Jeden akumulator dla wielu narzędzi – Li 18 V „Power4All“

Nowy system akumulatorowy 18 V o nazwie „Power4All“ umożliwia stosowanie jednego i tego samego akumulatora litowo-jonowego w wielu narzędziach: wiertarko-wkrętarce, wiertarce udarowej, wyrzynarce, szlifierce uniwersalnej, a także w narzędziach ogrodowych, takich jak podkaszarka czy sekator. Użytkownik nie potrzebuje już gromadzić niekompatybilnych ze sobą akumulatorów i ładowarek oraz oszczędza przy zakupie kolejnych narzędzi bez akumulatora i ładowarki. Logo „Power4All“ znajdujące się na opakowaniach pozwoli rozpoznać, które narzędzia należą do nowej rodziny akumulatorowej.

Rodzina narzędzi „Power4All” została przygotowana przez firmę Bosch pod kątem najczęstszych czynności wykonywanych w domu i ogrodzie, jak np. wkręcanie, wiercenie, szlifowanie, piłowanie, podkaszanie trawników i przycinanie żywopłotów. Użytkownik może kupić zestaw podstawowy składający się z narzędzia, akumulatora, 18 V i ładowarki, a decydując się na zakup kolejnego narzędzia z rodziny może wybrać sam produkt bez akumulatora i ładowarki. W razie potrzeby użytkownik może w każdej chwili dokupić oddzielnie akumulator lub ładowarkę. W ten sposób Bosch oferuje użytkownikom dużą elastyczność oraz efektywność i wygodę działania, a także oszczędność pieniędzy.

 

REKLAMA


Akumulator litowo-jonowy 18 V „Power4All” zapewnia odpowiedni zapas energii do wszystkich prac przewidzianych w systemie. Ponieważ akumulatory litowo-jonowe mają niski poziom samorozładowania, są gotowe do pracy nawet po dłuższej przerwie w użytkowaniu. Ponadto, ze względu na brak efektu pamięci, można je doładowywać w każdej chwili, nie ryzykując trwałym obniżeniem pojemności akumulatora. Wskaźniki LED umieszczone na urządzeniach sygnalizują stan naładowania i informują użytkownika o konieczności doładowania akumulatora. 1-godzinna ładowarka dołączana standardowo do zestawu podstawowego z elektronarzędziem linii zielonej pozwala wyjątkowo szybko naładować akumulatory. Do urządzeń ogrodowych dołączane są standardowo ładowarki 3-godzinne.

Źródło Bosch

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *