Mocna strona łazienki – bezpieczne i łatwe w montażu stelaże podtynkowe AQUA

Stelaż podtynkowy to sprawdzone rozwiązanie, które od wielu lat wykorzystywane jest do wyposażenia wygodnej i estetycznej łazienki. Coraz więcej osób, planując remont, decyduje się na instalację miski zawieszanej wraz ze stelażem podtynkowym. Warto wybrać taki zestaw podtynkowy, który zapewni wieloletnie, bezpieczne użytkowanie oraz posiada liczne ułatwienia montażowe.

Cersanit, stelaże podtynkowe Aqua
Stelaże podtynkowe Cersanit Aqua

Stelaże podtynkowe AQUA gwarantują wygodę, funkcjonalność oraz niezawodność. Poniżej przedstawiamy Państwu szereg udogodnień instalacyjnych, gwarancji i technologii związanych z zestawami podtynkowymi AQUA, które są dostępne w ofercie marki Cersanit.

Technologie spłukiwania: mechaniczna i pneumatyczna

Stelaże podtynkowe AQUA są zaopatrzone w technologie spłukiwania, które różnią się sposobem uruchamiania procesu spłukiwania. System mechaniczny działa na zasadzie dźwigni, uwalniającej wodę po naciśnięciu przycisku. W technologii spłukiwania pneumatycznego zawór spustowy jest uruchamiany za pomocą sprężonego powietrza. Naciśnięcie klawisza spowoduje wtłoczenie powietrza wężykami do zaworu i dozowanie mniejszej lub większej ilości wody.

REKLAMA

Do stelaży mechanicznych dedykowane są przyciski mechaniczne np. z kolekcji BLOCK, LUNA by Cersanit, czy MOVI II. Do systemów spłukujących pneumatycznych dopasowane są przyciski pneumatyczne z kolekcji ACCENTO. Przyciski Cersanit w połączeniu ze stelażami AQUA oraz dobrze dobraną miską zawieszaną pozwolą na znaczną oszczędność wody nawet do 20 tys. litrów w domu z czteroosobową rodziną.

W ofercie Cersanit dostępne są modele stelaży, które możemy dopasować do warunków instalacyjnych w łazience:

 • stelaż mechaniczny AQUA 50 MECH QF o szerokości 50 cm
 • stelaż pneumatyczny AQUA 50 PNEU QF o szerokości 50 cm
 • stelaż pneumatyczny niski AQUA 40 PNEU QF LOW o szerokości 41 cm
Cersanit stelaże podtynkowe aqua
Stelaże podtynkowe Cersanit Aqua

Gwarancja trwałości i szczelności

Stelaże najczęściej montujemy w zabudowie z płyt karton-gipsowych, dlatego tak ważna jest trwałość materiałów, z których składa się system spłukiwania. Jednoczęściowe zbiorniki, w które są wyposażone stelaże podtynkowe AQUA, zostały wyprodukowane w technologii rozdmuchu. W trakcie produkcji zbiornika wykorzystuje się wysokie ciśnienie. Oczekiwana struktura materiału formowana jest z jednego kawałka tworzywa, co umożliwia uzyskanie trwałego i szczelnego zbiornika. Gwarantuje to niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania przez lata, bez ryzyka rozszczelnienia zbiornika i w konsekwencji zalania łazienki.

Ważne udogodnienia instalacyjne

Stelaże podtynkowe AQUA to szereg udogodnień instalacyjnych, które sprawiają, że montaż systemu spłukiwania jest prosty i pozwala zaoszczędzić czas. Dzięki nim z montowaniem stelaża bez problemu poradzi sobie jedna osoba. Na liście udogodnień są między innymi:

 • 2 warianty podłączenia wody do zbiornika – od góry lub z tyłu albo z prawej lub lewej strony zbiornika w zależności od wybranego modelu;
 • czterostopniowa regulacja głębokości kolana odpływowego;
 • regulowane uchwyty mocujące do ściany QUICK FIX;
 • hamulce w obrotowych stopach stelaża ułatwiające jednoosobowy montaż;
 • regulacja elementów wewnętrznych bez użycia narzędzi;
 • oznaczenie 1 metra pomocne przy ustawianiu stelaża na odpowiedniej wysokości;
 • kształt ramy oraz profilowanie zbiornika ułatwiające montaż i oszczędność miejsca instalacji;
 • łatwe ustawienie oszczędnego spłukiwania bez wyjmowania zaworu spustowego;
 • redukcja siły wyrzutu wody w stelażu mechanicznym.
Cersanit stelaże podtynkowe Aqua
Stelaże podtynkowe Cersanit Aqua

Gwarancja bezpieczeństwa

Warto kupować produkty, które posiadają długi okres gwarancji. Wszystkie elementy stelaża AQUA – zawory, zbiornik, rama czy inne mechanizmy, objęte są gwarancją na okres 10 lat. Nowe stelaże AQUA zostały oznaczone Unikatowym Numerem Identyfikacyjnym Cersanit, który przy ewentualnym serwisie pozwala na łatwe dopasowanie części zamiennych. Producent zestawów podtynkowych AQUA zapewnia 25 lat dostępności części zamiennych, dzięki czemu Klient nawet po wielu latach od momentu zakupu stelaża, ma możliwość wymiany wyeksploatowanych elementów.

Przycisk spłukujący Cersanit
Przycisk spłukujący Cersanit Luna Gold

Szeroki wybór przycisków spłukujących

Przycisk spłukujący w kolorze czarnym matowym BLOCK czy błyszczący chrom z kolekcji LUNA by Cersanit? A może białe szkło z serii ACCENTO? Do zestawu podtynkowego, składającego się ze stelaża, miski zawieszanej oraz deski toaletowej, należy dobrać odpowiedni, dopasowany do stylu łazienki i technologii spłukiwania, przycisk spłukujący. W ofercie dostępne są przyciski wykonane z różnych materiałów, o rozmaitych kształtach i kolorach. Do wyboru mamy przyciski okrągłe, prostokątne i kwadratowe, w jasnej oraz ciemnej kolorystyce, błyszczące lub matowe. Nowoczesne szklane przyciski pneumatyczne dostępne w kolekcji ACCENTO oraz wykonane ze szkła przyciski mechaniczne z kolekcji PILOT II oraz MOVI II  są eleganckie i dodają łazience szyku.

Oprócz walorów estetycznych przyciski wyróżnia wytrzymałość oraz łatwość użytkowania. Do przyciśnięcia klawisza w przycisku spłukującym pneumatycznym potrzebna jest mniejsza siła, dzięki temu to rozwiązanie jest cichsze. We wszystkich modelach przycisków zastosowano dwudzielny system oszczędnego spłukiwania wody. Przypominamy, że przyciski pneumatyczne z kolekcji ACCENTO są dopasowane do stelaży pneumatycznych AQUA 50 PNEU QF oraz AQUA 40 PNEU QF LOW w wersji niskiej. Do stelaża mechanicznego AQUA 50 MECH QF można dopasować wyłącznie przyciski mechaniczne np. z najnowszej kolekcji LUNA by Cersanit.

Stelaże podtynkowe Cersanit Aqua
fot.: Cersanit

Stelaże podtynkowe AQUA dostępne w ofercie Cersanit posiadają wiele udogodnień instalacyjnych, dzięki temu są łatwe w montażu. Zbudowane są z trwałych materiałów, co gwarantuje bezawaryjność, a także solidność i bezpieczeństwo. Przy mnogości rozwiązań warto zdecydować się na sprawdzone produkty, przetestowane przez ekspertów. Zbuduj mocną stronę łazienki ze stelażem AQUA.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *