Klimatyzatory ścienne Gree, czyli funkcjonalność, jakość i design

Jak pokazują wyniki badań rynku HVAC w 2016 roku niemal połowa instalowanych w Polsce urządzeń klimatyzacyjnych należała do systemów RAC, a wśród układów komercyjnych CAC stanowiących niemal 1/3 wszystkich klimatyzatorów, aż 41% to rozwiązania multi-split zawierające również jednostki ścienne. W najbliższych latach przewidywany jest ponadto dalszy gwałtowny rozwój rynku klimatyzacji w Polsce.

klimatyzatory scienne gree czyli funkcjonalnosc jakosc i design - Klimatyzatory ścienne Gree, czyli funkcjonalność, jakość i designFot. 1.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu i oczekiwaniom klientów indywidualnych marka Gree od lat rozwija swoją ofertę poprzez prezentowanie nowych, udoskonalanie konstrukcji i parametrów pracy istniejących modeli oraz wprowadzanie nowych designów i stylów. O intensywnych staraniach mających utrzymać ofertę klimatyzatorów ściennych Gree jako najlepszą w Polsce świadczyć może fakt, że to właśnie Gree jako jedyna z liczących się marek na rynku oferuje aż 8 modeli ściennych typu split! Jednak silna pozycja i uznana marka to nie tylko bogata oferta. Jakie są zatem zalety i cechy wyróżniające klimatyzatory Gree na tle innych klimatyzatorów? Zmianą, która w najbliższym roku jeszcze bardziej umocni pozycję marki na rynku jest wprowadzona od marca bieżącego roku 5-letnia gwarancja na wszystkie urządzenia z oferty. Tak długim okresem gwarancji może pochwalić się jedynie kilku najlepszych producentów. Na decyzję Free Polska, czyli wyłącznego przedstawiciela Gree w Polsce wpływ miało 14 lat działalności, które potwierdziły niską awaryjność i niezawodność urządzeń. Wśród klimatyzatorów ściennych nowa gwarancja obejmuje modele Lomo Economic, Lomo Luxury, Viola Perfect, Cozy Mirror, Cozy Silver, Change, U-Crown oraz nowość roku 2017 Bora.
Wśród klimatyzatorów serii Premium jedną z najciekawszych propozycji jest Gree U-Crown. Fabrycznie wyposażony w możliwość sterowania przez Wifi ze smartfonu czy tabletu, ustawienie kierunku nawiewu powietrza w pionie i poziomie, 7 prędkości wentylatora oraz czujnik temperatury w pilocie model ten dedykowany jest dla najbardziej wymagających klientów. Dzięki możliwość pracy w trybie grzania już od -30°C i chłodzenia do 54°C jest to jeden z najlepiej przygotowanych do pracy w skrajnych temperaturach model na świecie! Tak szeroki zakres pracy daleko w tyle zostawia klimatyzatory takich marek jak Daikin (urządzenia z serii Cold mogą grzać do temperatury -25 °C i chłodzić do 46°C), Fujitsu (urządzenia serii Nordic grzeją do -25°C, chłodzą do 43°C) czy LG (grzanie -15°C, chłodzenie 48°C). Parametrem o który zadbali inżynierowie Gree jest także niskie zużycie energii elektrycznej (nawet 600 W w trybie chłodzenia), a dzięki cichej pracy, skutecznym filtrom oraz łatwemu sterowaniu jest on wygodny i komfortowy w użytkowaniu.
Nowością 2017 jest Gree Bora zawierająca ekologiczny czynnik R32. Podobnie jak U-Crown dzięki wbudowanemu sterowaniu przez Wifi, jonizatorowi plazmowemu, szerokiemu kątowi nawiewu oraz wielu funkcjom zaliczana jest do urządzeń Premium. Zastosowanie czynnika R32 poza zaletami ekologicznymi pozwala nawet do 8% zredukować koszty eksploatacyjne. Szeroki zakres mocy chłodniczej modeli od 2,5 do 6,2 kW pozwala na zastosowanie klimatyzatora Bora zarówno do małych pomieszczeń mieszkalnych, jak i dużych sal komercyjnych.

klimatyzatory scienne gree czyli funkcjonalnosc jakosc i design2 - Klimatyzatory ścienne Gree, czyli funkcjonalność, jakość i designFot. 2.

Modelem charakteryzującym się atrakcyjną ceną, praktycznymi funkcjami i prostotą jest Lomo Economic. Cechą wyróżniającą ten model na rynku jest możliwość doposażenia w moduł sterowania Wifi, pomimo ogólnego trendu wyposażania klimatyzatorów serii Basic w podstawowe funkcje. Lomo Economic pomimo niskiej ceny może poszczycić się szerokim zakresem pracy (grzanie nawet do -22°C, chłodzenie do 48°C) oraz wysoką klasą efektywności energetycznej (A++/A+).
Aby spełnić oczekiwania klientów ceniących sobie design i prezencję oferta Gree zawiera również modele Cozy Mirror oraz Cozy Silver, które dzięki stylowym panelom idealnie komponują się praktycznie w każdym wnętrzu.
Dbając o właściwy klimat Gree wyposażyło swoje urządzenia w skuteczne filtry wstępne, a większość z nich posiada również funkcję samooczyszczenia i jonizator plazmowy. Co więcej każdy z modeli ściennych daje możliwość zastosowania dodatkowych filtrów antybakteryjnych, fotokatalitycznych, z jonami srebra, z aktywnym węglem oraz katechninowych. Dużą zaletą klimatyzatorów ściennych Gree są korzystne ceny zakupu. W porównaniu do podobnych pod względem funkcji i parametrów urządzeń konkurencyjnych producentów są one tańsze nawet o 35%. Wszystko to sprawia, że produkty marki Gree są coraz częściej wybierane zarówno przez instalatorów jak i inwestorów, a trend ten dzięki ciągłemu dynamicznemu rozwojowi marki utrzymuje się na wysokim poziomie od wielu lat.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKonstrukcja, parametry i systemy łączenia rur wielowarstwowych
Następny artykułInteligentne sterowanie ogrzewaniem KISAN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here