Instalacja kaskady pomp ciepła De Dietrich na przykładzie warmińsko-mazurskiej szkoły podstawowej

Po przeprowadzonej modernizacji systemu ogrzewania oraz zastosowaniu kaskady pomp ciepła marki De Dietrich, uczniowie szkoły podstawowej cieszą się przytulnym ciepłem oraz dostępem do ciepłej wody użytkowej zawsze, gdy tego potrzebują.

Instalacja kaskady pomp ciepła De Dietrich na przykładzie warmińsko-mazurskiej szkoły podstawowej

Budynek obecnej Szkoły Podstawowej w Lasecznie w województwie Warmińsko-Mazurskim ma bardzo ciekawą historię – kiedyś był to niewielki dworek, który później przekształcono w szkołę dla dzieci z okolicy.

Z czasem jednak zarówno jego architektura, jak i system ogrzewania zostały na tyle wyeksploatowane, że potrzebowały remontu. W związku z tym, dla wójta Gminy Iława stało się priorytetem przeprowadzenie gruntownej modernizacji ogrzewania i zastąpienie go najbardziej wydajnymi urządzeniami dostępnymi na rynku.

REKLAMA

Nowoczesna kaskada pomp ciepła De Dietrich

W efekcie, we współpracy dyrekcji placówki z Urzędem Gminy w Iławie, powstał nowoczesny system ogrzewania. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lasecznie zdecydowała się na montaż siedmiu powietrznych pomp ciepła HPI S 22 TR marki De Dietrich. Jak podkreśla Artur Zmysłowski z De Dietrich, inwestycja ta jest odpowiedzią na potrzebę wydajności energetycznej, a także dbałości o środowisko, co jest ważną lekcją dla uczniów. By uniknąć zakłóceń w działalności placówki, cała operacja została przeprowadzona podczas wakacji.

System kaskadowy, składający się z siedmiu pomp ciepła HPI S marki De Dietrich o mocy 22 kW każda, pozwala na dostosowywanie liczby aktywnych pomp w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki technologii Inverter, urządzenia te mogą pracować z różną mocą, co wpływa na większą oszczędność energii.
Jeśli jedna pompa potrzebuje przerwy, system może ją wyłączyć, korzystając z mocy innych pomp.

Podczas instalacji kaskady pomp ciepła największym wyzwaniem okazało się zintegrowanie nowych urządzeń z istniejącym systemem ogrzewania w budynku.
Mimo tego, dzięki wsparciu firmy Aqua-Instal Iława, cały proces zakończył się sukcesem. Piotr Mazurek z tej firmy docenia wysoką jakość urządzeń De Dietrich oraz ich efektywność.

Aby personel szkolny mógł w pełni wykorzystać nowy system, specjaliści De Dietrich przeprowadzili szkolenie z obsługi pomp. Ponadto, placówka otrzymuje stałe wsparcie techniczne ze strony producenta.

Instalacja kaskady pomp ciepła De Dietrich na przykładzie warmińsko-mazurskiej szkoły podstawowej

Ogrzewanie wykorzystujące OZE to wiele korzyści

Zastosowanie nowoczesnej technologii ogrzewania przynosi korzyści nie tylko dla środowiska, ale również dla budżetu szkoły. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność energetyczną, zalecono dodatkowy montaż paneli fotowoltaicznych.
Jak informuje Urząd Gminy Iława, szkoła w Lasecznie już korzysta z własnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 20 kWp.

Udane połączenie nowoczesnych technologii OZE w Samorządowej Szkole Podstawowej w Lasecznie może stanowić inspirację dla innych placówek edukacyjnych myślących o podobnych projektach. Więcej o przeprowadzonej instalacji przeczytasz na: https://dedietrich.pl/blog/case-study-instalacja-kaskady-pomp-ciepla-de-dietrich-w-szkole-podstawowej-w-lasecznie/

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SCHIESSL logo

Patron sekcji Pompy ciepła

Schiessl Polska Sp. z o.o. to doświadczony dystrybutor szerokiej gamy produktów z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i czynników chłodniczych. Na rynku polskim działamy już od ponad 25 lat.

W całym kraju dysponujemy siecią 13 doskonale zaopatrzonych Oddziałów, w których znajdują się: salon sprzedaży, magazyn i stacja napełniania czynników. Na miejscu pomocą służą wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Jesteśmy dystrybutorem klimatyzatorów (split i multisplit) RAC/LCAC marki Hisense. Nowoczesne urządzenia spełniają wszystkie normy energetyczne i środowiskowe, a przy tym zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu, zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzatory Hisense wyróżniają się nowoczesnym designem i efektywnymi rozwiązaniami.

Jesteśmy dystrybutorem urządzeń VRF marki Hisense, charakteryzujących się wysoką wydajnością i niezawodnymi rozwiązaniami. Typoszeregi systemów VRF serii Hi-FLEXi i Hi-Smart obejmują szeroką gamę jednostek zewnętrznych zaprojektowanych, aby spełnić różnorodne wymagania w kwestii chłodzenia i ogrzewania, uwzględniając uwarunkowania wynikające z konstrukcji obiektów ich kubatury oraz aranżacji przestrzeni. Kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów VRF pozwalają stworzyć warunki dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Część naszego asortymentu jest dostępna również online na platformie zakupowej branży HVAC – schiessl24.pl.

W swojej działalności dostarczamy więcej niż produkty, każdego Klienta wspierając:

  • technicznie,
  • inwestycyjnie,
  • legislacyjnie,
  • szkoleniowo.

Jako Współzałożyciel Fundacji Ochrony Klimatu PROZON pomagamy również w odzysku i regeneracji czynników chłodniczych.

W naszej kompleksowej ofercie znajdują się produkty czołowych, renomowanych marek, m.in.: Hisense, LG, Panasonic, Bitzer, Bock, Danfoss, Guntner, Rivacold, Sanhua, Swep, Tecumseh, Thermokey, Honeywell.

Zapraszamy do współpracy!


Najnowsze