Harmonia aranżacji, czyli jak umiejętnie łączyć różne materiały w łazience

Łazienka niezmienne kojarzy nam się ze strefą wypoczynku i zasłużonego po całym dniu relaksu. Aby stała się również ozdobą domu warto przemyśleć jej projekt w najdrobniejszych szczegółach.

harmonia aranzacji czyli - Harmonia aranżacji, czyli jak umiejętnie łączyć różne materiały w łazienceDrainline ze szkła
Fot. www.tece.pl

Stosując wybrane elementy armatury łazienkowej i urządzeń sanitarnych TECE możemy stworzyć aranżacje, które wprowadzą do wnętrza szyk i elegancję. Z pomocą przychodzi Dyrektor ds. Sprzedaży Grzegorz Koźmiński, ekspert z firmy TECE, który przedstawia praktyczne wskazówki podpowiadające, jak efektownie komponować funkcjonalne rozwiązania instalacyjne z ponadczasową formą.

Aby projekt domowej łazienki nabrał bardziej integralnego charakteru dobierzmy stylowe elementy, które poza funkcją praktyczną zachwycą walorami estetycznymi. Doskonale w tej roli sprawdzi się rynna odwodnieniowa ze stali, ze szklanym elementem lub wkładką do kamienia naturalnego. Podobnie udanym wyborem będą przyciski spłukujące wykonane z mlecznego, barwionego szkła lub ze stalowym dekorem oraz – dla zwolenników innowacji – od niedawna dostępny na rynku, wyróżniony nagrodą TopBuilder 2013 terminal WC TECElux. Rozwiązania te niosą ze sobą wiele możliwości aranżacyjnych zarówno w przestronnych, jak i ograniczonych metrażem łazienkach.

Kompromis formy i treści

Architekci wnętrz bardzo często odwołują się do takich surowców jak, kamień, szkło czy stal. Sekret udanej aranżacji tkwi w symbiozie materiałów bardzo różnego pochodzenia. Ukryty w nich potencjał dekoracyjny daje bowiem duże możliwości aranżacyjne zarówno w niewielkich łazienkach, jak i dużych salonach kąpielowych. Rozwiązania instalacyjne takie jak rynna odwodnieniowa wykonana ze stali, z elementami mlecznego szkła lub kamienia coraz częściej zajmują miejsce klasycznego brodzika.

harmonia aranzacji czyli 1 - Harmonia aranżacji, czyli jak umiejętnie łączyć różne materiały w łazienceDrainline ze stali
Fot. www.tece.pl

Powodem rezygnacji z dotychczasowej formy zabudowy prysznica są zarówno względy praktyczne jak i estetyczne. Dostępne na rynku rynny idealnie komponując się z powierzchnią podłogi, oszczędzają miejsce pod natryskiem oraz, z uwagi na brak jakichkolwiek progów, stanowią bezpieczne rozwiązanie dla najmłodszych i najstarszych członków rodziny. Co istotne, rynny, których ruszty wykonane są z uniwersalnych materiałów, takich jak szkło czy stal sprawiają, że nie są one jedynie jednosezonowym trendem wnętrzarskim. Niezależnie od późniejszej zmiany koncepcji koloru ścian, oświetlenia czy wymiany armatury z powodzeniem adoptują się do nowego wystroju wnętrza.

„Wkomponowanie rynny z elementami mlecznego szkła w posadzkę łazienki, w której dominującym surowcem jest kamień pozwoli „odciążyć” wizualnie całą aranżację. Zwolennicy bardziej klasycznych projektów mogą pokusić się o zastosowanie rynny do kamienia naturalnego, która pozostając niemal niewidoczna w strukturze podłogi podkreśli spójność wystroju. Tym, którzy szukają bardziej wyrazistych akcentów, spodoba się z pewnością wariant rynny odpływowej wykonany ze stali. Różne wzory rusztów umożliwiają wybór modelu najbliższego naszym upodobaniom. W minimalistycznych wnętrzach, gdzie prym wiodą geometryczne formy i uniwersalne materiały stal urozmaici stylizację pomieszczenia” – mówi Grzegorz Koźmiński, ekspert z firmy TECE.

harmonia aranzacji czyli 2 - Harmonia aranżacji, czyli jak umiejętnie łączyć różne materiały w łazienceDrainline do kamienia
Fot. www.tece.pl

Detal podkreślający całość

Dopełnieniem niebanalnej aranżacji wnętrza łazienki z pewnością stanowią przyciski spłukujące, które – w zależności od zamysłu – będą nawiązywać stylem do innych elementów wystroju łazienki lub wyraźnie na ich tle wyróżniać się. „Aby spotęgować efekt harmonii we wnętrzu warto zdecydować się na wybór przycisków i odwodnienia utrzymanych w jednej stylizacji. Te z pozoru niezwiązane ze sobą elementy armatury łazienkowej w subtelny sposób zarysowywać będą ogólną koncepcję aranżacyjną pomieszczenia” – wskazuje ekspert z firmy TECE.

Zestawienie stalowych przycisków TECEsquare ze stalową rynną z pewnością podkreśli konsekwencję projektu. Równie harmonijnym wyborem będzie zastosowanie we wnętrzu łazienki kompozycji rynny do kamienia naturalnego oraz przycisków ze stali. Zwłaszcza w przypadku ciemnych kamiennych płytek takie elementy armatury łazienkowej wyglądać będą niezwykle szykownie. Choć stonowana elegancja nigdy nie wychodzi z mody warto pod uwagę wziąć również wpływ nowoczesnych trendów. Wprowadzenie koloru do łazienki w jednym miejscu pomieszczenia może doskonale akcentować kolor przewodni. Pomarańcz, zieleń, srebro, złoty połączone ze sobą lub w kontraście z czernią – wariantów jest naprawdę wiele. Taka kolorystyczna kompozycja dobrze wyglądać będzie w zestawieniu z rynną odwodnieniową zarówno z mlecznego szkła, stali czy kamienia. Sam kolor szklanego dekoru skontrastować mogą metalowe gładkie przyciski. Wszystko zależy od wyobraźni.

harmonia aranzacji czyli 3 - Harmonia aranżacji, czyli jak umiejętnie łączyć różne materiały w łazienceLoop czerń
Fot. www.tece.pl

„Dostępne na rynku kolorowe przyciski spłukujące ze szkła lub stali mogą pomóc w stworzeniu aranżacji, które się nie znudzą i tchną „kolorową energię” w pomieszczenie. Czasami wystarczy tylko jeden taki element w pomieszczeniu, który sprawi, że nasza łazienka nabierze charakteru” – dodaje ekspert z firmy TECE.

Innowacja w symbiozie z estetyką

Zwolennicy minimalistycznego, nowoczesnego stylu z pewnością docenią innowacyjne terminale WC, które dzięki wysublimowanej stylistyce oraz szerokiej gamie użytecznych funkcji takich jak, czujniki ruchu, spłuczka z elektronicznym mechanizmem spłukującym czy oczyszczacz powietrza zrewolucjonizują dotychczasowe oblicze łazienki.
„Zazwyczaj tradycyjne wyposażenie techniczne montowane jest bezpośrednio na ceramice, a niezbędne rury i przewody instaluje się w widocznym miejscu – obok sedesu. Nie jest to ani bezpieczne ani estetyczne rozwiązanie. Na rynku pojawiły się jednak pionierskie urządzenia, które rozwiązują ten problem w równym stopniu uwzględniając estetykę i funkcjonalność łazienkowej zabudowy” – wskazuje Grzegorz Koźmiński.
Z myślą o pogodzeniu, często sprzecznych ze sobą, funkcjonalności i estetyki urządzeń sanitarnych, firma TECE stworzyła innowacyjny terminal WC TECElux, który skutecznie pozwala przełamać dotychczasowe ograniczenia aranżacyjne. To, co efektowne i nowatorskie, jest jednocześnie niezwykle użyteczne.

harmonia aranzacji czyli 4 - Harmonia aranżacji, czyli jak umiejętnie łączyć różne materiały w łazienceLoop zieleń
Fot. www.tece.pl

„Pierwszeństwo dla prostej formy, precyzja wykonania, klasyczne kolory i nowoczesne materiały sprawiają, że terminal WC TECElux nadaje łazience pełen szyku i elegancji wyraz. Warto zwrócić uwagę również na innowacyjne funkcje urządzenia. Jedną z nich jest elektroniczna spłuczka „sen-Touch“ wyposażona w czujnik ruchu, który uaktywnia się, zapalając podświetlanie przycisków, w momencie zbliżenia się osoby do urządzenia. Dodatkowym atutem terminalu WC TECElux jest system oczyszczania powietrza „ceramic-Air“, który pochłania nieprzyjemne zapachy w miejscu ich powstawania, a oczyszczone w ten sposób powietrze ponownie doprowadza do pomieszczenia. Niekwestionowaną zaletą systemu jest też ceramiczny filtr z wkładem węglowym, który wymaga wymiany dopiero po 5 latach użytkowania. Dopełnieniem funkcjonalności nowości produktowej firmy TECE jest interfejs „smart-Connect“, który umożliwia integrację wyposażenia technicznego w module w niewidoczny i bezpieczny sposób” – wylicza zalety urządzenia ekspert z firmy TECE.

harmonia aranzacji czyli 5 - Harmonia aranżacji, czyli jak umiejętnie łączyć różne materiały w łazienceSquare stal
Fot. www.tece.pl

Co istotne, na kompletny terminal składają się tylko trzy elementy składowe: odpowiednia wersja modułu TECElux – w zależności od wyposażenia – TECElux 100, 200 lub 400, górna szklana obudowa szklana wraz z mechanizmem uruchamiającym oraz dolna obudowa szklana z możliwością instalacji również toalet myjących. Tak nowatorskie, a przy tym niezwykle eleganckie rozwiązania, doskonale wpiszą się zarówno w kameralne wnętrze łazienki, jak i przestronny salon kąpielowy.

Bawiąc się urządzaniem naszej łazienki, łącząc ze sobą różne materiały, wprowadzając innowacje – nadamy temu pomieszczeniu niepowtarzalnego wyrazu. Zestawienie rynny do kamienia ze stalową baterią, nowoczesnego terminalu WC TECElux ze szklaną ścianą kabiny prysznicowej lub stalowej rynny z mozaikową posadzką może przynieść zaskakujące efekty. Warto otworzyć się na takie możliwości, bo choć wypracowanie kompromisu miedzy nowoczesną funkcjonalnością a klasyczną formą nie jest łatwe, dzięki doborowi odpowiednich produktów jest możliwe.

www.tece.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here