Montaż klimatyzacji – jak się do niego przygotować

Zarówno klimatyzatory kanałowe, jak i kasetonowe wymagają odpowiedniego montażu. Sam zakup urządzenia to dopiero początek działań, które trzeba podjąć, aby w pomieszczeniu w końcu zapanowały idealne warunki. Jak jednak wybrać firmę do montażu klimatyzacji? Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Montaż klimatyzacji - jak się do niego przygotować

Montaż klimatyzacji – na etapie projektowania czy później?

Niewątpliwie klimatyzatory ścienne są łatwiejsze w montażu niż klimatyzatory kasetonowe. O montaż tych pierwszych znacznie łatwiej w sytuacji, kiedy mieszkanie lub dom są wykończone. Ilość pracy, którą trzeba włożyć w montaż jest w tym pierwszym przypadku zdecydowanie mniejsza. Trzeba jednak liczyć się w tym, że instalacja klimatyzacji jest szybka jedynie w przypadku jednostek wewnętrznych i zewnętrznych powieszonych na tej samej ścianie, gdzie przyłącze zostaje poprowadzone przez mur. Taka sytuacja  jednak ma miejsce stosunkowo rzadko. W przypadku modeli kanałowych i kasetonowych montaż jest jeszcze bardziej skomplikowany. Oczywiście klimatyzację da się zamontować w już urządzonej przestrzeni, trzeba się jednak liczyć z tym, że naruszy ona mniejszą lub większą część ściany, podłogi, sufitu. Jeśli więc tylko masz wybór, zakup klimatyzatora i jego montaż najlepiej zaplanować na etapie projektowania i wykańczania przestrzeni czy to domowych, czy biurowych.

Klimatyzacja – skąd tak różne ceny jej montażu?

Zapytaliśmy ekspertów z https://www.ahs-krakow.pl/ o radykalne niejednokrotnie różnice w cenie klimatyzacji. Specjaliści podkreślają, że wpływ na cenę ma naprawdę wiele czynników. Przede wszystkim jest to oczywiście sam klimatyzator – już przy zakupie urządzenia można się przekonać, jak duże są różnice w cenach. Ponadto, wpływ na koszty ma oczywiście montaż urządzenia. Znaczenie będzie miało to, jak poprowadzone zostaną kable elektryczne, rury miedziane. Czy będą one wymagały naruszenia obecnej struktury pomieszczeń (ścian, sufitów), na jakiej wysokości klient będzie chciał umieścić klimatyzator. W końcu, jak długie będzie przyłącze między jednostką zewnętrzną i zewnętrzną i ile materiałów zostanie zużytych.

REKLAMA

Jaka firma powinna wykonać montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji Kraków – na takie zapytanie otrzymasz oczywiście bardzo wiele wyników. Warto jednak skorzystać z pomocy prawdziwych fachowców. Chodzi o to, aby wybrać ekipę, która nie tylko szybko i sprawnie zamontuje klimatyzator, ale i doradzi ci, jakie urządzenie wybrać, jaki sposób montażu przyjąć, aby rozwiązanie było nie tylko efektywne, ale i możliwie najmniej kosztowne. Specjaliści mogą podpowiedzieć, jak ustawić klimatyzator, aby strumień powietrza szedł dokładnie dam, gdzie chcesz, dając odczuwalny efekt zmiany warunków w pomieszczeniach. Przede wszystkim jednak ekipa powinna dokładnie wycenić swoją usługę, wskazać z czego ewentualnie wynika niższa cena. Dodatkowym plusem jest możliwość zakupu klimatyzatora bezpośrednio w takiej firmie.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Beretta logo

Patron sekcji Klimatyzacja

Marka Beretta należy do Riello Group, lidera w produktach i usługach związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją i efektywnością energetyczną, jest również częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodnictwa, przeciwpożarowego, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. W Polsce marka Beretta to część spółki RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., która prowadzi działalność produkcyjną oraz handlowo-szkoleniową.

Marka Beretta zapewnia komfort cieplny na świecie poprzez dostarczanie kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, klimatyzacji i akcesoriów. Stawia na ciągłą poprawę efektywności energetycznej produktów oraz zmniejszenia emisji gazów, by chronić środowisko naturalne.

Dzięki systemowi szkoleń zapewnia rozwój i aktualną wiedzę techniczną swoim partnerom biznesowym.


Najnowsze