Nowy kocioł kondensacyjny De Dietrich INIDENS

Firma BDR Thermea włączyła do swojej oferty nowe urządzenie – naścienny gazowy kocioł kondensacyjny Inidens. Jest to pierwszy kocioł marki De Dietrich wykonany w technologii H2 Ready – przystosowany do spalania gazu z domieszką 20% wodoru.

INIDENS - nowy kocioł kondensacyjny marki De Dietrich

Seria Inidens to dwie jednostki dwufunkcyjne (20/24 MI o mocy 5,2-21,8 kW oraz 24/28 MI o mocy 6,3-26,1 kW) i jedna jednofunkcyjna (o mocy 6,3-26,1 kW), dostępna także w pakiecie z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 100 l do ustawienia pod kotłem.

Maksymalny komfort – minimalna przestrzeń

Konstrukcja nowego kotła Inidens została szczegółowo przemyślana, tak aby zajmował jak najmniej miejsca, a jednocześnie oferował maksymalną wydajność i oszczędność dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej. Kompaktowe wymiary (39,5 x 70 x 28,5 cm) pozwalają na montaż na małej przestrzeni, zarówno w kuchni, jak i w pomieszczeniu gospodarczym, zapewniając dużą swobodę przy planowaniu instalacji. Kocioł jest także bardzo lekki, waży zaledwie 29 kg.

REKLAMA

Kocioł kondensacyjny De Dietrich INIDENS
Kocioł kondensacyjny De Dietrich INIDENS

Przyjemność płynąca z prostoty

Dzięki nowatorskiemu projektowi najlepsze parametry kotła Inidens nie kolidują z prostotą obsługi. Instalacją grzewczą i ciepłej wody użytkowej można sterować za pomocą intuicyjnego i czytelnego regulatora. Panel sterowania jest podświetlany i bardzo przyjazny dla użytkownika. Informuje o bieżącym stanie pracy urządzenia oraz o pojawiających się anomaliach. Dodatkowo do współpracy z kotłami Inidens zalecany jest modulujący termostat pokojowy Smart TC°. Umożliwia on zarządzanie systemem grzewczym zarówno z poziomu regulatora Smart TC° przy użyciu intuicyjnego pokrętła oraz czytelnego wyświetlacza, jak i z poziomu smartfona z zainstalowaną dedykowaną aplikacją Smart TC°. Dzięki wyposażeniu instalacji w Smart TC° oraz czujnik temperatury zewnętrznej możliwie jest osiągnięcie klasy energetycznej systemu grzewczego A+.

Hydrogen Ready

Kocioł gazowy Inidens to przełomowe urządzenie, wyprzedzające swoje czasy. Jest to pierwszy kocioł z portfolio De Dietrich przystosowany do spalania gazu z 20% udziałem wodoru. Wykorzystanie paliwa wodorowego to priorytet zapisany w polityce klimatycznej Unii Europejskiej, mający na celu zredukowanie ilości wydzielanego do atmosfery dwutlenku węgla. Spalanie paliwa gazowego z 20% udziałem wodoru wpływa na redukcję emitowanego CO2 o 8% w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.

Nowoczesne rozwiązania i oszczędność energii

Wykorzystanie technologii kondensacji pozwala na zmniejszone zużycie energii przez kocioł Inidens. Kotły w wersji dwufunkcyjnej charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem efektywności energetycznej dla podgrzewu c.w.u. – ɳwh do 88%. Urządzenie wyposażono w nowy, wysokowydajny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej  – trwały i wytrzymały. Wymiennik jest objęty 5-letnią gwarancją producenta. Moduł  hydrauliczny kotła jest wykonany z mosiądzu. Seria kotłów Inidens zastąpiła w ofercie serię MCR Home, która będzie produkowana do końca czerwca 2022 roku. Ze względu na dużą liczbę już złożonych zamówień na kotły MCR Home przyjmowanie nowych zostało zakończone. Pierwsze wysyłki kotłów Inidens do klientów są przewidziane w 2. połowie kwietnia 2022 roku.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *