Od profesjonalistów dla profesjonalistów – czyli pompy i rozdrabniacze do zastosowań komercyjnych

Zdarza się, że instalacja urządzenia sanitarnego w żądanym miejscu jest utrudniona lub nawet niemożliwa z powodu istniejącej instalacji kanalizacyjnej wewnątrz budynku. Oddalone piony kanalizacyjne lub usytuowanie przyborów łazienkowych poniżej poziomu kanalizacji uniemożliwia nam zmianę aranżacji obiektu.

Fot. 1. SaniCOM 1.Fot. 1. SaniCOM 1.

Dlaczego SFA?

Wynalazca rozdrabniacza i lider na rynku instalacji sanitarnych – SFA – od ponad 55 lat konstruuje pompy i rozdrabniacze do fekaliów przeznaczone, zarówno do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz zastosowań komercyjnych wykorzystując najnowsze materiały, technologie oraz rozwiązania techniczne.

Pompy do ścieków szarych

Pompa Sanicom 1 przeznaczona jest do przepompowywania ścieków szarych i wyposażona w jeden silnik o mocy 1300 W. Tłoczy ścieki na wysokość 10 m lub na 100 m w poziomie. Urządzenie ma możliwość podłączenia zewnętrznego alarmu (światło, sygnalizator dźwiękowy). Urządzenie idealnie nadaje się do montażu w obiektach przemysłowych, gdzie trzeba przepompować duże ilości wody na znaczne odległości.
Pompa SANICOM 2 wyposażona jest w dwa silniki o mocy 1500 W każdy. Tłoczy ścieki na odległość 11 m w pionie lub na 110 m w poziomie. Urządzenie ma 4 wejścia, 40 mm lub 50 mm, średnica przewodu tłocznego DN50 mm. Wydajność dwóch pomp, to ok. 340 l/min.

Pomporozdrabniacze do ścieków czarnych SANICUBIC w klasie ochrony IP 68

Fot. 2. SaniCUBIC 2 Classic. Fot. 2. SaniCUBIC 2 Classic. Fot. 3. SaniCUBIC 2 XL.Fot. 3. SaniCUBIC 2 XL.

SFA ma w swojej ofercie pomporozdrabniacze do zastosowań komercyjnych, które mogą rozdrobnić i odprowadzić duże ilości ścieków z różnych punktów sanitarnych. Ważną informacją jest lokalizacja systemu sterowania tzw. control box montowanego poza urządzeniem na ścianie (4 m przewód) zapewniając tym samym klasę ochrony IP 68 i pozwala na instalację urządzeń poniżej poziomu posadzki.
Wszystkie urządzenia z tej kategorii mają możliwość podłączenia alarmu przewodowego lub radiowego oraz możliwość współpracować z systemem BMS (Building Management System).
SANICUBIC 1 WP to pomporozdrabniacz do domowego lub publicznego użytku, pozwalający odprowadzić ścieki z całego domu/pubu/małego lokalu gastronomicznego bądź kilku łazienek z WC. Wyposażone w silnik o mocy 1500 W, z zaawansowanym systemem rozdrabniania, oraz 4 wejścia o różnych średnicach (100/40 mm). Może zostać zamontowane na podłodze w piwnicach, lub w studzienkach. Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m lub do 110 m w poziomie.
SANICUBIC 2 Classic to pompa tłocząca, wyposażona jest w dwa silniki, każdy o mocy 1500 W, z zaawansowanym systemem rozdrabniania, oraz 4 wejścia o różnych średnicach (100/40 mm). Urządzenie zapewnia optymalną wydajność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m lub do 110 m w poziomie.
SANICUBIC 2 Pro to pompa tłocząca z wbudowanymi rozdrabniaczami, o parametrach technicznych jak Sanicubic 2 Classic, z bezprzewodową czujką alarmową. Produkt do zastosowań w miejscach publicznych np. w galerii handlowej, hotelu, restauracji, pubie, przychodni lekarskiej. Wyposażona w dwa silniki, każdy o mocy 1500 W, oraz 4 wejścia o różnych średnicach (100/40 mm). Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m (do 110 m w poziomie). Wydajność urządzeń do 21 m3/h.
W urządzeniach dwusilnikowych w przypadku małej ilości ścieków załącza się automatycznie jeden silnik, jeżeli ilość ścieków się zwiększa drugi silnik włącza się zwiększając tym samym jego wydajność. Dodatkowo silniki uruchamiane są naprzemiennie, co równocześnie wydłuża ich żywotność.
SANICUBIC 2XL – Jest to przepompownia o najwyższej wydajności,oparta na dwóch pompach typu vortex o przelocie 50 mm i pojemności zbiornika 120 l. Moc silników to 2000 W każdy. Przetłacza ścieki szare i czarne na wysokość do 10 m lub 110 m w poziomie. Wydajność max. to 35 m3/h. Odprowadzenie ścieków odbywa się rurą DN 80 lub DN 100.
Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Ważnym elementem jest bardzo dobrze działająca sieć 50 punktów serwisowych na terenie kraju. Naprawa urządzeń następuje bezpośrednio w miejscu zainstalowania urządzenia.

Więcej informacji na temat urządzeń SFA znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.sfapoland.pl oraz na strefasfa.pl.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *