Odprowadzenie skroplin z SFA

Wszyscy wiemy, jak wiele problemów może sprawiać kondensat powstały w wyniku pracy kotła kondensacyjnego, zwłaszcza jeżeli instalacja kanalizacyjna znajduje się powyżej kotłowni. Również odprowadzenie kondensatu do przydomowych oczyszczalni ścieków nie jest dla nich obojętne. Podobne problemy spotykamy w przypadku klimatyzatorów typu SPLIT lub dużych lad chłodniczych. Francuska firma SFA ma w swojej ofercie urządzenia do przepompowywania i neutralizacji skroplin właśnie z takich urządzeń.

odprowadzenie skroplin z sfa - Odprowadzenie skroplin z SFAFOT. 1. Sanicondens Mini.

Gamą produktową przeznaczoną dla kotłów kondensacyjnych są urządzenia Sanicondens MINI, PLUS, BEST oraz neutralizator skroplin Sanineutral.

Pompy Sanicondens Mini, Plus i Best zapewniają łatwe przyłączenie do wszelkiego typu kotłów kondensacyjnych, klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Sanicondens Mini jest najmniejszym urządzeniem – przepompowuje skropliny do wysokości 2 m i na odległość do 20 m, moc 35 W.

Sanicondens Plus to większe i mocniejsze urządzenie o parametrach pompowania: 4,5 m w górę i do 50 m w poziomie. W przypadku tego urządzenia istnieje możliwość podłączenia alarmu, moc 60 W.

odprowadzenie skroplin z sfa 1 - Odprowadzenie skroplin z SFAFOT. 2. Sanicondens Plus.

Sanicondens Best to pompa zaopatrzona w neutralizator skroplin, moc 60 W. Zapewnia podniesienie skroplin do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie. Urządzenie posiada po dwa przyłącza zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Dzięki 4 wejściom, przystosowuje się do każdego typu instalacji. W komplecie znajduje się adapter umożliwiający przyłączenie pompy do rur o różnych średnicach oraz zawór zwrotny. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V). Pompa Sanicondens Best składa się z pompy Sanicondens Plus i pojemnika neutralizującego wypełnionego granulkami. Kwaśny kondensat przechodzi przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), gdzie dalej tłoczony jest z neutralnym PH spełniając określone wymogi i normy UE.

odprowadzenie skroplin z sfa 2 - Odprowadzenie skroplin z SFAFOT. 3. Sanicondens Best.

Nowością jest Sanineutral – urządzenie przeznaczone do neutralizacji kondensatu z kotłów kondensacyjnych. Produkt ten służy do eliminacji kwaśnego kondensatu przed jego odprowadzeniem do kanalizacji, szamba lub oczyszczalni ścieków. Działa na zasadzie grawitacyjnego przepuszczenia kondensatu przez złoże neutralizujące bez użycia pompy. Może być stosowane razem z pompami Sanicondens Mini i Plus. W przypadku zastosowania razem z pompami Sanicondens MINI i Plus, Sanineutral musi zostać zamontowany jako pierwszy.

Drugą grupą produktową przeznaczoną do odprowadzania skroplin z urządzeń klimatyzacyjnych typu SPLIT są urządzenia Sanicondens CLIM MINI, Sanicondens CLIM PACK oraz Sanicondens ClIM DECO.

odprowadzenie skroplin z sfa 3 - Odprowadzenie skroplin z SFAFOT. 4. Sanineutral.

Sanicondens CLIM MINI to mała pompka do odprowadzenia skroplin o mocy 22 W. Chroni przed zawilgoceniem pomieszczenia i stosowana jest tam, gdzie nie ma możliwości odprowadzenia skroplin grawitacyjnie lub skropliny muszą być przetłoczone w pionie lub poziomie. W zestawie znajduje się moduł pompowy oraz moduł sterujący. Pompka załącza się automatycznie poprzez pływak w momencie pojawienia się skroplin z tacy ociekowej klimatyzatora. Urządzenie jest na tyle małe, że montuje się je wewnątrz obudowy klimatyzatora. Jego wydajność to 15 l/h, a maksymalna wysokość podnoszenia to 6 m.

Sanicondens CLIM Pack to urządzenie Sanicondens Clim MINI zaopatrzone dodatkowo w listwę montażową do instalacji pompki poza klimatyzatorem. Pozwala ono na odprowadzanie skroplin w przypadku klimatyzatorów, które ze względu na swoja konstrukcję uniemożliwiają montaż pompki bezpośrednio w obudowie.

odprowadzenie skroplin z sfa 4 - Odprowadzenie skroplin z SFAFOT. 5. Urządzenia Sanicondens CLIM – od góry: Mini, Pack i Deco

Sanicondens CLIM DECO to pompka ze zintegrowanymi modułami sterującym oraz pompowym. Całość znajduje się w jednym elemencie montowanym bezpośrednio pod klimatyzatorem. Niewielkie wymiary oraz nowoczesne wzornictwo tworzą wrażenie pełnej integralności z urządzeniem, do którego jest zamontowane. Jego wydajność to 12 l/h, a maksymalna wysokość tłoczenia to 6 m.

Wszystkie urządzenia produkowane są w naszych fabrykach na terenie Francji, co gwarantuje najwyższą jakość potwierdzoną przez ISO 9001 AFAQ. Wszystkie urządzenia posiadają dwuletnią gwarancję. SFA Poland posiada sieć 50 punktów serwisowych rozmieszczonych na terenie całego kraju. Więcej informacji na temat produktów SFA znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.sfapoland.pl, gdzie dostępne są pełne moduły szkoleniowe e-learningu. Dostępne są również darmowe aplikacje na smartfony i tablety (Android, IOS).

Przemysław Kapczuk SFA Poland Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here