Odpływy prysznicowe Kessel

W nowoczesnej łazience stosuje się nowoczesne rozwiązania – jednym z nich jest funkcjonalna i modna kabina prysznicowa bez brodzika. Chcąc wykorzystać ją w swoim domu, warto poświęcić więcej uwagi kwestii doboru i montażu odpowiedniego odpływu. Firma KESSEL będąca liderem w sektorze odwodnień posiada w ofercie szereg produktów do różnych zastosowań.

odplywy prysznicowe kessel - Odpływy prysznicowe Kessel
Fot. 1. Odpływ łazienkowy Ultrafl at.

Odpływ prysznicowy w posadzce

Wygodna w użytku, nowoczesna, optycznie powiększająca przestrzeń kabina prysznicowa bez brodzika to marzenie wielu osób urządzających lub remontujących łazienkę. Z jego realizacją nie będą mieli problemu ci, którzy dopiero projektują swój dom – na tym etapie można z łatwością przygotować łazienkę do montażu odpływu w podłodze. Niestety, nie jest to już tak łatwe w łazienkach w blokach – tutaj instalacja kabiny prysznicowej bez brodzika wymaga najczęściej poważniejszego remontu, w tym skuwania podłogi w celu umieszczenia w niej odpływu.

Jednak nawet to nie gwarantuje, że jego montaż będzie możliwy – największą przeszkodę stanowi najczęściej niewystarczająca grubość stropu. Na szczęście nie oznacza to, że musimy zrezygnować z kabiny bez brodzika – w tej sytuacji z pomocą przychodzą odpływy łazienkowe o minimalnej wysokości zabudowy. Jeśli grubość stropu jest na tyle niewielka, że nie pozwala na zamontowanie przeciętnego odpływu podłogowego, można zastąpić go np. nowym wpustem łazienkowym Ultrafl at 54 lub Ultrafl at 79 z oferty KESSEL. Liczba w nazwie oznacza wysokość korpusu bez nasadki. Nowe wpusty podłogowe stworzone zostały do użytku w nowo budowanych obiektach oraz do stosowania przy remontach w już istniejących budynkach. Dzięki kompaktowej konstrukcji nadają się szczególnie do natrysków bezprogowych.

odplywy prysznicowe kessel2 - Odpływy prysznicowe Kessel
Fot. 2. Odpływ liniowy Linearis Compact.

Posiadają boczny odpływ, wyjmowany syfon montowany w nasadce oraz, w zależności od modelu, dołączoną do kompletu lub już fabrycznie zamontowaną matę. W ten sposób możliwe jest wykonanie uszczelnień alternatywnych przy spełnieniu najwyższych wymagań klasy wodoszczelności W3 według DIN 18534-1, dzięki czemu wpust Ultrafl at jest odpowiedni również do zabudowy w obiektach przemysłowych. Mimo niewielkiej wysokości zabudowy wpust jest w pełni funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Na uwagę zasługuje również wpust łazienkowy Classic, który stanowi ekonomiczne, a jednocześnie wydajne i łatwe w montażu rozwiązanie. Regulowana na wysokość nasada, wysokie (50mm) zamknięcie wodne oraz bezproblemowy dostęp do syfonu i korpusu zapewniają wygodną eksploatację i utrzymanie w czystości. Odpływ liniowy Linearis Compact to estetyczna alternatywa dla klasycznych wpustów podłogowych. Cechą szczególną tego odpływu jest niezawodna, a jednocześnie kompaktowa konstrukcja umożliwiająca zabudowę w płytkich posadzkach (minimalna całkowita wysokość zabudowy 80mm).

odplywy prysznicowe kessel4 - Odpływy prysznicowe Kessel
Fot. 3. Odpływ ścienny Scada.

Dwustronną pokrywę ze stali nierdzewnej można wypełnić płytkami ceramicznymi zastosowanymi na posadzce pomieszczenia, dzięki czemu, rozwiązanie stanie się niemal niewidoczne umożliwiając zachowanie spójnej aranżacji pomieszczenia. Wyjmowane, łatwo dostępne sitko pozwala szybko i bez kłopotu usunąć nagromadzone włosy i zanieczyszczenia. Aby zapobiec wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji na skutek wysychania syfonów (sytuacja spotykana w pomieszczeniach rzadziej używanych lub z ogrzewaniem podłogowym) można zastosować tzw. syfon suchy Multistop.

odplywy prysznicowe kessel3 - Odpływy prysznicowe Kessel
Fot. 3. Odpływ ścienny Scada.

Odpływ ścienny SCADA alternatywą dla wpustu łazienkowego i odpływu liniowego

Ciekawe rozwiązanie łazienkowe stanowi odpływ ścienny KESSEL Scada, który udowadnia, że design i funkcjonalność z powodzeniem mogą iść ze sobą w parze. Miłośnicy minimalistycznego wzornictwa absolutnie nie będą zawiedzeni. Odpływ ścienny KESSEL Scada stanowi odzwierciedlenie nowoczesnego podejścia do projektowania praktycznych elementów wykończeniowych. Dopracowanie pod względem technicznym idzie tu w parze z minimalistyczną formą, którą można urozmaicić podświetleniem LED kreującym w łazience wyjątkową atmosferę.

Odpływ zamontowany w ścianie nie zakłóca układu płytek na podłodze i w jeszcze mniejszym stopniu ingeruje w aranżację pomieszczenia, szczególnie przy zastosowaniu wariantu do wypełnienia płytką. Odpływ ścienny KESSEL Scada można elastycznie dopasować do każdego typu zabudowy. Minimalna całkowita wysokość zabudowy odpływu wynosi zaledwie 80 mm, a więc nadaje się świetnie nie tylko do wykończenia nowych przestrzeni prysznicowych, ale i do zastosowania przy remontach lub renowacji pomieszczeń. Instalacja możliwa jest w ścianie murowanej, w płycie gipsowej oraz za pomocą gotowego modułu podłogowego z fabrycznie wykonanym spadkiem. Istnieją także trzy warianty podłączenia odpływu: z przodu oraz z boku – po prawej lub po lewej stronie.

odplywy prysznicowe kessel5 - Odpływy prysznicowe Kessel
Fot. 3. Odpływ ścienny Scada.

Płynna regulacja wysokości za pomocą nóżek montażowych zapewnia komfortowy montaż i perfekcyjne zlicowanie odpływu z warstwą wykończeniową ściany i posadzki. Wyjmowany syfon umożliwia bezproblemowe utrzymanie wpustu w czystości. Odpływ ścienny KESSEL Scada stanowi zatem efektowny, uniwersalny i funkcjonalny produkt do wyposażenia każdej łazienki, bez względu na zastane warunki budowlane.

test
Poprzedni artykułMieszkaniowa stacja wymiennikowa HERZ-KRAKÓW De Luxe
Następny artykułPodłogówka dla każdego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here