Nowa linia kotłów kondensacyjnych marki Bosch

Bosch Condens GC9000i to prawdziwa rewolucja w dziedzinie urządzeń grzewczych dedykowanych do mieszkań, apartamentów oraz domów. Cechy charakterystyczne tej nowej linii urządzeń to: absolutnie nowatorski design, front kotła wykonany ze specjalnie wzmacnianego szkła w kolorze białym lub czarnym, zintegrowany z nim podświetlany dotykowy panel sterowania oraz kształt obudowy z charakterystycznie zaokrąglonymi narożnikami.


Bosch Condens 9000i
Bosch Condens 9000i

Bosch Condens GC9000i to dwa typoszeregi urządzeń. Pierwszy, składa się z sześciu modeli wiszących, gazowych kotłów kondensacyjnych o mocach nominalnych 20 kW, 30 kW, 40 kW i prawie 50 kW, przy czym modele 20 kW i 30 kW to wersje typu System, wyposażone w zawór trójdrogowy i naczynie wzbiorcze (modele Bosch Condens GC9000iW). Drugi to siedem modeli o mocach 20 kW lub 30 kW, o budowie modułowej, czyli ze zintegrowanymi zasobnikami warstwowymi o pojemnościach nominalnych 100 l lub 150 l lub z zasobnikiem z wężownicą grzewczą o pojemności 150 l lub z zasobnikiem warstwowym z wężownicą solarną o pojemności nominalnej 210 l (modele Bosch Condens GC9000iWM). Wersje solarne wyposażone są w solarne grupy pompowe oraz moduły MS100 i komplet czujników temperatury wody w zasobnikach. Wszystkie kotły wyposażone są w elektroniczne, modulowane pompy obiegowe. Większość, bo aż dziewięć z wyżej wymienionych kotłów Bosch Condens GC9000i jest dostępna z przednią obudową w kolorze białym, natomiast cztery w kolorze czarnym.

Fot. Bosch Condens GC9000iWM
Fot. Bosch Condens GC9000iWM

Zarówno wersje wiszące jak i modułowe, ze zintegrowanymi zasobnikami c.w.u., zostały wyposażone w nierdzewne aluminiowo-krzemowe wymienniki ciepła o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła. Wszystkie kotły mają zwężkę Venturiego umożliwiającą precyzyjną regulację spalanej mieszanki paliwo-powietrze, w razie potrzeby zmiany rodzaju gazu ułatwiającą łatwe dostosowanie tej nastawy oraz pracę w zakresie modulacji nawet 1:10 tj. z mocą minimalną już od 2 kW.

Fot. Bosch Condens GC9000iW
Fot. Bosch Condens GC9000iW

Wszystkie modele Bosch Condens GC9000i mają zarówno wcześniej wspomniany dotykowy i intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem LCD i komunikatami wyświetlanymi w języku polskim, jak i możliwość zabudowy w kotle dodatkowego regulatora umożliwiającego obsługę bardziej rozbudowanych funkcji oraz kilku obiegów grzewczych. Dodatkowy regulator może być zamontowany w zależności od wersji urządzenia, w uchylnej lub wysuwanej kieszeni dostępnej od frontu kotła. Oprócz dodatkowego regulatora w kotle można zamontować wiele innych elementów dodatkowych. Moduł MB LANi do komunikacji internetowej i sterowania za pomocą smartfona lub tabletu może być zamontowany w specjalnie przeznaczonym do tego porcie. W modelach wiszących 40 kW i 50 kW oraz wersjach modułowych może być zamontowane naczynie wzbiorcze o pojemności 15 l. Dodatkowo w wersjach modułowych mogą być zamontowane dodatkowe elementy instalacji grzewczej, jak sprzęgło hydrauliczne, pompy obiegów grzewczych za sprzęgłem, dodatkowy zawór trójdrogowy mieszający, podłączenia poziome i pionowe do instalacji ogrzewania, ciepłej i zimnej wody, podłączenia do instalacji solarnych lub tworzenia hybrydowych, solarnych instalacji do wspomagania centralnego ogrzewania i ciepłej wody przy współpracy z zasobnikiem buforowym. Dodatkowo na zasobnikach wody znajdują się specjalnie wyprofilowane miejsca do montażu modułów obiegów grzewczych MM100 i modułu solarnego MS100, a podłączenia dodatkowych elementów elektryki, automatyki i sterowania dostępne są oczywiście od frontu kotła poprzez czytelnie oznakowany i pokolorowany system kostek podłączeniowych.

Gazowe kotły kondensacyjne Bosch Condens GC9000iW oraz Bosch Condens GC9000iWM to rozwiązania na miarę XXI wieku zarówno pod względem wizualnym jak i technicznym. Dopasowane do potrzeb zarówno użytkowników, jak i wymagań specjalistów. Po prostu. Rewolucyjne.

Dowiedz się więcej na www.poprosturewolucyjny.pl

Poprzedni artykułPompy zatapialne do ścieków
Następny artykułGROHE Truck Tour wyrusza w trasę po Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here