Nowa siedziba Wilo w Polsce!

11 czerwca 2012 r. w Janczewicach, w gminie Lesznowola, wmurowano kamień węgielny pod budowę obiektu biurowo-magazynowego dla firmy Wilo – jednego z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych. Inwestycja o wartości 20 mln zł będzie gotowa już w grudniu 2012 roku.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego przez Wilo Polska w Janczewicach

Inwestor – Jan Opländer, członek rodziny założycieli firmy Wilo i równocześnie Prezes Jochen Opländer GmbH + Co.KG – oraz przedstawiciele firmy Wilo SE – Eric Lachambre, Członek Zarządu Wilo SE ds. sprzedaży i marketingu, oraz Jarosław Stachurski, Prezes Zarządu Wilo Polska Sp. z o.o. – w obecności zaproszonych gości dokonali w poniedziałek, 11 czerwca 2012 r., uroczystego podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu biurowo-magazynowego w Janczewicach, w gminie Lesznowola. Podczas wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych, z Panią Wójt Gminy Lesznowola – Marią Jolantą Batycką–Wąsik na czele. W ceremonii uczestniczyli również: Helmut Lüders – Kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady Niemiec w Warszawie, Michael Kern – Dyrektor Generalny Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Marek Gieleciński – Wicestarosta Powiatu Piaseczyńskiego, Marek Ruszkowski – Zastępca Wójta Gminy Lesznowola oraz Jacek Kudrzycki – Członek Zarządu PM Group Polska.

Podczas uroczystości Jan Opländer przekazał w ramach akcji filantropijnej czek o wartości 10.000 zł na rzecz Fundacji Synapsis, niosącej pomoc dzieciom i dorosłym z autyzmem. Kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Pracowni Rzeczy Różnych w Lesznowoli.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego przez Wilo Polska w Janczewicach

Budowa własnej siedziby Wilo Polska w Janczewicach to konsekwencja naturalnego rozwoju firmy, działającej na polskim rynku od 1994 roku. To również potwierdzenie, że niemiecka firma o światowym zasięgu na trwałe związała się z polskim rynkiem, którego rozwój i potencjał docenił Zarząd Grupy Wilo SE. – podkreśla Jarosław Stachurski, Prezes Zarządu Wilo Polska Sp. z o.o..

Wilo Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Wilo SE z siedzibą w Dortmundzie, jednego z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych, który działa na rynku od 140 lat. Firma, której historia sięga 5-ciu pokoleń rodziny Opländer, posiada 60 oddziałów w Europie, Azji, Ameryce i Afryce oraz 14 zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce. Europejskie centra produkcyjne zlokalizowane są w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma zatrudnia ponad 6.200 pracowników na całym świecie.

Inwestycja w Janczewicach zakłada budowę obiektu biurowo-magazynowego, w którym znajdować się będzie serwis napraw dużych pomp wraz ze stacjami prób, a także blok szkoleniowy dla projektantów, instalatorów, serwisantów oraz przyszłych użytkowników, wyposażony w urządzenia pracujące w warunkach rzeczywistych. Łączna powierzchnia zabudowy budynku magazynowo-serwisowego wraz z częścią socjalno-biurową wyniesie prawie 3 tys. mkw. Za opracowanie projektu i zarządzanie realizacją inwestycji w trakcie budowy odpowiada PM Group – międzynarodowa firma architektoniczno-inżynierska. Zakończenie inwestycji o wartości 20 mln złotych przewidziane jest na koniec grudnia 2012 roku. Firma Wilo Polska zatrudnia obecnie 70 osób. Nowa inwestycja pozwoli na dalsze zwiększenie zatrudnienia.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego przez Wilo Polska w Janczewicach

Firma Wilo Polska Sp. z o.o., będąca synonimem niemieckiej jakości, innowacji i tradycji inżynierskiej potwierdziła swoją pozycję w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce zajmując wielokrotnie wysokie miejsca w różnych rankingach biznesowych. Została doceniona m.in. w rankingu Diamenty Forbesa 2011 oraz 2012, plasując się na najwyższej pozycji wśród firm ze swojej branży.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego przez Wilo Polska w Janczewicach

Wraz z fundacją „Nasza Ziemia” Wilo Polska od kilku lat realizuje akcję „Prezent dla Ziemi”. Za każdą zakupioną przez Klientów pompę Wilo klasy energetycznej A, firma sadzi jedno drzewo, a tym wnosi swój wkład w ochronę środowiska.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *