Profipress – połączenia zaprasowywane z miedzi do wszystkich typów instalacji

  Firma Viega od lat upowszechnia na polskim rynku nowoczesną technikę zaprasowywania na zimno. System Profipress przyjął się już na dobre w instalacjach gazowych. Nowa akcja promocyjna ma przekonać wykonawców, że zaprasowywanie miedzi, to optymalne i ekonomiczne rozwiązanie również w instalacjach wody użytkowej, grzewczych i solarnych. W tym celu firma Viega przygotowała szereg atrakcyjnych materiałów promocyjnych dla instalatorów i hurtowni.

  Profipress – połączenia zaprasowywane z miedzi do wszystkich typów instalacji

  Akcja promocyjna jest skierowana do wybranych instalatorów i hurtowni. Firma Viega zapewnia też wszystkim wykonawcom zainteresowanym techniką zaprasowywania profesjonalne wsparcie techniczne i doradztwo w zakresie produktów i doboru materiałów. Ponadto w Centrum Szkoleniowym przy ul. Postępu 6 w Warszawie organizowane są cykliczne szkolenia, podczas których można samemu sprawdzić, jak działa w praktyce Profipress i inne systemy.

  Ekonomiczna technologia z gwarancją bezpieczeństwa

  Profipress to sprawdzony w milionach instalacji system kształtek zaprasowywanych z miedzi, przeznaczonych do łączenia klasycznych rur miedzianych zgodnych z normą PN-EN 1057. Nowoczesna technologia zaprasowywania na zimno skraca czas montażu nawet o 50% w porównaniu z lutowaniem. Jednocześnie montaż jest dużo łatwiejszy i bezpieczniejszy, ponieważ unikamy pracy z otwartym ogniem. To szczególnie ważne podczas wykonywania instalacji w gotowych już budynkach lub przy remontach. Wszystkie złączki Profipress wyposażone są w charakterystyczny dla firmy Viega profil SC-Contur, gwarantujący nieszczelność niezaprasowanych przez pomyłkę połączeń. Dzięki temu zostaną one natychmiast zauważone podczas próby szczelności.

  Profipress charakteryzuje się największą wszechstronnością ze wszystkich systemów firmy Viega. Decyduje o tym zarówno materiał – miedź, jak i niezwykle szeroka oferta – ponad 800 artykułów o średnicach od 12 do 108 mm, do najróżniejszych zastosowań. Dzięki temu projektanci i wykonawcy mogą stosować Profipress podczas realizacji niemal każdego projektu instalacyjnego

  Jeden system do wszystkich zastosowań: kształtka Profipress z zieloną kropką przeznaczona jest do instalacji wody użytkowej i grzewczych. Kolor żółty na złączce Profipress G oznacza instalacje gazowe. Kształtki Profipress S posiadają białą kropkę i przystosowane są do kolektorów próżniowych.

  Poprzedni artykułKalkulator strat ciśnienia na stronie viega.pl – wygodne narzędzie dla projektantów i wykonawców instalacji
  Następny artykułInnowacyjne pompy obiegowe Taconova

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here