Nowoczesna armatura i systemy instalacyjne marki HERZ

W 1896 roku w Wiedniu Franz Gebauer i Viktor Lehrner założyli zakład produkujący wszelkiego typu armatury. Po 120 latach Herz należy dzisiaj do grona najbardziej rozpoznawalnych marek w swojej branży, oferując nowoczesną armaturę i systemy instalacyjne, a także wysoko zaawansowane urządzenia z zakresu odnawialnych źródeł energii.

nowoczesna armatura i systemy instalacyjne marki herz - Nowoczesna armatura i systemy instalacyjne marki HERZRys. 1. System instalacyjny HERZ PipeFix

Warto zaznaczyć, że wszystkie produkty marki Herz wytwarzane są wyłącznie w 22 europejskich zakładach produkcyjnych. W przeciwieństwie do większości firm konkurencyjnych, to właśnie z Europy produkty z symbolem serca trafiają do ponad 80 państw świata.

System HERZ PipeFix

Jednym z dwóch najważniejszych elementów systemu HERZ PipeFix jest najwyższej jakości uniwersalna rura z tworzywa sztucznego i aluminium. Wielowarstwowa rura HERZ przeznaczona jest do wykonywania instalacji grzewczych (grzejnikowych i powierzchniowych) oraz instalacji sanitarnych. Rura HERZ jest wyjątkowo ekonomiczna w użyciu – cechują ją również trwałość i niezawodność. Najwyższa jakość rury ma szczególne znaczenie w przypadku wykonywania systemów ogrzewania powierzchniowego (tzw. mokrych), w których rura pracuje pod warstwą wylewki. Dzisiaj, kiedy podłogi wykańczane są coraz bardziej wyszukanymi i równocześnie coraz droższymi materiałami, zastosowanie w ogrzewaniu powierzchniowym rury marki HERZ gwarantuje bezpieczne i bezawaryjne korzystanie z zalet tego sposobu ogrzewania. Zastosowanie rury wielowarstwowej HERZ w prawidłowo wykonanej instalacji zapewnia wieloletnią, komfortową pracę całego systemu.
Drugi z podstawowych komponentów tworzących systemu HERZ PipeFix to kompletny system złączy zaprasowywanych i skręcanych. Połączenie rury za pomocą złączek Herz zostało dokładnie zbadane pod kątem zgodności z europejskimi normami i dopuszczone do użytkowania przez niezależne, uznane laboratoria zewnętrzne.

HERZ-Klub Dobrego Fachowca +

Pełny komfort, przy równoczesnym ograniczeniu zużycia energii zapewnić mogą wyłącznie systemy markowych producentów instalowane przez doświadczonych wykonawców. Dokładnie o takim idealnym połączeniu możemy mówić w przypadku systemów firmy Herz instalowanych przez profesjonalnych wykonawców uczestniczących w programie HERZ-KDF+.
Klub Dobrego Fachowca Plus firmy Herz (tak brzmi pełna nazwa programu), to program partnerski, który powstał z myślą o najlepszych instalatorach posiadających autoryzację firmy. Ideą powstania programu KDF+ była budowa elitarnej grupy profesjonalnych instalatorów potrafiących tak wykonywać instalacje, aby zapewnić ostatecznym użytkownikom możliwość skorzystania ze wszystkich zalet wyrobów marki Herz.
Od 15 lat instalatorzy uczestniczący w programie HERZ-KDF+ zapewniają profesjonalne wykonawstwo instalacji sanitarnych i grzewczych na terenie całej Polski. Oprócz grona usatysfakcjonowanych użytkowników, najlepszym potwierdzeniem kompetencji uczestników programu jest 10 letni okres gwarancyjny, jakim firma Herz obejmuje wszystkie swoje produkty wykorzystane w wykonywanych przez nich instalacjach. 10 letnia gwarancja obejmuje oczywiście również instalacji ogrzewania powierzchniowego.

nowoczesna armatura i systemy instalacyjne marki herz1 - Nowoczesna armatura i systemy instalacyjne marki HERZRys. 2. Aplikacja HERZ-FBH

Aplikacja HERZ-FBH

HERZ-FBH to jedna z kilku aplikacji mobilnych firmy HERZ. Aplikacje te zostały napisane jako nowoczesne narzędzia służące do wspomagania projektowania i doboru produktów firmy Herz. W trakcie doboru widoczna jest pełna oferta armatury, która może być dobierana lub dla której mogą być przeliczane nastawy. Aplikacja HERZ-FBH przeznaczona jest do obliczania parametrów systemu ogrzewania podłogowego zgodnie z normą PN-EN-1264.
Aplikacja HERZ-FBH wykonuje obliczenia na podstawie wprowadzonych informacji, takich jak:

 • całkowita powierzchnia ogrzewania podłogowego
 • rodzaj wykończenia podłogi (terakota, dywan, linoleum, parkiet, gres, marmur …)
 • rozstaw rur
 • wymagana temperatura pomieszczenia
 • temperatura czynnika grzewczego.

Aplikacja HERZ-FBH oblicza i przedstawia graficznie następujące wyniki:

 • maksymalna powierzchnia grzejnika podłogowego z jedną pętlą (długość rur do 100 m)
 • łączna długość rur systemu ogrzewania podłogowego
 • liczba obiegów grzewczych.

Najważniejsze i najbardziej użyteczne informacje to:

 • sumaryczny przepływ czynnika grzewczego
 • moc grzewcza systemu ogrzewania podłogowego
 • spadek ciśnienia (do zwymiarowania pompy cyrkulacyjnej).

Wszystkie parametry wejściowe mogą być zmieniane – program automatycznie oblicza nowe wartości wyjściowe w funkcji temperatury podłogi, której wartość nie wpływa negatywnie na zdrowie człowieka.

Universa

Na zakończenie warto wspomnieć o syntetycznych systemach chłodzenia i ogrzewania płaszczyznowego Universa. Założona w 1978 roku firma Universa (wchodząca dzisiaj w skład Grupy HERZ) specjalizuje się w zakresie produktów syntetycznych dla branży instalacyjnej, medycznej i motoryzacyjnej. Asortyment produktów instalacyjnych austriackiej firmy obejmuje przede wszystkim kompletne systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego, które w najbliższym czasie będą systematycznie poszerzać ofertę rynkową marki HERZ.
Aby uzyskać więcej informacji o produktach marki Herz zapraszamy do czytania prasy branżowej oraz regularnych odwiedzin strony www.herz.com.pl. Zapraszamy również do udziału w organizowanych cyklicznie szkoleniach produktowych – zarówno w polskiej centrali firmy HERZ w Wieliczce, jak również w każdym dogodnym dla Państwa miejscu w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here