Masz na to wpływ – pozyskaj klientów mocnymi argumentami

Wybór materiałów budowlanych na półkach marketów i hurtowni jest duży. Producenci, aby uzyskać jak najlepsze wyniki sprzedaży, starają się przekonać nabywców, że dany produkt jest sprawdzony i godzien zaufania. Wykonawcy, aby przekonać inwestorów, że realizacja zleceń jest prawidłowa, rekomendują najlepiej dobrane materiały.

Masz na to wpływ - pozyskaj klientów mocnymi argumentami

Zarówno, w strategiach utrzymania zadowolonego klienta, jak i pozyskiwania nowego, warto wykorzystać wszystkie kanały komunikacji. Wśród wielu argumentów nie może zabraknąć obiektywnych wskaźników, takich jak wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku.

Instytut ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku od 9-ciu lat corocznie przeprowadza niezależne oraz obiektywne badania preferencji i opinii wśród blisko 2000 firm wykonawczych z całej Polski. Na tej podstawie tworzony jest Ranking, który pomaga producentom kreować wizerunek swojej marki materiałów budowlanych a wykonawcom i inwestorom dokonywać najlepszego wyboru. Wyniki badania, w kilkunastu kategoriach produktowych oraz klasyfikacji ogólnej, są przedstawiane podczas uroczystej Gali w formie Rankingu, a Laureaci otrzymują tytuły Złotej, Srebrnej i Brązowej Budowlanej Marki Roku. Aktualnie trwa badanie najnowszej edycji. W czerwcu 2013 r. zostanie ogłoszony Ranking Budowlana Marka Roku 2013, tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ideą projektu oraz wynikami badania przeprowadzonymi w 2012 roku. Szczegóły poszczególnych edycji znajdują się na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl.

REKLAMA


Powodzenie danej marki budowlanej na rynku zależy od zaufania wypracowanego wśród użytkowników produktów w ciągu szeregu lat. Zadowolenie z zakupu procentuje ponownym wyborem i lojalnością wobec marki. Z jednej strony jest to zwycięstwo właściciela marki, z drugiej zaś wyzwanie dla innych producentów, którzy pragną przekonać klientów do wyboru własnych produktów poprzez reklamę, systemy sprzedaży i szkolenia. Zapoznając się z kampaniami marketingowymi producentów warto zwrócić uwagę na to, czy wykorzystują oni obiektywne argumenty. Klasyfikacja corocznie dokonywana przez ASM jest rankingiem obejmującym najwięcej segmentów rynku oraz najbardziej miarodajnym ze wszystkich konkursów w branży budowlanej w Polsce! Wśród wielu rankingów przeprowadzanych w kraju, Budowlana Marka Roku wyróżnia się przede wszystkim obiektywizmem. Ankietowanym nie sugeruje się w żaden sposób odpowiedzi, dlatego z jednej strony warto zaufać wynikom klasyfikacji gdy chcemy dokonać najlepszego dla siebie wyboru, z drugiej zaś skorzystać z renomy jaką daje zaufanie użytkowników gdy chcemy wyróżnić się na tle konkurencji. W obu przypadkach dobrze jest wiedzieć co na ten temat ma do powiedzenia rynek.

Informacji o Rankingu budowlana Marka Roku udziela:
Joanna Florczak-Czujwid
Kierownik Projektu
Tel. 24 355 77 80
E-mail: j.florczak@asm-poland.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze