Odpływy liniowe Ferro – przestrzeń i wygoda w łazience

Strefa prysznica bez brodzika, z odwodnieniem liniowym, sprawdza się zarówno w małych łazienkach, jak i dużych salonach kąpielowych.


Decyzję o „bezbrodzikowej” wersji prysznica, z odwodnieniem liniowym, należy podjąć odpowiednio wcześnie podczas remontu, gdyż konieczne są pewne przygotowania. Chodzi przede wszystkim o wyprofilowanie podłogi. Musimy uzyskać właściwy spadek – optymalny to ok. 2 proc. – w kierunku odpływu wody.

odplywy liniowe przestrzen i wygoda w lazience1 - Odpływy liniowe Ferro – przestrzeń i wygoda w łazience
Odpływ liniowy wąski Perfect Drain
odplywy liniowe przestrzen i wygoda w lazience2 - Odpływy liniowe Ferro – przestrzeń i wygoda w łazience
Odpływ liniowy Ora

Odpływy liniowe Ferro montowane są zwykle przy ścianie, choć równie dobre okaże się każde inne miejsce. Model Ora wyposażony jest w regulowane nóżki, które pozwalają na wypoziomowanie i prawidłowe ustawienie rynny. Kołnierz hydroizolacyjny uszczelnia konstrukcję odpływu wpuszczoną w podłogę, a tym samym zabezpiecza łazienkę przed ewentualnym zalaniem. Ruszt został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, ręcznie szlifowanej. Na całej długości ma otwory o zróżnicowanej wielkości. Przepustowość wynosi 54 l/min.

Jeszcze mniej zakłócającym aranżację okaże się model „pod płytkę”. Posiada on te same parametry techniczne co Ora, ale można wypełnić go na przykład płytką z podłogi. I wtedy właściwie w niej „zniknie”. Choć niewidoczny, doskonale będzie jednak pełnił swą funkcję, zapewniając komfort podczas korzystania z łazienki. Odpływ liniowy wąski Perfect Drain różni się od pozostałych m.in. wbudowanym syfonem (inne mają syfon w zestawie), nieco niższą przepustowością, wynoszącą 25 l/min, i niewielką zabudową – 49 mm. Dzięki tym parametrom dobrze sprawdzi się też w budownictwie wielorodzinnym.

odplywy liniowe przestrzen i wygoda w lazience3 - Odpływy liniowe Ferro – przestrzeń i wygoda w łazience
Odpływ ścienny Wall slim
odplywy liniowe przestrzen i wygoda w lazience4 - Odpływy liniowe Ferro – przestrzeń i wygoda w łazience
Odpływ liniowy pod płytkę

Jeśli chcemy mieć na posadzce pod prysznicem idealnie gładką powierzchnię, wybierzmy odpływ ścienny. Jest to również rozwiązanie doskonale sprawdzające się w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ montaż takiego odpływu nie ingeruje w strukturę posadzki. Model Wall slim, dzięki polerowanej maskownicy, z zewnątrz jest widoczny jedynie jako estetyczna płytka, a woda odpływa wąską szczeliną na granicy ściany i podłogi.

Wiele zalet mają najnowsze odpływy liniowe Ferro Super slim pro i Easy New. Ten ostatni występuje w wersji odwracalnej – na lewą i na prawą stronę. Oba, dzięki niskiej zabudowie, nadają się do budynków wielorodzinnych. Dużym udogodnieniem są stalowe syfony zintegrowane z otworami rewizyjnymi, oraz korki rewizyjne, które umożliwiają łatwy dostęp do syfonów. Wszystkie wymienione produkty marki Ferro mają 5-letni okres gwarancji.

odplywy liniowe przestrzen i wygoda w lazience6 - Odpływy liniowe Ferro – przestrzeń i wygoda w łazience
Odpływ liniowy Super slim pro
odplywy liniowe przestrzen i wygoda w lazience5 - Odpływy liniowe Ferro – przestrzeń i wygoda w łazience
Odpływ liniowy Easy New

www.ferro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here