Prasy hydrauliczne – poznaj wszechstronną maszynę

  Prasy hydrauliczne są stosunkowo prostym urządzeniem. W swoim funkcjonowaniu wykorzystują podstawowe prawa fizyczne, a dokładnie prawo Pascala. W zamkniętym obwodzie hydraulicznym wytwarzane jest ciśnienie, które przyczynia się do ściśnięcia obiektu znajdującego się w prasie. Zaskoczeniem może być fakt, że tak proste urządzenia, mają tak wiele zastosowań.

  prasy hydrauliczne poznaj wszechstronna maszyne 1024x680 - Prasy hydrauliczne – poznaj wszechstronną maszynę

  Prasy hydrauliczne są jednymi z najstarszych urządzeń mechanicznych, których wykonanie praktycznie nie zmieniło się od momentu wynalezienia prasy hydraulicznej w 1795 roku. Od tego czasu prasy hydrauliczne znalazły wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu.

  Prasy hydrauliczne i kompresja spożywcza

  Prasy hydrauliczne wykorzystywane są w przemyśle spożywczym przy pakowaniu mięs i serów. Znajdują także zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, gdzie wykorzystywane są do wytwarzania tabletek poprzez kompresję proszków, a w przemyśle kosmetycznym do pakowania pudrów. Prasy hydrauliczne wykorzystywane są również podczas produkcji ceramiki. Wówczas proszek jest umieszczany w formie i kompresowany, by uzyskać zamierzony efekt. My skupimy się na zaprezentowaniu pras hydraulicznych przeznaczonych do obróbki metali. Tego typu prasy są wykorzystywane do wyrównywania, wybijania, wyciskania, prostowania, rozciągania, prasowania oraz do wielu innych zabiegów na blachach o różnej grubości. Od parametrów prasy zależy to, jak gruba może być obrabiana blacha.

  Prasy hydrauliczne marki Vaptech

  Firma Vaptech jest producentem specjalizującym się w dostarczaniu maszyn do obróbki metalu. Na rynku działa już od ponad 100 lat, co przekłada się na jakość i innowacyjność produktów. W ofercie Ekomet – polskiego dystrybutora marki Vaptech, dostępne są dwie prasy hydrauliczne.

  Prasa hydrauliczna typu C

  Prasy hydrauliczne typu C są bardzo płynne w swoim działaniu, co gwarantuje bardzo wysoką precyzję urządzenia, przy zachowaniu nienagannej prędkości. Dedykowane są do prasowania na zimno, czyli np. do kucia, gięcia czy tłoczenia. Wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, nie tylko związanych bezpośrednio z obróbką metali. Zaletą pras hydraulicznych typu C jest możliwość regulowania siły nacisku. Moc tychże pras mieści się w zakresie 600 do 2500kN.

  Prasy hydrauliczne typu H

  Prasy hydrauliczne typu H to dużo bardziej rozbudowane maszyny, w porównaniu do pras typu C. Na uwagę zasługuje ich szeroki zakres dodatkowych funkcji i bardzo duża możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb, poprzez konfigurację maszyny. Należy nadmienić, że wszystkie prasy typu H posiadają oprogramowanie umożliwiające pełną regulację parametrów maszyny. Mimo tak licznych funkcji, interfejs jest bardzo intuicyjny i szybki w obsłudze. To bardzo wszechstronne prasy, wykorzystywane często jako prasy transferowe, jak również do gięcia, powlekania, formowanie, czy głębokiego tłoczenia. Prasy te mają siłę w zakresie 1000 do 8000 kN w standardzie, a w przypadku udoskonalonych konstrukcji siła ta sięga nawet do 30 000 kN.

  Zapraszamy na stronę polskiego dystrybutora produktów marki Vaptech – Ekomet.eu, znajdą tam Państwo szczegółowy opis maszyn, dane techniczne, zdjęcia i listę pełnego wyposażenia. Firma Ekomet oferuje także maszyny do obróbki metali innych producentów – lasery światłowodowe i prasy krawędziowe marki Ermaksan, giętarki trzpieniowa marki Dural, zaginarki marki Erbend, wiertarki kolumnowe marki Serrmac i wiele innych wyspecjalizowanych maszyn CNC.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here