Najlepsza edycja INSTALACJI

  „Świetna robota, niezapomniany klimat i najlepsza edycja od wielu lat” – tak wystawcy komentowali targi INSTALACJE 2016. To największe wydarzenie dla branży instalacyjnej w Polsce odbyło się w Poznaniu w dniach 25-28 kwietnia 2016.

  najlepsza edycja instalacji 1 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 2 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 3 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 4 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 5 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 6 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 7 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 8 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 9 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 10 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 11 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 12 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 13 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 14 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 15 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 16 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 17 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 18 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 19 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 20 - Najlepsza edycja INSTALACJI Fot. MTP

  Powodów do radości było więcej. Partnerem Strategicznym wydarzenia został bowiem Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Klimatyzacji i Wentylacji SHI, dzięki czemu w promocję imprezy włączyło się kolejne 700 hurtowni. Patronat nad tegorocznymi targami objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz najważniejsze izby, stowarzyszenia i media branżowe.

  Sami organizatorzy INSTALACJI nie kryją zadowolenia: – Można się pokusić o stwierdzenie, że była to najlepsza edycja. Ogromne zaangażowanie w przygotowanie targów wystawców, partnerów, członków SHI, izb i stowarzyszeń oraz wsparcie mediów branżowych przyniosło fantastyczny efekt. Dziękujemy! – powiedział tuż po zakończeniu targów INSTALACJE ich dyrektor Konrad Fleśman.

  Zadowolenie pojawiło się także w komentarzach i opiniach zwiedzających, co znalazło odzwierciedlenie w statystykach. Trwający cztery dni blok targów INSTALACJE, TCS, SAWO, SECUREX i Poznań Media Expo przyciągnął do Poznania niemal 30 tys. profesjonalistów z Polski, Czech, Estonii, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Litwy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Wśród zwiedzających branży instalacyjnej dominowali wykonawcy – przedstawiciele firm instalacyjnych i budowlanych (52%), ponad jedną piątą stanowili reprezentanci hurtowni instalacyjnych, sieci handlowych i sklepów detalicznych (21%), generalni wykonawcy (13%), przedstawiciele elektrociepłowni, gazowni i PEC (11%) oraz indywidualni odbiorcy (3%). Przeważającym rodzajem działalności reprezentowanym przez targowych goście był sektor usług (65%), handel (21%) oraz produkcja (14%).

  Zdecydowany wzrost zanotowano także w ilości grup zorganizowanych. Aż 119 autokarów przywiozło instalatorów z całej Polski: od Rzeszowa poprzez Wrocław, Szczecin, Bydgoszcz, Oławę aż po Białystok i Warszawę. Wszyscy oni mogli obejrzeć ekspozycję przygotowaną przez blisko 300 wystawców z Polski, ale także z Czech, Niemiec, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

  Wystawcy na stoiskach przygotowali nie tylko prezentacje nowości, ale także liczne konkursy m.in. z udziałem mistrzyni olimpijskiej w biathlonie Weroniki Nowakowskiej (stoisko Viessmann). Wśród targowych stoisk przechadzał się m.in. Tomasz Zubelewicz oraz Pan „Gadżet” (Zbigniew Urbański), który szukał najnowszych technicznych nowinek do swojego programu telewizyjnego.

  Klub Premier

  Targi INSTALACJE były okazją do zaprezentowania kilkudziesięciu nowości, z których 16. po raz pierwszy pokazano na rynku polskim! Uczestnicy targów mogli je zobaczyć na specjalnej przestrzeni KLUBU PREMIER, gdzie wyeksponowano produkty takich firm jak: RUG RIELLO (marka Beretta), Bisan, Defro, Elektromet, Galmet, Grundfos, Heiztechnik, Herz-Kraków, Leszczyńska Fabryka Pomp, Nibe-Biawar, Stiebel Eltron, Tece, Termet, Wolf Technika Grzewcza oraz Zehnder Polska.

  Złoto dla najlepszych

  Najlepsze prezentowane produkty zostały nagrodzone Złotym Medalem MTP. Po złoto sięgnęło 14 firm z branży instalacyjnej: Belimo, Defro, Elektromet, Giacomini, Grundfos, Heiztechnik, Herz, Leszczyńska Fabryka Pomp, PELLAS-X, Stiebel Eltron, Termet, Wolf, Viessmann oraz Zehnder Polska (podwójne złoto).

  Mistrzostwa Polski Instalatorów

  Poza przeglądem oferty liczących się na rynku producentów targom towarzyszyły wydarzenia specjalne, konferencje, seminaria, jak również atrakcje wzbudzające bardziej sportowe emocje. Do Poznania, po raz piąty, zjechali mistrzowie instalacji, aby skorzystać z jedynej w Polsce okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski Instalatorów 2016. Na zwycięzcę czekała nagroda główna – nowy Citroen Berlingo. Po wielu godzinach emocjonujących zmagań, walki z czasem i stresem najlepszym instalatorem okazał się ADAM PIOTROWSKI, który 19 czynności konkursowych wykonał w rekordowym czasie: 2 min. 45,79 sek. Drugie miejsce zajął Krzysztof Francke (3:10,20), a trzecie Sebastian Rode (3:13,25). Poza podium znalazł się Dariusz Piotrowski (3:14,25) – Mistrz Polski Instalatorów z 2014 roku oraz brat tegorocznego zwycięzcy. Finał Mistrzostw Polski Instalatorów poprzedziły eliminacje, które w wyjazdowej formie „Instalacji On Tour”, rozegrane zostały w ubiegłym roku w trzynastu miastach Polski na terenie hurtowni BIMS Plus. Chętni do udziału w finale MPI mogli także skorzystać z eliminacji uzupełniających – pierwszego i drugiego dnia targów INSTALACJE.

  Ostatniego dnia targów odbyły się też Mistrzostwa Polski Instalatorów dla Szkół, w których uczniowie kształcący się na kierunkach związanych z tematyką instalacyjną, mogli spróbować swoich sił. Najlepiej rokującym młodym instalatorem okazał się Artur Wolański z Zespołu Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie, który wszystkie czynności konkursowe wykonał w czasie 5 minut oraz 10,10 sek. W tym roku sponsorami MPI były firmy: Afriso, Brötje, Grundfos, Tece oraz VOGEL&NOOT, a sponsorami wpierającymi firmy: Lechma i Citroen Labijak Auto Lama.

  Klub Instalatora

  Kontynuacja wspólnego przedsięwzięcie Grupy SBS i Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie okazało się strzałem w dziesiątkę. Specjalnie zaaranżowany pawilon 4 był przestrzenią spotkań i rozmów branżowych, ale także strefą integracji, odpoczynku i rozrywki. Goście mogli skorzystać z atrakcji utrzymanych w klimacie Euro 2016 m.in. obejrzeć pokazy taneczne Cheerleaders Gdynia, koncert Norbiego oraz zagrać w piłkarzyki na dmuchanym boisku.

  Bardzo merytorycznie

  Dzięki współpracy ze stowarzyszeniami branżowymi i partnerami targów zorganizowano szereg spotkań i konferencji dotyczących aktualnych trendów oraz wyzwań stojących przed branżą instalacyjną m.in. III Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych (SPIUG/IGG), konferencja „Instalatorze bądź gotowy na zmiany!” (Port PC), konferencja poruszająca zagadnienia krajowej legislacji f-gazowej (KFCh), konferencja na temat niezawodności instalacji z miedzi (EIM) oraz konferencja dotycząca energooszczędności instalacji oraz centrali wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (WOIIB). W targowym programie wydarzeń nie mogło zabraknąć również warsztatów fotowoltaicznych „Moc Hybrydy” (GLOBEnergia).

  Targi Ciepła Systemowego

  Równolegle z targami INSTALACJE odbyły się Targi Ciepła Systemowego TCS, których współorganizatorem była Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Ciepłownictwo systemowe stanowi ważną część sektora energetycznego oraz gospodarki komunalnej. Dlatego w ramach targów obyła się ciesząca dużym zainteresowaniem XII Konferencja Techniczna, w której udział wzięli przede wszystkim kierownicy oraz kadra techniczna i eksploatacyjna przedsiębiorstw ciepłowniczych, elektrociepłowni, ciepłowni, nauki polskiej oraz dostawców nowoczesnych technologii.

  Następna edycja targów INSTALACJE odbędzie się wiosną 2018 roku na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich. Natomiast w przyszłym roku zespół targów INSTALACJE znów ruszy w Polskę w ramach „Instalacji On Tour”. Do zobaczenia!

  najlepsza edycja instalacji 21 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 22 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 23 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 24 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 25 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 26 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 27 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 28 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 29 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 30 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 31 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 32 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 33 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 34 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 35 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 36 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 37 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 38 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 39 - Najlepsza edycja INSTALACJI

  najlepsza edycja instalacji 40 - Najlepsza edycja INSTALACJI Fot. MTP

  Źródło: MTP

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułFachowy Instalator 2/2016
  Następny artykułNowoczesne kotły na paliwa stałe: niska emisyjność i zużycie energii

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here