Osprzęt elektrotechniczny SIMET – innowacyjne rozwiązania z Polski

  SIMET to jedna z tych marek, którymi możemy się pochwalić nie tylko na polskim rynku, ale także za granicą. Fachowcy od dawna doceniają osprzęt elektrotechniczny tego producenta. Sprawdźmy, dlaczego warto stawiać na rozwiązania SIMET.

  osprzet elektrotechniczny simet innowacyjne rozwiazania z polski - Osprzęt elektrotechniczny SIMET – innowacyjne rozwiązania z Polski

  Produkty marki SIMET są znane doskonale nie tylko profesjonalistom, wykonujący instalacje elektrotechniczne, ale także zwykłym konsumentom, którzy zaopatrują się w tak podstawowe produkty, jak puszki instalacyjne, listwy zaciskowe, lampki itd. Polska firma z Jeleniej Góry już od kilkudziesięciu lat jest obecna na naszym rodzimym rynku, a ostatnio także poza jego granicami.

  SIMET – marka z tradycjami

  Firma SIMET zatrudnia obecnie około 250 osób (większość niepełnosprawnych, stąd ma status zakładu chronionego), a do tego nieustannie się rozwija i inwestuje. Niedawno otworzyła nową halę produkcyjną, a wcześniej – halę magazynową. Nasza marka z Jeleniej Góry przeszła długą drogę od 1970 roku, gdy powstała. Od początku koncentrowała się na produkcji osprzętu elektroinstalacyjnego, szybko wyrastając na ważnego dostawcę wśród producentów elektrotechniki.

  W latach 90. XX wieku SIMET nawiązał współpracę z zagranicznymi partnerami, rozwijając dalej asortyment i zwiększając produkcję osprzętu. Jednocześnie firma zmieniła formę prawną na Spółkę Akcyjną. Po 2000 roku SIMET znacznie rozwinął sprzedaż oraz opracował nowe serie produktowe (zmodernizowano głównie takie segmenty produktów jak złączki i puszki elektroinstalacyjne). Firma przyłączyła się również do Polskiej Grupy Producentów Elektrotechniki. W II dekadzie naszego stulecia SIMET stał się jednym z największych producentów osprzętu elektrotechnicznego na naszym rynku, zbudował nowoczesne linie produkcyjne i rozpoczął współpracę z niemieckim producentem elektrotechniki F-tronic z Saarbrücken.

  Dziś osprzęt elektrotechniczny SIMET sprzedawany jest w wielu krajach Unii Europejskiej, również na Ukrainie, w Rosji, a nawet w Indonezji i Meksyku.

  Rozwiązania SIMET, czyli niezawodny osprzęt elektrotechniczny

  SIMET to ceniony producent osprzętu elektrotechnicznego dla instalacji niskiego i średniego napięcia, a do tego należy do czołowych producentów puszek elektroinstalacyjnych i złączek. Nie można również zapomnieć, że w asortymencie tej firmy znajdują się także innowacyjne i bardzo zaawansowane produkty elektryczne oraz elektroniczne, jak chociażby liczniki prądowe, łączniki dotykowe, programatory czasowe czy warystorowe ograniczniki przepięć – podkreśla ekspert sklepu internetowego Etak.eu. – Obecnie SIMET oferuje blisko 1500 produktów własnych oraz kilkaset produkowanych we współpracy z innymi firmami.

  Mimo że SIMET koncentruje się na różnych obszarach działalności, to jednak jej podstawowym obszarem jest produkcja szerokiej gamy osprzętu elektrotechnicznego. Można tu wyróżnić kilka segmentów produktowych. Do podstawowego asortymentu należą przede wszystkim puszki instalacyjne. W ofercie tego producenta znajduje się szeroki wybór puszek podtynkowych w różnych wersjach (np. łączone, dwupolowe, do instalacji elementów elektronicznych itd.), puszki naścienne (w tym nowa gama niezwykle szczelnych puszek Fastbox – IP 54) i bogaty segment puszek instalacyjnych do montażu w pustych ścianach (np. PV 60K i PV 60D z możliwością łączenia w układy szeregowe, seria puszek wielopolowych Multibox i Multiwall o dużej przestrzeni wewnętrznej, małogabarytowe puszki kinkietowe itd.).

  Inną dużą grupą produktową firmy SIMET są złączki skrętne i samozaciskowe z tworzywa sztucznego (samogasnący Poliamid PA 66, wytrzymujący temperaturę do 125°C). Doskonale nadają się do łączenia przewodów drutowych i linkowych. Do tego SIMET proponuje także złączki szynowe o przekrojach, które doskonale sprawdzą się zarówno w instalacjach niskich, jak i średnich napięć.

  Wśród innych popularnych produktów oferowanych przez SIMET można wymienić m.in. modułowe bloki rozdzielcze, płytki odgałęźne, pokrywy sygnalizacyjne, pierścienie dystansowe do puszek wielopolowych czy listwy zaciskowe.

  Osprzęt elektroinstalacyjny firmy SIMET to nowoczesne, trwałe rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here