Łazienka, kuchnia, pralnia, WC – tam gdzie chcesz!!!

Utworzona w 1958 roku spółka SFA zrewolucjonizowała rynek urządzeń sanitarnych, tworząc rozdrabniacz do WC. Sanirozdrabniacz SFA, umożliwia dzisiaj instalowanie toalet, łazienek, kuchni lub pralni w każdym miejscu budynku czy mieszkania bez poważnych prac remontowych. Pompy i rozdrabniacze do fekaliów firmy SFA to produkty o najwyższej skuteczności, łączące zdobycze techniki z komfortem ich użytkowania. Przeznaczone są zarówno do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz mogą być stosowane w obiektach komercyjnych (w barach, gabinetach, restauracjach, hotelach).

Fot. 1. Pomporozdrabniacz SANIDOUCHE, zamontowany w szafce pod umywalką.Fot. 1. Pomporozdrabniacz SANIDOUCHE, zamontowany w szafce pod umywalką.

Misja firmy brzmi „Łazienka, kuchnia, pralnia, WC – tam gdzie chcesz!!!”, a pierwsza rada, jaką możemy udzielić naszym klientom to „Przed planowanym remontem lub budową nowej kuchni, łazienki, pralni, WC – zadzwoń, a bezpłatnie doradzimy Ci jak je zaprojektować lub przerobić– bez zbędnych i wielkich nakładów pracy i kosztów, także w pomieszczeniach bez pionów kanalizacyjnych i odpływu!!!”.

Pomporozdrabniacze pozwalają na zaaranżowanie toalet, łazienek, kuchni lub pralni w miejscach budynku o utrudnionym dostępie do odpływów kanalizacyjnych – bez przeprowadzania poważnych prac remontowych. Wystarczy łatwa do ukrycia, cienka rura średnicy od 22 do 50 mm, kilka niewielkich otworów w ścianach, by odprowadzić ścieki (także z fekaliami) do tradycyjnych pionów kanalizacyjnych lub szamb. Artykuł prezentuje urządzenia awangardowe w sposobie montażu i rozwiązaniach konstrukcyjnych, z zastosowaniem do szarych ścieków.

Typowym sposobem odprowadzenia ścieków jest pompa ustawiona pod zlewozmywakiem, umywalką, obok brodzika lub w najbardziej dyskretnym miejscu jakim jest piwnica. Szeroki typoszereg urządzeń SFA umożliwia nam najlepszy dobór urządzenia dla klienta.

W artykule tym przedstawimy Państwu naszą gamę produktów do przepompowywania szarych ścieków – będą to zarówno pompy do obiektów domowych, jak i komercyjnych.

Pompy domowe SFA

W kategorii pomp domowych zaprezentujemy Państwu nasze trzy produkty. Każdy z nich charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami. SANIVITE jest urządzeniem obsługującym całą łazienkę bez WC lub kuchnię, SANIDUCHE przeznaczony jest do podłączenia prysznica, bidetu i umywalki, bez zlewozmywaka, a nasza nowość – SANIACCESS 4 PUMP – stosowany do obsługi całej kuchni, łazienki bez WC. Nowa linia produktów SFA z serii SANIACCESS charakteryzuje się łatwym dostępem do części rozdrabniającej i sterującej (daje to możliwość usunięcia zatoru i kontrolę systemu załączania, bez konieczności odłączania urządzenia od przyboru). Gama SANIACCESS to nowoczesne wzornictwo (obudowa złożona z krzywych i krągłości), nawiązująca do harmonii w łazience, uważanej dziś za prawdziwą przestrzeń życiową użytkownika. Jeśli chcemy odprowadzić ścieki z łazienki bez fekaliów (WC), bądź kuchni (także „z wyspy kuchennej”), zaadaptować pomieszczenia – takie jak piwnica, poddasze, wolny pokój, pakamera – możemy tu wykorzystać oba urządzenia (SANIVITE, SANIACCESS 4 PUMP).

Kolejnym ciekawym urządzeniem jest pompa SANIDOUCHE przeznaczona do współpracy z prysznicem lub małą wanną (do 150 l), pozwala podłączyć jeszcze umywalkę lub bidet. Niewielkie wymiary umożliwiają instalację bezpośrednio pod wysokim brodzikiem kabiny prysznicowej lub w małej szafce pod umywalką. SANIDOUCHE może być także stosowany w niewielkich lokalach usługowych np. studia urody, gabinety stomatologiczne, kosmetyczne, odnowy biologicznej i inne.

Pompy publiczne SFA

W typoszeregu pomp przeznaczonych do obsługi obiektów komercyjnych posiadamy dwie wysoko wydajne przepompownie SANICOM 1 i SANICOM 2. Pierwsza z nich, SANICOM 1, wyposażona jest w jeden silnik o mocy 1300 W. Pompa SANICOM 1 może przepompować ścieki na odległość 10 m w pionie oraz przetransportować je na odległość 100 m w poziomie. Dzięki jej wysokiej wydajności ścieki z restauracji, barów i innych miejsc publicznych zostają przepompowane bez najmniejszego problemu. Urządzenie ma możliwość podłączenia dodatkowo zewnętrznego alarmu (światło, sygnalizator dźwiękowy). System alarmowy ma za zadanie informować użytkownika o ciągłej pracy silnika (czas dłuższy niż 5 minut) i zapobiegać w ten sposób przed jego uszkodzeniem, informuje nas o nieprawidłowym działaniu pompy. Pozwala to użytkownikowi szybko wychwycić taką sytuację. Urządzenie idealnie nadaje się do montażu w obiektach przemysłowych, gdzie trzeba przepompować duże ilości wody na dalsze odległości.

W przypadku zapotrzebowania na większą moc SFA dysponuje urządzeniem o nazwie SANICOM 2. Pompa wyposażona jest w dwa silniki o dużej mocy, każdy po 1500 W. Pozwala ona odprowadzić „brudną wodę” na maksymalną odległość 11 m w pionie i na 110 m w poziomie. Urządzenie ma 4 wejścia, 40 mm lub 50 mm, oraz odprowadzenie do kanalizacji rurą o średnicy 50 mm. Wydajność dwóch pomp to ok. 340 l/min, pozwala przepompować ścieki z terenów przemysłowych bądź z dużych obiektów gastronomicznych, gdzie podłączonych jest wiele punktów odbiorczych: zlewozmywaków, zmywarek, lodówek chłodniczych itd. Niewątpliwą zaletą tego urządzenie jest jego niska cena w porównaniu do innych urządzeń występujących na rynku. SFA posiada w swojej ofercie urządzenia przeznaczone do obiektów komercyjnych z możliwością rozdrabniania i przepompowywania również ścieków fekalnych są pomporozdrabniacze z serii SANICUBIC.

Bardzo ważnym elementem, na który firma SFA stawia duży nacisk, to dobrze rozwinięta sieć serwisowa w całym kraju. Serwis dojeżdża do klienta (miejsca zamontowania urządzenia).

Wszystkie urządzenie oferowane przez SFA na Polskim rynku cieszą się bardzo dobrą opinią zarówno klientów końcowych jak i instalatorów. Są urządzeniami wykorzystującymi najnowsze technologie oraz nowoczesne wzornictwo Szeroka gama produktów zapewnia możliwość doboru odpowiedniego urządzenia w zależności od potrzeby klienta oraz możliwości adaptacyjnych danego obiektu.

Dostępne są również darmowe aplikacje na smartfony (system Android i IOS) pozwalające w szybki sposób dobrać odpowiedni produkt do potrzeb.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z firmą pod numerem 022 732 00 32 – nasi konsultanci techniczni odpowiedzą na wszystkie pytania – lub odwiedzenia naszej strony internetowej www.sfapoland.pl.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *