Panasonic z nową, bardziej wydajną serią systemu ECOi

Panasonic wprowadził zmodernizowane, trzyrurowe agregaty z linii ECOi przeznaczone do systemów VRF z technologią odzysku ciepła.

Panasonic z nową, bardziej wydajną serią systemu ECOi

Nowe modele charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem COP sięgającym 4,77 przy obniżonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną i mniejszych kosztach eksploatacji. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w biurowcach i innych dużych obiektach komercyjnych.

W ramach linii ECOi dostępne są zmodernizowane agregaty Panasonic o nominalnej mocy od 8 do 16 KM. Trzyrurowe urządzenia zapewniają bardzo wysoką wydajność, która w przypadku standardowej ośmiokonnej jednostki przy 100% obciążeniu oznacza osiągnięcie wskaźnika COP na poziomie 4,77.

REKLAMA


Nowa seria systemów z technologią odzysku ciepła ECOi zyskała możliwość przewymiarowania do 150 proc., co pozwala na stworzenie bardziej rozległych instalacji bez jednoczesnego ponoszenia wyższych kosztów inwestycyjnych. Zwiększona została maksymalna długość orurowania między jednostką zewnętrzną a najbardziej oddaloną jednostką wewnętrzną, która w nowej serii wynosi 180 metrów. Obie te cechy pozwalają na stworzenie łatwego do zmontowania, elastycznego układu składającego się z maksymalnie 52 jednostek wewnętrznych przy połączeniu trzech współpracujących jednostek zewnętrznych i uzyskanie w ten sposób łącznej mocy 48 KM.

Wprowadzenie sprężarki ze zbiornikiem wysokociśnieniowym zapewnia pracę w trybie ogrzewania w temperaturach między -20 a +16°C. Z kolei w trybie chłodzenia urządzenia będą działać efektywnie od -10 do +43°C dzięki zastosowaniu nowych wentylatorów z technologią Inverter+. Ich wprowadzenie pozwala również trzyrurowym systemom z linii ECOi na wytworzenie wysokiego sprężu dyspozycyjnego o ciśnieniu 80 Pa.

Kolejną innowacją zastosowaną w zmodernizowanych systemach VRF jest możliwość selektywnego odszraniania jednostek zewnętrznych. Jednostki z serii ECOi są elastycznymi urządzeniami, umożliwiającymi ograniczenie poboru mocy na jednym z trzech poziomów zapewniających optymalne osiągi.

www.panasonic.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *