Logamatic TC100 System inteligentnej regulacji

  Wraz z rozwojem systemów grzewczych, polegającym na stosowaniu coraz bardziej sprawnych, efektywnych i zapewniających wysoki komfort źródeł ciepła jak np. kotły kondensacyjne lub pompy ciepła, rosną potrzeby użytkowników związane z ich sterowaniem i automatycznym zarządzaniem systemami ogrzewania.

  Logamatic TC100 System inteligentnej regulacji
  Logamatic TC100 System inteligentnej regulacji

  Logamatic TC100 jest znakomitą odpowiedzią marki Buderus na najnowsze oczekiwania klientów łączącą walory użytkowe i niezwykle atrakcyjny wygląd. Podstawą systemu jest regulator Logamatic TC100 wyposażony w szklany front w kolorze czarnym ze zintegrowanym dotykowym wyświetlaczem. W celu oszczędności energii elektrycznej wyświetlacz posiada funkcję autowygaszania, a wbudowany czujnik ruchu umożliwia jego ponowną aktywację nawet zanim użytkownik zdąży go dotknąć.

  Identyfikację aktualnego stanu pracy umożliwia również zintegrowane z obudową regulatora podświetlenie dyskretne sygnalizujące wizualnie wybrane ustawienia aplikacji – zielony kolor oznacza tryb nieobecności, czerwony – zakłócenia, pomarańczowy – wzrost temperatury, a niebieski – jej obniżenie. Dla wygody użytkowników obsługa regulatora odbywa się za pomocą aplikacji MyMode, którą można bezpłatnie pobrać z GooglePlay lub AppStore i użytkować na urządzeniach mobilnych typu smartfon lub tablet z systemem Android lub iOS. Możliwe jest podłączenie do 9 urządzeń mobilnych. Dzięki bezprzewodowej komunikacji z routerem WLAN wbudowana automatyka pogodowa nie wymaga podłączenia czujnika temperatury zewnętrznej, ponieważ informacje o aktualnej temperaturze na zewnątrz budynku mogą być pobierane z serwisu internetowego. Dlatego do pogodowego sterowania modulacją mocy kotła kondensacyjnego Buderus z protokołem wymiany danych EMS plus i Logamatic TC100 wystarczy aktywne połączenie z internetem.

  Częścią systemu regulacji Logamatic TC100 są elektroniczne, programowalne głowice grzejnikowe wyposażone w czujnik temperatury pomieszczenia. W zależności od ilości zastosowanych głowic możliwe jest niezależne programowanie temperatur i czasów ogrzewania nawet dla 19 stref grzewczych / pomieszczeń. Logamatic TC100 ma również wbudowany czujnik temperatury pomieszczenia, co oznacza, że w przypadku najprostszych instalacji z jedną strefą grzewczą, z obiegiem zasilanym bezpośrednio z kotła, bez sprzęgła hydraulicznego może on zarządzać pracą systemu bez dodatkowych elektronicznie programowalnych głowic grzejnikowych. W przypadku kotłów marki Buderus wyposażonych w protokół EMS plus możliwe jest również programowanie czasów podgrzewania wody w podgrzewaczu pojemnościowym c.w.u., jeśli jest on zasilany z kotła. Logamatic TC100 z aplikacją MyMode posiada również w funkcję geolokalizacji, która na życzenie użytkowników umożliwia wykrywanie ich obecności w domu i automatyczne obniżanie lub podwyższanie temperatur bez konieczności dodatkowego ingerowania w nastawione programy grzewcze.

  Logamatic TC100 System inteligentnej regulacji
  Logamatic TC100 System inteligentnej regulacji

  Dzięki opcjonalnym akcesoriom dodatkowym Logamatic TC100 może również z powodzeniem współpracować z systemami ogrzewania zasilanymi ze źródeł ciepła, które nie pracują w protokole EMS plus, a z regulacją dwustawną zał./wył. lub w protokole OpenTherm. System sterowania Logamatic TC100 marki Buderus to wygoda i możliwość zwiększenia sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń nawet o +5%, a w efekcie zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.

  www.buderus.pl

  Poprzedni artykułŁazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych – armatura i akcesoria
  Następny artykułPompa ciepła i kocioł peletowy – hybryda na miarę oczekiwań nowoczesnego inwestora

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj