Nowa generacja przepompowni SANICUBIC na 60-lecie firmy SFA

Przepompownie do ścieków umożliwiające podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda ale jak najbardziej pozytywny trend.

nowa generacja przepompowni sanicubic na 60 lecie firmy sfa1 - Nowa generacja przepompowni SANICUBIC na 60-lecie firmy SFA
Fot. 1. Nowa generacja Sanicom 2 NM.

Technologia stosowana w przepompowniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo. W związku z tym francuska firma SFA obchodząca w tym roku 60-lecie swojego istnienia wypuściła na rynek nową generację przepompowni z serii Sanicubic. Teraz mają one nie tylko nowy, atrakcyjniejszy design ale stały się jeszcze bardziej praktyczne! Zmiany objęły 2 najpopularniejsze modele: Sanicubic 1 WP oraz Sanicubic 2 Classic. Nowa generacja charakteryzuje się ułatwionym i szybkim dostępem serwisowym. W celu wymiany silników lub systemu załączania nie ma potrzeby demontażu elementów zbiornika. Obie przepompownie cechują się także w pełni automatyczną pracą z systemem sterowania i monitorowania poza urządzeniem, a samo wykonanie zbiornika w technologii IP68 pozwala na zabudowanie go w studzience. Oba urządzenia wyposażone są w niezawodny i sprawdzony system rozdrabniania z nożem tnącym ProX K2 wykonanym ze stali nierdzewnej. ProX K2 został opracowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie SFA i wiedzę w dziedzinie przetłaczania ścieków. Jego konstrukcja znacząco minimalizuje zatkanie pompy i pozwala na przepompowywanie ścieków szarych i czarnych.

nowa generacja przepompowni sanicubic na 60 lecie firmy sfa2 - Nowa generacja przepompowni SANICUBIC na 60-lecie firmy SFA
Fot. 2. Sanipump – nowość w ofercie SFA.

Kolejnym urządzeniem, które przeszło zmiany w 2018 roku jest Sanicom 2. W nowym modelu wyposażyliśmy zbiornik w specjalny otwór rewizyjny ułatwiający czyszczenie lub usunięcie zatoru. Ponadto Sanicom 2 NM wyposażony jest w nowe wejście o średnicy DN80 z możliwością redukcji do DN50/40. Nad prawidłowym działaniem pracy pomp czuwa specjalny Control Box, który znajduje się poza urządzeniem.

Nowością w ofercie SFA jest zatapialna pompa do ścieków – SANIPUMP, przeznaczona do pracy w wewnętrznych i zewnętrznych studzienkach ściekowych. Lekka, bo ważąca jedynie 13 kg, SANIPUMP została wyposażona w taki sam system rozdrabniania z nożem tnącym ProX K2 jak w urządzeniach Sanicubic.

nowa generacja przepompowni sanicubic na 60 lecie firmy sfa3 - Nowa generacja przepompowni SANICUBIC na 60-lecie firmy SFA
Fot. 3. Sanicubic 1 WP NM.

Pompa SANIPUMP zasilana jest silnikiem o mocy 1500 W. Motor o takiej mocy zapewnia maksymalną wysokość tłoczenia aż 14 metrów i wydajność dochodzącą do 10,5 m3/h!
SANIPUMP została ponadto wyposażona w podwójne zabezpieczenia – termiczne, zapobiegające przegrzaniu się silnika oraz system pływakowy, który zabezpiecza przed pracą „na sucho”.

Firma SFA

To my ponad 60 lat temu wymyśliliśmy ideę pomporozdrabniaczy. Przez ten czas staliśmy się światowym liderem w branży i zaufały nam miliony klientów na całym świecie. Nasi naukowcy od lat prowadzą badania nad ciągłym ulepszaniem produktów. Wszystkie nasze urządzenia i podzespoły pochodzą z certyfikowanych fabryk z Francji. Cały proces produkcji podlega rygorystycznym normom.

nowa generacja przepompowni sanicubic na 60 lecie firmy sfa4 - Nowa generacja przepompowni SANICUBIC na 60-lecie firmy SFA
Fot. 4. Sanicubic 2 Classic NM.

Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Ważnym elementem jest bardzo dobrze działająca sieć 55 punktów serwisowych na terenie kraju. Naprawa urządzeń następuje bezpośrednio w miejscu zainstalowania urządzenia.
Więcej informacji na temat urządzeń SFA znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.sfapoland.pl

nowa generacja przepompowni sanicubic na 60 lecie firmy sfa5 - Nowa generacja przepompowni SANICUBIC na 60-lecie firmy SFA
Fot. 6. Łatwa, czysta i szybka obsługa serwisowa. W nowych urzadzeniach z serii Sanicubic, wymiana silników i systemu załączania osbywa się bez konieczności odłączania elementów zbiornika.

Marcin Wojciechowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here