązania, doskonale wpiszą się zarówno w kameralne wnętrze łazienki, jak i przestronny salon kąpielowy.

Bawiąc się urządzaniem naszej łazienki, łącząc ze sobą różne materiały, wprowadzając innowacje – nadamy temu pomieszczeniu niepowtarzalnego wyrazu. Zestawienie rynny do kamienia ze stalową baterią, nowoczesnego terminalu WC TECElux ze szklaną ścianą kabiny prysznicowej lub stalowej rynny z mozaikową posadzką może przynieść zaskakujące efekty. Warto otworzyć się na takie możliwości, bo choć wypracowanie kompromisu miedzy nowoczesną funkcjonalnością a klasyczną formą nie jest łatwe, dzięki doborowi odpowiednich produktów jest możliwe.

www.tece.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *