Innowacyjny system kominowy Schiedel Dual

Schiedel Dual to przyjazny architektonicznie, dwuciągowy komin wielofunkcyjny przeznaczany do odprowadzania spalin z kotłów na paliwa stałe, gazowe i olejowe, w tym z kotłów kondensacyjnych. To rewolucyjne rozwiązanie na rynku, pozwalające na oszczędność powierzchni mieszkalnej. Jego ogromną zaletą jest wysoka jakość wykonania, świetne parametry izolacyjne oraz niskie koszty montażu.

innowacyjny system kominowy schiedel dual - Innowacyjny system kominowy Schiedel Dual

System kominowy Schiedel Dual to rozwiązanie na miarę nowoczesnego budownictwa. Dzięki niemu znacznie oszczędzisz przestrzeń przeznaczaną zwykle na budowę dwóch niezależnych systemów kominowych. Co więcej, zyskasz także czas i pieniądze, które musiałbyś poświęcić na ich instalację oraz obróbki dachowe. System jest naprawdę łatwy w montażu – został wyposażony w wiele funkcjonalności, ułatwiających jego instalację, takich jak np. klinowe nacięcia izolacyjnych mat z wełny mineralnej.

Jak zbudowany jest Schiedel Dual? System składa się z rur ceramicznych zamkniętych w jednym pustaku z keramzytobetonu. W jego rogach umieszczone zostały specjalne otwory, które umożliwiają usztywnienie komina prętami zbrojeniowymi. Ciąg dymowy tworzy odporny na wysokie temperatury i korozję gładki wkład ceramiczny. Odprowadza on produkty spalania z kotłów z otwartą komorą spalania (powietrze pobierane jest wprost z pomieszczenia, w którym zainstalowane jest urządzenie). Natomiast w ciągu powietrzno-spalinowym umieszczone zostały cienkościenne, profilowane rury o długości 66 cm, które zostały wykonane metodą izostatycznego prasowania. Ten system odpowiedzialny jest za odprowadzanie produktów spalania z pieców z zamkniętą komorą spalania, a niezbędne powietrze pobierane jest z zewnątrz. Profilowana powierzchnia rur zwiększa sprawność energetyczną komina, ułatwiając ogrzewanie powietrza napływającego do kotła. System został dodatkowo zaizolowany wełną mineralną. Co więcej, lekki pustak, w którym zamknięte są rury, wyposażony jest także w otwór, który może zostać wykorzystany jako kanał instalacyjny (nie spełnia on wymagań wentylacji grawitacyjnej).

innowacyjny system kominowy schiedel dual1 - Innowacyjny system kominowy Schiedel Dual

System kominowy Schiedel Dual dostępny jest w dwóch średnicach: 18 + 12 cm oraz 20 + 12 cm. Zakres temperatur spalin, które mogą być odprowadzane kominami to 200°C dla ciągu spalinowego oraz 600 °C dla ciągu dymowego. Jest on kompatybilny z kotłami kondensacyjnymi i urządzeniami na paliwa stałe. Produkt jest także zgodny z normami budowlanymi 13063-1, EN 13063-2 i EN 13063-3 i odporny na działanie kondensatów oraz pożary sadzy. Warto również zaznaczyć, że Schiedel Dual został objęty 30-letnią gwarancją producenta.

Więcej o systemie Schiedel Dual przeczytasz na stronie producenta, pod adresem www.schiedel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here