Ogrzewanie podłogowe ze znakiem serca

Jeszcze 10 lat temu ogrzewanie podłogowe było stosowane głównie w pomieszczeniach basenowych, łazienkach, saunach, czyli w tzw. pomieszczeniach ciepłych, gdzie wymagana jest temperatura wyższa niż pokojowa. Działania mające na celu ograniczenie zużycia energii, a przede wszystkim wzrost popularności i dostępności niskotemperaturowych źródeł ciepła (pompy ciepła, kotły kondensacyjne) spowodowały zdecydowany wzrost zainteresowania ogrzewaniem powierzchniowym.

ogrzewanie podlogowe ze znakiem serca 3 - Ogrzewanie podłogowe ze znakiem serca

Ogrzewanie podłogowe stosowane jest już nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w blokach, w budownictwie przemysłowym, w pomieszczeniach produkcyjnych, magazynach, do ogrzewania murawy stadionów sportowych czy też podjazdów w garażach i parkingach.

ogrzewanie podlogowe ze znakiem serca - Ogrzewanie podłogowe ze znakiem sercaFot. 1. Rura HERZ do ogrzewania podłogowego.

Ogrzewania podłogowe marki HERZ

Jednym z najważniejszych elementów ogrzewania podłogowego jest rura tworzywowa. Firma HERZ dostarcza doskonałą rurę wielowarstwową PE-RT/Al/PE-HD, której zastosowanie w prawidłowo wykonanej instalacji „podłogówki” zapewnia wieloletnią, komfortową pracę całego systemu. Dzisiaj, kiedy podłogi wykonuje się z coraz bardziej wyszukanych, ale i coraz droższych materiałów, zastosowanie w ogrzewaniu podłogowym rury HERZ gwarantuje wieloletnie, bezpieczne i bezawaryjne korzystanie z zalet tego sposobu ogrzewania.
Równie ważnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania ogrzewania podłogowego są rozdzielacze. W ofercie produktowej marki HERZ na szczególną uwagę zasługuje rozdzielacz drążkowy serii 8532, wyposażony w belkę zasilającą z wkładkami termostatycznymi oraz belkę powrotną z wkładkami regulacyjnymi i przepływomierzami. Zastosowane wkładki termostatyczne pozwalają na zabudowę całej gamy głowic termostatycznych HERZ ze zdalnym nastawianiem temperatury w pomieszczeniu, lub z nastawą temperatury w szafce rozdzielaczowej, ale ze zdalnym czujnikiem w pomieszczeniu ogrzewanym. Ponadto zastosowane wkładki umożliwiają współpracę z siłownikami termicznymi HERZ serii 7711, przez co możliwa jest regulacja temperatury w pomieszczeniach z zastosowaniem regulatorów elektronicznych.

ogrzewanie podlogowe ze znakiem serca 1 - Ogrzewanie podłogowe ze znakiem sercaFot. 2. Rura wielowarstwowa HERZ PE-RT/Al/PE-HD.

Dodatkową zaletą rozdzielaczy do ogrzewania podłogowego serii 8532 jest zastosowanie na belce powrotnej wkładek regulacyjnych z przepływomierzami. Jest to szczególnie istotne podczas uruchamiania instalacji, umożliwiając dokładną regulację każdego obiegu grzewczego.

W bogatej ofercie firmy HERZ znaleźć można również pozostałe elementy służące do prawidłowego wykonywania instalacji ogrzewania podłogowego:

  • kompletny system złączy zaprasowywanych i skręcanych,
  • zestawy regulacyjne i ograniczniki temperatury, umożliwiające regulację temperatury podłogi przy równoczesnym zastosowaniu grzejników tradycyjnych,
  • układy mieszające,
  • regulatory temperatury,
  • szafki rozdzielaczowe.

HERZ KlubDobrego Fachowca PLUS

ogrzewanie podlogowe ze znakiem serca 2 - Ogrzewanie podłogowe ze znakiem sercaFot. 3. Rozdzielacz HERZ 8532.

Ponieważ systemy ogrzewania podłogowego instalowane są pod wylewką, dlatego też oprócz jakości zastosowanych materiałów bardzo istotną rzeczą jest prawidłowe i dokładne wykonanie instalacji.
Aby zapewnić najwyższą jakość wykonywanych instalacji, firma HERZ uruchomiła w 2001 roku ogólnopolski program partnerski Klub Dobrego Fachowca plus, w którym zrzeszonych jest 232 najlepszych instalatorów, posiadających autoryzację firmy.
Ideą powstania programu HERZ KDF+ była budowa elitarnej grupy profesjonalnych instalatorów potrafiących tak wykonywać instalacje, aby zapewnić ostatecznym użytkownikom możliwość skorzystania ze wszystkich zalet wyrobów marki HERZ.
Oprócz grona usatysfakcjonowanych użytkowników systemów grzewczych firmy HERZ, potwierdzeniem kompetencji i wiedzy instalatorów zrzeszonych w programie KDF+ jest 10-letni okres gwarancyjny, jakim firma HERZ obejmuje wszystkie swoje produkty wykorzystane w wykonywanych przez nich instalacjach (dotyczy to również systemów ogrzewania podłogowego).
Pełny komfort cieplny, przy równoczesnym ograniczeniu zużycia energii zapewnić mogą wyłącznie systemy ogrzewania powierzchniowego markowych producentów, zainstalowane przez doświadczonych wykonawców.
I dokładnie o takim idealnym połączeniu możemy mówić w przypadku systemów ogrzewania podłogowego firmy HERZ instalowanych przez profesjonalnych wykonawców z programu HERZ KDFplus.

ogrzewanie podlogowe ze znakiem serca 4 - Ogrzewanie podłogowe ze znakiem serca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here