Nowości od SFA na 2020 rok

  Przepompownie do ścieków umożliwiające podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w przepompowniach jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo. W związku z tym francuska firma SFA, będąca światowym liderem w produkcji i sprzedaży tego typu urządzeń, zaprezentowała nowe modele urządzeń wchodzące w skład popularnej gamy przepompowni Sanicubic.

  nowosci od sfa na 2020 rok - Nowości od SFA na 2020 rok
  Fot. 1. SANICUBIC 1 VX

  Pierwszą nowością jest Sanicubic 1 VX. Jest to jednosilnikowa wersja, popularnego na Polskim rynku, modelu Sanicubic 2 XL. Charakteryzuje się mocnym silnikiem o mocy 1500 W, wyposażonym w pompę z wirnikiem typu VORTEX, o wolnym przelocie 50 mm. Zbiornik o pojemności 60 litrów wykonany jest z polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym. Dzięki tak mocnej konstrukcji oraz klasie ochrony IP68, Sanicubic 1 VX można zainstalować w szachcie technologicznym lub zagłębieniu.

  Podobnie jak w innych urządzeniach z serii Sanicubic, wszelkie czynności serwisowe ułatwione są do absolutnego maksimum. System sterowania oraz czujka alarmowa wyprowadzona jest w zewnętrznej skrzynce o długim przewodzie. Kolejną nowością są modele Sanicubic GR. Jest to seria profesjonalnych przepompowni do zastosowań komercyjnych oraz w budynkach wielorodzinnych. Pompy wykonane z mocnego żeliwa GG 20 potrafią przetłaczać ścieki na wysokość nawet do 39 metrów! Wyposażone są w innowacyjny nóź tnący, wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, Pro X K3 będący efektem współpracy fi rmy SFA oraz Zehnder Pumpen. Modele Sanicubic GR, dzięki swoim wysokim parametrom tłoczenia, znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje konieczność przetłaczania ścieków na duże wysokości i odległości.

  nowosci od sfa na 2020 rok.2jpg - Nowości od SFA na 2020 rok
  Fot. 2. SANICUBIC 1 GR

  Sanicubic GR zamontowany jest m.in. na królewskim jachcie Sułtana Omanu Qaboos bin Said al Saida. Al. Said Super-Yacht to obecnie 5 najdłuższy jacht na świecie mogący pomieścić 150 członków załogi oraz 65 gości. Sanicubic 1 GR zapewnia niezawodne funkcjonowanie wszystkich pomieszczeń sanitarnych. Urządzenia dysponują dużą ilością wejść o średnicach DN 100 oraz DN 50. Wyposażone jest także w przyłącze DN 50 przystosowane do podłączenia ręcznej pompy membranowej. Odprowadzenie DN 50 z wbudowanym żeliwnym kulowym zaworem zwrotnym.

  reklama

  Przepompownia występuje w 2 wariantach – jednosilnikowej Sanicubic 1 GR oraz dwusilnikowej Sanicubic 2 GR oraz kilku specyfikacjach różniących się od siebie mocą oraz parametrami tłoczenia. Serię profesjonalnych przepompowni do zadań specjalnych na 2020 rok uzupełniają modele Sanicubic SC. Są to wysokowydajne przepompownie wyposażone w wirnik jednokanałowy z płytą cierną o wolnym przelocie 80 mm, a w przypadku mocniejszych wersji nawet 100 mm! Silniki wykonane z żeliwa GG 25 posiadają moc (w zależności od wersji) 4000, 5500, 6300 oraz 8700 W i osiągają duże wydajności tłoczenia dochodzące nawet do 165 m3 /h! Urządzenie posiada wejście DN 150 z żeliwnym kołnierzem oraz odprowadzenie DN 100.

  Podobnie jak w modelu GR, Sanicubic SC posiada dodatkowe przyłącze DN 50 do ręcznej pompy membranowej. Urządzenia wyposażone są w zewnętrzny system kontroli z wyświetlaczem tekstowym LED wskazującym poziom napełnienia, informacje o konserwacji, godzinach pracy i komunikaty usterek. O bezawaryjności i wysokiej wydajności pracy świadczyć może fakt, że urządzenia Sanicubic SC zainstalowane są na niemieckich stacjach kolejowych U-Bahn w Berlinie, z których każdego dnia korzysta aż 1,4 miliona pasażerów. Przepompownia występuje w 2 wariantach – jednosilnikowej Sanicubic 1 SC oraz dwusilnikowej Sanicubic 2 SC oraz kilku specyfikacjach różniących się od siebie mocą oraz parametrami tłoczenia.

  Absolutną nowością w ofercie SFA jest model UFB 200. Jest to mała przepompownia do wody brudnej, z kratką ściekową, przystosowana do zabudowy podposadzkowej. Pompa zamontowana w zbiorniku o pojemności 35 litrów, pozwala na odpompowywanie wody o temperaturze do 90°C. Idealnie sprawdzi się w łazienkach oraz wszelkiego rodzaju pomieszczeniach sanitarnych. UFB posiada kratkę ściekową wykonaną z tworzywa sztucznego o klasie obciążenia K (max 300 kg) dozwoloną wyłącznie do ruchu pieszego. Szczeliny w kratce mają 8 mm szerokości co oznacza, że można po niej bezpiecznie chodzić boso. Zbiornik wyposażony jest w syfon oraz osadnik piasku.

  Poza wejściem kratkowym, posiada także dodatkowe wejście DN 50. Odprowadzenie DN 32. UFB występuje w 3 wariantach, różniących się od siebie mocą silnika oraz parametrami tłoczenia. Ostatnim nowym produktem w ofercie SFA jest pompa głębinowa Saniwell. Wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej i napełnianym olejem silnikiem asynchronicznym oraz chłodzeniem strumieniowym płaszcza, przystosowana jest do pracy ciągłej na leżąco lub stojąco. Pozwala na odpompowanie wody na wysokość nawet 82 metrów. Przystosowana jest do pozyskiwania wody czystej z wierconych ujęć głębinowych lub zbiorników wolnostojących. Występuje w 3 wariantach różniących się od siebie mocą silnika. Jest możliwość zamówienia pompy bez włącznika pływakowego.

  nowosci od sfa na 2020 rok3 - Nowości od SFA na 2020 rok
  Fot. 3. SANICUBIC 2 GR

  Firma SFA

  To my ponad 60 lat temu wymyśliliśmy ideę pomporozdrabniaczy. Przez ten czas staliśmy się światowym liderem w branży i zaufały nam miliony klientów na całym świecie. Nasi naukowcy od lat prowadzą badania nad ciągłym ulepszaniem produktów. Wszystkie nasze urządzenia i podzespoły pochodzą z certyfikowanych fabryk z Francji. Cały proces produkcji podlega rygorystycznym normom. Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Ważnym elementem jest bardzo dobrze działająca sieć 55 punktów serwisowych na terenie kraju. Naprawa urządzeń następuje bezpośrednio w miejscu zainstalowania urządzenia.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here