Pirometr graficzny – nowa kategoria przyrządów diagnostycznych od Fluke

Pirometr graficzny Fluke VT02 to przyrząd diagnostyczny z zupełnie nowej kategorii – urządzenie łączące możliwości kamery termowizyjnej, kamery cyfrowej i tradycyjnego pirometru. Teraz elektrycy, technicy przemysłowi, instalacji HVAC i samochodowych nie muszą wybierać pomiędzy punktowymi termometrami IR a kosztownymi kamerami termowizyjnymi wysokiej rozdzielczości.

Pirometr graficzny VT02Pirometr graficzny VT02

Pirometr graficzny VT02 to innowacyjne narzędzie do wykonywania inspekcji instalacji. Znacznie przyspiesza pracę w porównaniu do zastosowania zwykłych termometrów IR, które wymagają wielokrotnych odczytów oraz ręcznego rejestrowania wyników. Dzięki możliwości nałożenia obrazu widzialnego i podczerwonego, VT02 pozwala na natychmiastowe wykrycie problemu. Obrazy można wyświetlać i zapisywać w paśmie widzialnym, podczerwieni lub w trzech trybach mieszanych (25, 50 i 75%). Ponadto, w przeciwieństwie do termometrów IR odczytujących tylko średnią temperaturę obszaru, VT02 wyświetla znaczniki punktów o najwyższej i najniższej temperaturze oraz podaje temperaturę punktu środkowego. Obrazy, zapisywane na karcie microSD, można importować w programie SmartView® do późniejszej analizy lub wykonania raportu.

fot. Fluke

W trakcie prac nad VT02, inżynierowie Fluke rozwinęli technologię produkcji ultracienkich podzespołów piroelektrycznych i stworzyli matrycę o gęstości wystarczającej do uzyskania mapy ciepła w podczerwieni. Dzięki temu powstał produkt o funkcjonalności kamer termowizyjnych, lecz dziesięciokrotnie od nich tańszy.

REKLAMA


Fluke VT02 pozwala uzyskać obraz w paśmie światła widzialnego, na którym dokładnie widać miejsce pomiaru.

fot. Fluke

Tanie, poręczne oraz intuicyjne i proste w obsłudze przyrządy to doskonały wybór zarówno dla doświadczonych jak i młodszych stażem techników i specjalistów.

Główne obszary zastosowania

fot. Fluke

Konserwacja przemysłowa

Wykrywa potencjalne usterki dzięki pomiarom temperatur w punktach oraz ustala stan zużycia urządzeń. Optymalizuje wydajność produkcji, zachowując bezpieczeństwo pracy. Służy do badania:

– Styków rozruszników oraz przeciążonych przekaźników
– Pomp, łożysk i uzwojeń
– Pasów i wałów napędowych
– Przeciążeń sieci elektrycznej i problemów z okablowaniem

 
fot. Fluke

Instalacje elektryczne

Wykonywanie wielokrotnych pomiarów i ręcznych odczytów sieci nie jest już konieczne. FLUKE VT02 udokumentuje, czy prace zostały wykonane prawidłowo, dzięki zapisanym obrazom i profesjonalnym raportom.

– Testuje temperaturę urządzeń elektrycznych i transformatorów
– Wykrywa przegrzane bezpieczniki, przewody, izolacje, gniazda, rozdzielniki lub przełączniki
– Zapobiega przeciążeniom silników

 
fot. Fluke

Instalacje HVAC /R

Fluke VT02 to coś więcej, niż pomiary temperatury. Dzięki stopniowemu nakładaniu obrazów – 25%, 50% i 75% szybciej wykryjesz ewentualne problemy i uzyskasz na ich temat szczegółowe informacje. Pirometr graficzny umożliwia dokumentowanie pomiarów dzięki zapisanym obrazom i profesjonalnym raportom.

– Bada systemy ogrzewania i klimatyzacji
– Rozwiązuje problemy z uszkodzonymi elementami łożysk
– Wykonuje kalibracje dla poszczególnych stref

 
fot. Fluke

Motoryzacja

Fluke VT02 wykryje niedrożne przewody układu ogrzewania lub klimatyzacji. Wykryje problemy w instalacjach elektrycznych i w pojazdach. Zlokalizuje wadliwe łożyska, nie korzystając z mniej wydajnych przyrządów. Służy do badania:

– Silników, hamulców i układów ogrzewania i klimatyzacji
– Przewodów, łożysk i układów wydechowych
– Układów hydraulicznych, sprężarek i uszczelek

fot. Fluke

Zapraszamy na stronę internetową Fluke: www.fluke.pl oraz na bloga: www.czwartafaza.blogspot.com

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *