Pompy zatapialne EBARA przeznaczone do przepompowni przydomowych

Typoszereg pomp zatapialnych OPTIMA przeznaczony jest do pompowania wody czystej i lekko zanieczyszczonej, a pomp BEST ONE/BEST ONE VOX oraz BEST 2–5 – do pompowania wody moc no zanieczyszczonej oraz ścieków bytowych po wstępnym oczyszczeniu.

pompy zatapialne ebara - Pompy zatapialne EBARA przeznaczone do przepompowni przydomowychFOT. 1. Pompa OPTIMA BEST ONE.

Typowym przykładem zastosowania pomp OPTIMA oraz BEST ONE jest wypompowywanie wody z basenów, zbiorników, osadników, a także studzienek drenażowych. Maksymalna średnica zanieczyszczeń stałych dla wszystkich pomp serii OPTIMA/BEST to 10 mm, a dla pompy BEST ONE VOX wyposażonej w wirnik typu Vortex, nawet 18 mm. Niewątpliwą zaletą tych pomp jest możliwość pracy w niecałkowitym zanurzeniu – konstrukcja urządzenia powoduje, że strumień pompowanej wody omywając silnik pompy skutecznie go chłodzi. Dodatkowo silniki jednofazowych pomp serii OPTIMA/BEST zabezpieczone są fabrycznie przed przeciążeniem wbudowanym w jego uzwojenia czujnikiem temperatury tak, że nawet przypadkowe zablokowanie wirnika pompy przez zanieczyszczenia nie spowoduje jej natychmiastowego uszkodzenia. Pompy w wersji MA posiadają zabudowany na krótkim odcinku kabla wyłącznik pływakowy, a w wersji MS wyłącznik magnetyczny, dzięki któremu pompa automatycznie wyłącza się przy opróżnieniu zbiornika do ustalonego poziomu i ponownie włącza, gdy poziom wody podniesie się ponad ustalone maksimum. Regulacji poziomów minimum i maksimum można dokonać się poprzez zmianę punktu mocowania kabla na obudowie pompy. Wszystkie elementy pomp BEST wykonano ze stali nierdzewnej. Wyjątkiem jest pompa OPTIMA, w której wirnik i górną pokrywę silnika wykonano z Norylu. Pompy serii OPTIMA oraz BEST posiadają podwójne uszczelnienie wału z komorą olejową, gwarantujące całkowitą szczelność i długą żywotność urządzenia.

pompy zatapialne ebara 1 - Pompy zatapialne EBARA przeznaczone do przepompowni przydomowychFOT. 2. Pompa BEST 2-5.

Pompy zatapialne do ścieków sanitarnych RIGHT

Gdy wielkość zanieczyszczeń mechanicznych znajdujących się w ściekach jest większa niż 10 mm, lecz nie przekracza 35 mm średnicy, do pompowania należy zastosować jedną z pomp serii RIGHT. Są to pompy zatapialne wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304 z króćcem tłocznym G 1” 1/2. Półotwarty wirnik pompy odporny jest na zapychanie, a podwójne uszczelnienie wału pracujące w komorze olejowej, podobnie jak w pompach BEST, gwarantuje dużą żywotność urządzenia. Pompy Right oferowane są w wersjach: jednofaowej bez wyłącznika pływakowego, trójfazowej bez wyłącznika pływakowego lub jednofazowej z wyłącznikiem pływakowym.

pompy zatapialne ebara 2 - Pompy zatapialne EBARA przeznaczone do przepompowni przydomowychFOT. 3. Pompa RIGHT.

Pompy zatapialne do ścieków serii DW

Do pompowania surowych ścieków sanitarnych, bez wstępnego oczyszczenia, najlepiej nadają się pompy serii DW o wolnym przelocie 50 mm. Pompy DW występują w dwu wersjach wirnika: z wirnikiem jednokanałowym (oznaczenie DW) oraz z wirnikiem otwartym typu Vortex (oznaczenie DW VOX) oraz w kilku odmianach budowy korpusu tj.: pompy DW, dostarczane są z króćcem gwintowym G 2” a pompy DWF z kołnierzem DN 50. Podwójne uszczelnienie mechaniczne wału, z komorą olejową dają gwarancję bezawaryjnej pracy nawet w trudnych warunkach. Pompy serii DW są całkowicie wykonane ze stali nierdzewnej. Wszystkie pompy jednofazowe posiadają fabrycznie zabudowane w uzwojeniach silnika zabezpieczenia termiczne. Do sterowania pomp DW, w najprostszej opcji, można zastosować prosty wyłącznik pływakowy zamontowany fabrycznie na pompie (wykonanie jednofazowe MA), lub jeden ze sterowników Ebara przeznaczonych do sterowania i zabezpieczania pomp zatapialnych wraz z systemem sygnalizacji pracy oraz awarii. Zarówno do wersji gwintowanej (DW/DW VOX), jak i kołnierzowej (DWF/DWF VOX) producent dostarcza zestawy do automatycznego opuszczania i zasprzęglania pompy w zbiorniku, bez konieczności opróżniania zbiornika.

Niewielkie rozmiary i wyjątkowo mała masa pomp DW/DW VOX pozwala na montowanie pomp w dowolnych zbiornikach wykonanych z tworzywa sztucznego lub betonu.

pompy zatapialne ebara 3 - Pompy zatapialne EBARA przeznaczone do przepompowni przydomowychFOT. 4. Pompy DW-DWF (VOX).

red.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here