Nagrzewnice ciepłego powietrza Zehnder Bora

Skuteczne ogrzewanie pomieszczeń wielkokubaturowych, jak np. hale, to często spory problem. Firma Zehnder wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu rynku, oferując nagrzewnice Zehnder Bora.

nagrzewnice cieplego powietrza zehnder bora - Nagrzewnice ciepłego powietrza Zehnder Bora

W ofercie Zehndera typoszereg tworzą trzy urządzenia. BORA 1R z wymiennikiem jednorzędowym posiada mniejszą moc i niższy przyrost temperatury powietrza nawiewanego. Ta nagrzewnica sprawdzi się np. w halach magazynowych, w których temperatura zwykle nie przekracza 15°C. W przypadku pomieszczeń gdzie utrzymywana jest temperatura komfortu cieplnego (20–22°C) lub wymagane jest dostarczenie dużej ilości ciepła w krótkim czasie, korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie urządzenia o większej mocy – BORA 2R z wymiennikiem dwurzędowym lub 3R z wymiennikiem trzyrzędowym. Nagrzewnica BORA 3R będzie odpowiednim wyborem w przypadku współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła. Odpowiednia konstrukcja wymiennika zapewnia uzyskanie optymalnych przyrostów temperatury nawiewanego powietrza nawet przy niskich temperaturach czynnika grzewczego.

Nagrzewnica została wyposażona w wentylator renomowanego producenta o niskim poborze mocy elektrycznej – 280 W. Został on osadzony w aerodynamicznej dyszy wykonanej z tworzywa sztucznego. co ma korzystny pływ na jego pracę. Nagrzewnice charakteryzują się wysoką jakością i estetyką wykonania, dlatego sprawdzają się nie tylko w ogrzewaniu obiektów przemysłowych, ale także budynków reprezentacyjnych i użyteczności publicznej.

www.zehnder.pl

test
Poprzedni artykułKąpiel w kwadratowej kabinie KOŁO
Następny artykułPompujemy ciepło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here