Najlżejszy „mocarz” w swojej klasie

Akumulatorowy młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-EC Professional z silnikiem EC i funkcją dłutowania.

Młot GBH 18 V-EC Professional waży zaledwie 2,6 kg i osiąga energię udaru 1,7 J. Jest to najlepsza relacja mocy do wagi wśród wszystkich dostępnych na rynku młotów udarowo-obrotowych klasy 18 V. Ponadto w trybie dłutowania młot GBH 18 V-EC Professional osiąga wydajność do 12 kg urobku na godzinę, co czyni z niego lidera swojej klasy.
Fot. Bosch.

Energia udaru 1,7 J, zaledwie 2,6 kg wagi i 12 kg urobku na godzinę w trybie dłutowania – to najważniejsze parametry nowego młota GBH 18 V-EC Professional firmy Bosch. Ten poręczny, wytrzymały i trwały młot jest dostępny w sprzedaży od września 2012 roku.

Bosch zastępuje akumulatorowy młot udarowo-obrotowy GBH 18 V-LI nie tylko wydajniejszym urządzeniem, ale także wzbogaconym o funkcję dłutowania. Nowy model o symbolu GBH 18 V-EC Professional waży zaledwie 2,6 kg i osiąga energię udaru 1,7 J. Jest to najlepsza relacja mocy do wagi wśród wszystkich dostępnych na rynku młotów udarowo-obrotowych klasy 18 V. Ponadto w trybie dłutowania młot GBH 18 V-EC Professional osiąga wydajność do 12 kg urobku na godzinę, co czyni z niego lidera swojej klasy.

REKLAMA


Wysoka efektywność nowego młota jest rezultatem zastosowania w nim silnika komutowanego elektronicznie Bosch EC (ang. Electronically Commutated), którego sprawność dochodzi do 80%, podczas gdy w przypadku konwencjonalnych silników elektrycznych DC kształtuje się ona na poziomie 60 – 70%. Główną zaletą silnika EC jest jego wysoka wydajność wynikająca z odmiennej konstrukcji i braku szczotek węglowych, które wprowadzają drgania i prowadzą do strat energii. Silnik EC jest trwalszy, odporny na przeciążenia oraz mniejszy i lżejszy. Ponadto, jest zabezpieczony przed wnikaniem pyłu i całkowicie bezobsługowy. To już kolejne – po GBH 36 V-LI Compact – elektronarzędzie Bosch z linii profesjonalnej wyposażone w silnik EC.
Pozostałe elementy wyposażenia urządzenia to: zintegrowane oświetlenie LED oraz wskaźnik stanu naładowania akumulatora.

Młot GBH 18 V-EC Professional bardzo dobrze sprawdzi się w rękach elektryków, instalatorów systemów klimatyzacyjnych czy wykonawców suchej zabudowy. Jego wytrzymałość (urządzenie zachowuje pełną sprawność nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów) i żywotność powodują, że jest to urządzenie stworzone do pracy w trudnych warunkach panujących na budowie. Zwarta konstrukcja i niewielka waga ułatwią pracę w miejscach trudno dostępnych lub w sytuacjach wymagających pracy narzędziem trzymanym nad głową. Optymalny zakres stosowania młota GBH 18 V-EC Professional to otwory o średnicy od 4 do 10 mm wiercone w betonie.

Akumulatory Premium o długiej żywotności

Długi okres eksploatacji akumulatorów litowo-jonowych Bosch Premium zapewnia system elektronicznej ochrony ogniw ECP (ang. Electronic Cell Protection). Niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw. W wyposażeniu seryjnym akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch GBH 18 V-EC Professional znajduje się szybka, 30-minutowa ładowarka. Dzięki technologii szybkiego ładowania Hyper Charge firmy Bosch akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania. Akumulatory litowo-jonowe nie wykazują efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania.

Dane techniczne GBH 18 V-EC Professional
(zastępuje model GBH 18 V-LI Professional)
Napięcie/pojemność akumulatora 18 V / 3,0 Ah
Energia udaru 1,7 J
Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej 0 ‒ 4550 min-1
Nominalna prędkość obrotowa 0 ‒ 1400 min-1
Maks. średnica wiercenia wiertłami do młotów w betonie 18 mm
Optymalna średnica wiercenia w betonie 4 ‒ 10 mm
System montażu narzędzi SDS-plus
Waga z akumulatorem 2,6 kg

Sugerowana cena detaliczna brutto (wrzesień, 2012):
– GBH 18 V-EC Professional z walizką systemową L-Boxx, dwoma akumulatorami 3,0 Ah i szybką ładowarką – 2 705,00 zł.

Źródło: Bosch

 

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *