Mniej energii z pompą Wilo Z Nova

Nowa pompa dla domu Wilo Z Nova o 6-krotnie mniejszym zużyciu energii elektrycznej jak dotychczasowe pompy tej kategorii.

pompa Wilo Z Nova

Efektywny silnik synchroniczny z elektroniczną komutacją silnika ECM pracuje z mocą tylko 2- 4,5 W. W rocznym zużyciu energii jest to ok. 20 kWh, przy założeniu 6 godz. nocnej przerwy. To ok. 7-8 zł kosztu na rok.
Pompa cyrkulacyjna gwarantuje komfort – dostępność ciepłej wody w kilka sekund oraz higieniczność dostawy wody zagrożonej bakteriami legionella. Zagrożenia związane są z ciepłą wodą w zastoju. W temperaturze 30 do 45ºC bakterie gwałtownie namnażają się. Do organizmu ludzkiego, do płuc przedostają się droga kropelkowa, poprzez wdychanie aerozolu – rozpylonej wody z bakteriami!
Praktyczny dobór pompy cyrkulacyjnej opiera się na ilości wymian wody w rurociągach c.w.u. domku. Wilo poleca wymianę, tj. przepompowanie wody pompą cyrkulacyjną w rurach, przy zamkniętych kranach, 3-5 x na godzinę!
Wielka zaleta pompy Z Nova jest jej odporność na twardą wodę. Może być ona stosowana do wody o twardości do 20º dH. Niewiele pomp sprosta takiemu wyzwaniu!
Konstrukcja pompy, wirnik ze stali nierdzewnej, podwójne łożyskowanie, zapewnia cichą i bezawaryjną prace i wyjątkowo długi okres użytkowania.
Zalety pompy uzupełnia standardowa izolacja termiczna korpusu pompy i specjalna wtyczka Wilo-konektor dla podłączenia kabla zasilającego.
Pompa cyrkulacyjna Wilo Z Nova otwiera na rynkach instalacyjnych nowy rozdział super oszczędnych pomp cyrkulacyjnych montowanych w obiegach c.w.u.!

www.wilo.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *